Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-11-2021, 15:48   #151
Juzek
ford::expert
 
Avatar Juzek
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Legnica
Model: Mondeo Mk4 Kombi Tit S, Fiesta Mk7
Silnik: 2.5T, 1.4
Rocznik: 2009, 2009
Postów: 3,712
Domyślnie Odp: Brak ogrzewania - wieje chłodem

A tam nie macie czasem małego termostatu na małym obiegu? Może on się zacina

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

__________________
126p --> MkI 1.8TD --> ST220 STach --> ST220 STach II --> MkIV 2.5T Tit S
Juzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2021, 15:56   #152
Garbojad
ford::professional
 
Avatar Garbojad
 
Imię: Jaro
Zarejestrowany: 03-09-2006
Skąd: Lubartów
Model: MK3
Silnik: TDDi 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 1,393
Domyślnie Odp: Brak ogrzewania - wieje chłodem

W benzynie nie było malego

Wysłane z mojego M2007J3SG przy użyciu Tapatalka
Garbojad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2021, 17:32   #153
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,074
Domyślnie Odp: Ogrzewanie w aucie nie dziala

Cytat:
Napisał JacKAngeL Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czyli całą deskę rozdzielczą muszę ściągnąć żeby się dostać do nagrzewnicy ??
Najpierw sprawdź, czy to wina nagrzewnicy. Np. odłącz nagrzewnicę od układu chłodzenia, podłącz do niej dwa węże i puść przez nagrzewnicę wodę. Jak będzie przepływała bez większego problemu, to nagrzewnica jest drożna. Ja osobiście bardziej bym stawiał na klapki sterujące przepływem powietrza.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2022, 22:54   #154
JacKAngeL
ford::amateur
 
Imię: JacK
Zarejestrowany: 16-11-2021
Skąd: WOŁÓW
Model: Ford Mondeo MK3
Silnik: 2.0 BENZYNA + LPG
Rocznik: 2003
Postów: 9
Domyślnie Odp: Ogrzewanie w aucie nie dziala

Dobra robi się coraz chłodniej więc wracam do mojego problemu ze strony 16 plus mała aktualizacja.
Więc tak.
W samochodzie było bardzo mało płynu. Okazało się że uciekało na trójniku gdzie przewody idą do reduktora gazu. Teraz nic nie cieknie. Wymieniłem też cały zbiorniczek płynu chłodniczego bo tamten ... żeby nie bluzgać powiem że nie był już przeźroczysty . Płyn jest dolany na maks. Płyn się grzeje w zbiorniku i normalnie wraca powrotami. Przewody (zaraz przy kabinie-grodzi?-przy nagrzewnicy) raz są gorące , raz jeden jest gorący a drugi tylko ciepły. Jeśli chodzi o klapki nawiewu to wykręciłem silniczek od klapki ciepłe/zimne i ustawiłem ręcznie na ciepłe. Zrobiłem self test był błąd 2266 (czyli tego silniczka). Błędy skasowane i nie wracają. Przełożyłem również dwa razy cały panel sterowania i skasowałem błędy.

Jak nie grzało tak nie grzeje .Ani na klimie ani na zwykłym nawiewie.



Pytania :
1.Czy nagrzewnica może być aż tak zabita że nie nagrzewa nawet minimalnie ????

2.Czy przy samej nagrzewnicy jest jakiś elektrozawór który wpuszcza ciepły płyn z komory silnika na nagrzewnice ????

3. Czy jest to możliwe że pajace od gazu podłączyły odwrotnie przewody kiedy montowali trójniki do reduktora ???

Od razu tłumaczę 3 pytanie. Chodzi mi o to czy jest możliwe że w nagrzewnicy jest jakiś zawór zwrotny który przy podłączeniu nieprawidłowo przewodów blokuje płyn. Przewody przy reduktorze obydwa są gorące.

Pozdrawiam JacK
JacKAngeL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2022, 09:45   #155
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,074
Domyślnie Odp: Ogrzewanie w aucie nie dziala

A to zrobiłeś? Jeżeli tak, to jaki efekt?
Cytat:
Napisał darmodziej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
odłącz nagrzewnicę od układu chłodzenia, podłącz do niej dwa węże i puść przez nagrzewnicę wodę. Jak będzie przepływała bez większego problemu, to nagrzewnica jest drożna.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2022, 22:50   #156
JacKAngeL
ford::amateur
 
Imię: JacK
Zarejestrowany: 16-11-2021
Skąd: WOŁÓW
Model: Ford Mondeo MK3
Silnik: 2.0 BENZYNA + LPG
Rocznik: 2003
Postów: 9
Domyślnie Odp: Ogrzewanie w aucie nie dziala

Cytat:
Napisał darmodziej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A to zrobiłeś? Jeżeli tak, to jaki efekt?
Witam. Całą noc nie spałem przez tego skurczybyka Mondełło. Wstałem dzisiaj (niedziela) 7 rano i poszedłem właśnie sprawdzić nagrzewnice.
Więc tak . Odpiąłem za nagrzewnicą na trójniku do reduktora. Podłączyłem kabel z wodą do prawego kabla. Włączyłem wodę i z lewego kabla coś tam troszkę płynu i tyle. A ciśnienie konkretne i nic nie leciało wody. Podpiąłem do lewego i zaczęło lecieć mocno z prawego. Dużo brudnego płynu , prawdopodobnie z tym brązowym mułem o którym pisałem wcześniej. Jeszcze przedmuchałem trochę powietrzem i złożyłem do kupy.
Włączyłem nagrzewanie i nic ... nie grzeje. Więc zrezygnowany pozamykałem garaże, pochowałem narzędzia i mówię no nic ..pewnie kilka stów na mechanika.
Ale mówię przejadę się jeszcze z 5 km żeby się odpowietrzył układ. I pod samym domem po około 5 km zaczęło trochę grzać ...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Otworzyłem ręcznie klapę na ciepło na maksa ale nic sie nie zmieniło. Dolałem płynu . Układ się odpowietrzył . Poczekałem aż silnik ostygnie i próbowałem znowu. No i można powiedzieć minimalny sukces bo coś tam grzeje ... ale problem taki że dopiero po około 6-8 minut...mówię na postoju oczywiście.

Więc jakiś tam problem jest dalej. No i jak włączę to odmrażanie szyby z Klimą to nie grzeje w ogóle na szybę. Nie wiem dziwne bardzo. Raczej jakieś systemowe. W poprzednim Mydełku 1.8 Benzynie jak włączyłem ten nawiew odmrażanie na szybę to po minucie miałem czyściutką szybę. Błędy oczywiście sprawdzałem i jest czysto.

Więc jak macie jakiś pomysł piszcie proszę.

Pozdrawiam JacK

Ostatnio edytowane przez JacKAngeL ; 09-10-2022 o 22:56
JacKAngeL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2022, 09:22   #157
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,074
Domyślnie Odp: Ogrzewanie w aucie nie dziala

Cytat:
Napisał JacKAngeL Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podłączyłem kabel z wodą do prawego kabla. Włączyłem wodę i z lewego kabla coś tam troszkę płynu i tyle. A ciśnienie konkretne i nic nie leciało wody. Podpiąłem do lewego i zaczęło lecieć mocno z prawego. Dużo brudnego płynu , prawdopodobnie z tym brązowym mułem o którym pisałem wcześniej.
A może jest tak, jak tu pisałeś?
Cytat:
Napisał JacKAngeL Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy jest możliwe że w nagrzewnicy jest jakiś zawór zwrotny który przy podłączeniu nieprawidłowo przewodów blokuje płyn.
Trzeba było na koniec znów podłączyć wodę, tak jak na początku, to by się okazało, czy jest zawór zwrotny, czy może nagrzewnica jest mocno zabrudzona.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2022, 10:29   #158
JacKAngeL
ford::amateur
 
Imię: JacK
Zarejestrowany: 16-11-2021
Skąd: WOŁÓW
Model: Ford Mondeo MK3
Silnik: 2.0 BENZYNA + LPG
Rocznik: 2003
Postów: 9
Domyślnie Odp: Ogrzewanie w aucie nie dziala

Cytat:
Napisał darmodziej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A może jest tak, jak tu pisałeś?
Trzeba było na koniec znów podłączyć wodę, tak jak na początku, to by się okazało, czy jest zawór zwrotny, czy może nagrzewnica jest mocno zabrudzona.
Tak tak podłączyłem. Każdy przewód po dwa razy plus dmuchanie powietrzem. Z lewego nie leci z prawego leci.
Myślałem żeby podłączyć przez karcher ale bałem się żeby nie uszkodzić tam nic . No i też po drugie z prawego leciało, więc Karcher troszkę nie miał sensu.
JacKAngeL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2022, 12:11   #159
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,074
Domyślnie Odp: Ogrzewanie w aucie nie dziala

Cytat:
Napisał JacKAngeL Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z lewego nie leci z prawego leci.
Nie jestem pewien, czy dobrze rozumiem. Jeżeli puścisz wodę do prawego króćca, to z lewego nie leci, a gdy puścisz wodę do lewego, to z prawego leci?
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2022, 22:11   #160
JacKAngeL
ford::amateur
 
Imię: JacK
Zarejestrowany: 16-11-2021
Skąd: WOŁÓW
Model: Ford Mondeo MK3
Silnik: 2.0 BENZYNA + LPG
Rocznik: 2003
Postów: 9
Domyślnie Odp: Ogrzewanie w aucie nie dziala

Cytat:
Napisał darmodziej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie jestem pewien, czy dobrze rozumiem. Jeżeli puścisz wodę do prawego króćca, to z lewego nie leci, a gdy puścisz wodę do lewego, to z prawego leci?
Zgadza się ... jakby był jakiś zaworek tam zwrotny.
JacKAngeL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
ogrzewanie



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.