Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Strefy klubowe > strefa|śląska
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-11-2021, 17:44   #11
yooshky
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-08-2012
Skąd: SO
Model: Mondeo Mk V Titanium, kombi
Silnik: 2,0 180 KM
Rocznik: -
Postów: 18
Domyślnie Odp: Wymiana sprzęgła PowerShift - śląskie

Cytat:
Napisał magnum777 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
podaj mi tutaj/na priv czym sprawdzales, u mnie tez w paru miejscach pokazywalo ze jest 6dct450[...]
Np. -> [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

yooshky jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2021, 17:50   #12
c-matix
ford::professional
 
Avatar c-matix
 
Zarejestrowany: 21-09-2009
Skąd: Krak
Model: Focus C-Max , Fusion
Silnik: 2.0 16v 145KM , 1.6 Tdci 90KM
Rocznik: 2006 Silver Polar, 2006 Jeans Metalik
Postów: 1,790
Domyślnie Odp: Wymiana sprzęgła PowerShift - śląskie

Cytat:
Napisał yooshky Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Np. -> [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
c-matix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2021, 18:11   #13
yooshky
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-08-2012
Skąd: SO
Model: Mondeo Mk V Titanium, kombi
Silnik: 2,0 180 KM
Rocznik: -
Postów: 18
Domyślnie Odp: Wymiana sprzęgła PowerShift - śląskie

Auto odstawione do Ford Sławek
yooshky jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2021, 09:22   #14
magnum777
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-07-2012
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI Powershift AWD
Rocznik: 2015
Postów: 8
Domyślnie Odp: Wymiana sprzęgła PowerShift - śląskie

Cytat:
Napisał c-matix Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli masz autko 150/180KM czyli Euro 6 to pewnei masz skrzynie 6DCT451.
A jak nie to po numerze z skrzyni koło wybieraka poznasz jaką masz skrzynie.
A jeszcze łatwiej zobacz czy miedzy silnikiem a wybierakiem skrzyni masz czarną plastikową nakrętke . Jak nei masz to masz 6DCT451.

Bump:

To byłą kompleksowa regeneracja sprzęgła czy tylko wymian a tłumików drgań .
Hej,

Nic z tego. Niestety to o czym mowisz z nakretka nie definiuje tego czy to 450 czy 451. jest jedna prosta roznica, 450 ma tlumik drgan w postaci sprezyn i plastikow w srodku skrzyni, a 451 ma normalne kolo duwmasowe na zewnatrz skrzyni. Przez otwory wentylacyjne na laczeniu skrzyni i silnika da sie zobaczyc ząbki dwumasy, jezeli je widac, skrzynia to 451, i w srodku nie ma zadnych tlumikow drgan.

Tak tez bylo u mnie i wystarczylo zdjac skrzynie, dekiel ze skrzyni i wyjac kosze sprzeglowe zeby dojsc do tego ze mniejszy z nich - K2 - odpowiedzialny za biegi 2,4,6 sie po prostu zerwał. Jest mniejszej srednicy niz K1, poza tym jest oczywiscie najwecej uzywany poniewaz jest na nim najwyzszy bieg. Kosz mozna kupic osobno w cenie okolo 400zl, wtedy wyciagamy tarczki sprzeglowe, z kosza, sadzamy nowy kosz, skladamy wszystko i skrzynia dziala bez zarzutu. Oczywiscie jest to w przypadku kiedy tarczki nie wykazuja zuzycia tak jak u mnie - dobry stan materialu oraz grubosc zblizona do fabrycznej. Jezeli sa zuzyte z jakiegos powodu rowniez nalezy je wymienic, co wiaze sie z kosztem kolejnych klikuset zlotych.

Ja wymienilem jeszcze:
- uszczelniacz walu na silniku - przy okazji
- uszczelniacze skrzynki rozdzielczej 4x4 i polosi, tez za jedna robota
- dekiel skrzyni poniewaz zawiera w sobie 2 uszczelniacze wiec bez sensu pakowac stary
- oczywiscie nowy olej i filtr
- olej skrzynki rozdzielczej 4x4 oraz tylnego mostu
- sam dwumas poniewaz moj byl zuzyty (przebieg 214000)

Oczywiscie przed przystapieniem do pracy naczytalem sie po internecie wypowiedzi tysiaca ludzi ktorzy w zyciu tej skrzyni na oczy nie widzieli a rozpowiadaja bezsensowne framazony zaciagniete od innych pseudo-magikow, m. in. ze we wszysktich powershiftach sa plastikowe tlumiki ze srubami, co jest wierutna bzdura. Ja temat przerobilem samemu wlasnymi rekoma.

Powodem tej awarii sa dwie rzeczy:
- budowa kosza ktory jest po prostu za slaby.
- zuzycie kola dwumasowego ktore moze (ale nie musi) przyspieszyc proces zuzycia kosza.

dodam jeszcze tylko ze całe nowe kosze w ASO to koszt 4700zl, wiec mozna sobie porownac.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - szkoda ze sie nie odezwales na priv, mam nadzieje ze dobrze podejda do naprawy a nie na zasadzie "wymiana skrzyni"

Ostatnio edytowane przez magnum777 ; 01-12-2021 o 09:27
magnum777 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2021, 11:50   #15
yooshky
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-08-2012
Skąd: SO
Model: Mondeo Mk V Titanium, kombi
Silnik: 2,0 180 KM
Rocznik: -
Postów: 18
Domyślnie Odp: Wymiana sprzęgła PowerShift - śląskie

"Ford Sławek" ma skrzynie na stole. Sprzęgło się rozpadło. Zdecydowałem się na wymianę na nowe. Wg mnie, oceniając wzrokowo, mam wersję wlasnie 451. Do tego wymiana niektórych uszczelnień, filtrów, oleju, czyszczenie mechatroniki.
Wszystkie dekodery VIN podają 450, ale nawet sklepy internetowe z częściami nie mają rozróżnienia w menu między 450 a 451. Można to chyba sprawdzić na pewniaka jedynie organoleptycznie ewentualnie w Etis do którego nie mam już dostępu.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20211201_124101.jpg (93.1 KB, 44 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_20211201_124055.jpg (89.8 KB, 42 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_20211201_124051.jpg (94.8 KB, 36 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez yooshky ; 01-12-2021 o 12:41
yooshky jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2021, 12:09   #16
c-matix
ford::professional
 
Avatar c-matix
 
Zarejestrowany: 21-09-2009
Skąd: Krak
Model: Focus C-Max , Fusion
Silnik: 2.0 16v 145KM , 1.6 Tdci 90KM
Rocznik: 2006 Silver Polar, 2006 Jeans Metalik
Postów: 1,790
Domyślnie Odp: Wymiana sprzęgła PowerShift - śląskie

Cytat:
Napisał magnum777 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nic z tego. Niestety to o czym mowisz z nakretka nie definiuje tego czy to 450 czy 451. jest jedna prosta roznica, 450 ma tlumik drgan w postaci sprezyn i plastikow w srodku skrzyni, a 451 ma normalne kolo duwmasowe na zewnatrz skrzyni.
W dużym stopniu właśnie że tak. Bo obudowy skrzyni z śrubką są do silników 115,140,163KM Euro 5 czyli do rocznika 2014/2015. Silniki Euro 6 czyli 150 i 180KM mają inne mocowania skrzyni do silnika. Co za tym idzie jest inna obudowa skrzyni od strony silnika. [/QUOTE]
c-matix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2021, 12:38   #17
magnum777
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-07-2012
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI Powershift AWD
Rocznik: 2015
Postów: 8
Domyślnie Odp: Wymiana sprzęgła PowerShift - śląskie

Cytat:
Napisał yooshky Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
"Ford Sławek" ma skrzynie na stole. Sprzęgło się rozpadło. Zdecydowałem się na wymianę na nowe. Wg mnie mam wersję wlasnie 451. Do tego wymiana
Tak, to jest 451. Rozpadlo sie dokladnie to co u mnie. Sam ten kosz kosztuje 400zl, caly zespol sprzegiel tylko do dostania w ASO za okolo 4500zl. Do tego nowy dekiel. W zestawie z ASO jest w komplecie, osobno do dostania za 200zl.
magnum777 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2021, 13:55   #18
c-matix
ford::professional
 
Avatar c-matix
 
Zarejestrowany: 21-09-2009
Skąd: Krak
Model: Focus C-Max , Fusion
Silnik: 2.0 16v 145KM , 1.6 Tdci 90KM
Rocznik: 2006 Silver Polar, 2006 Jeans Metalik
Postów: 1,790
Domyślnie Odp: Wymiana sprzęgła PowerShift - śląskie

Cytat:
Napisał yooshky Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wg mnie, oceniając wzrokowo, mam wersję wlasnie 451. Do tego wymiana niektórych uszczelnień, filtrów, oleju, czyszczenie mechatroniki.
Wszystkie dekodery VIN podają 450, ale nawet sklepy internetowe z częściami nie mają rozróżnienia w menu między 450 a 451. Można to chyba sprawdzić na pewniaka jedynie organoleptycznie ewentualnie w Etis do którego nie mam już dostępu.
To dobrze pisałem. Wychodzi na to że etis podje skrzynie 450 ale trzeba patrzeć jakie podaje do zastosowania sprzęgło. A tak też podawałem.
Czyli tego czarngo korka na skrzyni nie masz bo to silnik Euro 6.
c-matix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2021, 07:16   #19
yooshky
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-08-2012
Skąd: SO
Model: Mondeo Mk V Titanium, kombi
Silnik: 2,0 180 KM
Rocznik: -
Postów: 18
Domyślnie Odp: Wymiana sprzęgła PowerShift - śląskie

Auto odebrane w piątek (03.12) po ok. 2,5 dniach naprawy w Ford Sławek.
Skrzynia pracuje bardzo dobrze, tak jak przed awarią, nie czuję różnic.
Zostało wykonane: wymiana sprzęgła na nowe (w całości), czyszczenie i płukanie mechatroniki, wymiana niektórych uszczelnień, wymieniono olej i filtry, wgrano nowe oprogramowanie sterownika skrzyni, wykonano całą geometrię z przodu i z tyłu (aby wyjąć skrzynię, należało zdemontować któryś element przedniego zawieszenia) oraz wykonano adaptację. Wszystkie części w oryginale.

Jeśli chodzi o koszt to gentlemani nie rozmawiają o pieniądzach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Powiem tylko, że nie był mały.
Kolega Magnum777 pisał ile orientacyjnie kosztuje nowy, oryginalny zespół sprzęgieł i nie kłamał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Trzeba dołożyć do tego koszt wymiany oleju i filtrów, montażu i demontażu skrzyni, reszta powiedzmy w kosztach.

Z obsługi oraz bardzo szybkiego tempa naprawy wykonanej przez niezależny serwis Ford Sławek jestem bardzo zadowolony.
Co do fachowości i jakości naprawy nie mam na razie żadnych zastrzeżeń, ale poczekajmy te kilka tys. km (zrobiłem dopiero ok. 200 km przez weekend).
Gwarancja na naprawę 24 mies. Obym się nie przekonał ile jest warta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dziękuję wszystkim udzielającym się w temacie kolegom za zaangażowanie i rady.

Ostatnio edytowane przez yooshky ; 06-12-2021 o 13:00
yooshky jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.