Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-05-2021, 07:18   #81
kubabike
ford::average
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 18-11-2010
Skąd: Łódź
Model: Ford Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCI 140->163KM
Rocznik: 2011
Postów: 154
Domyślnie Odp: bucząca pompa wspomagania

Cytat:
Napisał uneasy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Instrukcja wygląda na zagmatwana, może spróbuje jeszcze raz odpowietrzyć tym właściwym sposobem
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

ja robiłem tym sposobem

kubabike jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2021, 07:21   #82
uneasy
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 09-07-2020
Skąd: Cardiff
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2015
Postów: 231
Domyślnie Odp: bucząca pompa wspomagania

Cytat:
Napisał kubabike Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]



ja robiłem tym sposobem
Ten to taki standardowy sposób, tak robiłem jak zmieniałem płyn
uneasy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2021, 20:44   #83
maciejaess
ford::average
 
Imię: max
Zarejestrowany: 11-06-2020
Model: MK4
Silnik: 2.0 TDCI 140KM
Rocznik: 2008, 2012
Postów: 63
Domyślnie Odp: Wycie pompy wspomagania

witam, podłączam się do tematu.
U mnie wygląda to tak że pompa wyje przy dodawaniu gazu a przy skręcaniu kierownicą słychać jakby buczenie. nie ma to wpływu na jazdę tylko ten hałas. płyn w zbiorniku trzyma poziom tylko chyba ciemniejszy jest. przejechałem z wyjącą pompą 2000 tyś km z nad Morza Czarnego do Bałtyku. raz wyło raz nie. w końcu wróciłem i chciałbym naprawić problem. mój Mondeo to 2008 tdci.

Pytanie od czego zacząć ?
maciejaess jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2021, 20:41   #84
maciejaess
ford::average
 
Imię: max
Zarejestrowany: 11-06-2020
Model: MK4
Silnik: 2.0 TDCI 140KM
Rocznik: 2008, 2012
Postów: 63
Domyślnie Przewód wspomagania

Witam, poszukuję przewodu wys. ciśneinia od pompy z końcówką w kształcie U. Wyje pompa i rzęźi pompa a przewód w mojej jest wygięty i jakby krótszy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
maciejaess jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2021, 14:38   #85
maciejaess
ford::average
 
Imię: max
Zarejestrowany: 11-06-2020
Model: MK4
Silnik: 2.0 TDCI 140KM
Rocznik: 2008, 2012
Postów: 63
Domyślnie Odp: Wycie pompy wspomagania

Problem z wyjącym i nieresponsywnym układem wspomagania w końcu pozytywnie ROZWIĄZANY!
maciejaess jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2021, 14:59   #86
chrzanek611
ford::amateur
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 21-11-2021
Skąd: Głowno
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2,0
Rocznik: 2009
Postów: 1
Domyślnie Odp: Wycie pompy wspomagania

Witam. Mam problem z wyciekiem płynu przy wejściu do pompy wspomagania. Kruciec z czujnikiem ma oring do wymiany ale nikt nie zna jego wymiarów i nie wiem jaki mam kupić. Może mi ktoś pomoże? Ewentualnie czym zakleić żeby trzymalo.
chrzanek611 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2022, 15:54   #87
Xaxupi
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-01-2022
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 6
Domyślnie 2.0 Tdci 140KM - pompa wspomagania

Dzień dobry,

Od niedawna jestem posiadaczem Ford Mondeo Mk4 2.0 Tdci 140KM 2011 rocznik produkcji, jednakże od początku borykam się z problemem z dużym hasłem okolic pompy wspomagania. Na początek zrobilem pakiet startowy (rozrzad, wszystkie rolki, paski, filtry oraz oleje) I mechanik twierdzi, że hałas powoduje pompa wspomagania - zaleca jej wymiane. Ja natomiast po przeczytaniu forum, widzę że problem może być z płynem, odpowietrzeniem, zbiorniczkiem wspomagania a na końcu z pompa wody.
Wygląda na to, że pompa wyje cały czas - na zimnym, ciepłym silniki, nie ma znaczenia czy kręcę czy nie. Na początek dolałem płynu bo było go na kresce minimum ale brak poprawyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. sprawdziłem i układ nie jest zapowietrzony - brak bąbelków etc. Co robić dalej? Kupować zbiornik i wymieniac plyn? Nowy - używany? Czy może najpierw wymiana płynu? Czy moze odrazu wymiana pompy? A może jakieś inne propozycje ?

Prośba o pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dodatkowo dodaje film jak to wyglada:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez Xaxupi ; 15-02-2022 o 17:49
Xaxupi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2022, 23:05   #88
Tomasz121
ford::average
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 06-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo Titanium mk4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 157
Domyślnie Odp: Wycie pompy wspomagania

Mój post z 2013r:

Witam,
Miałem to samo w moim mondku 2.0 TDCI 2008 / 85tyś przebiegu. Cholera mnie brała bo mam go od nowości, jest bezwypadkowy. ASO straszyło mnie wymianą pompy. Najpierw objawem było wycie na ponad 2.0 tyś Obr. następnie po rozgrzaniu już cały czas. Problem rozwiązał się po demontażu i oczyszczeniu zbiorniczka płynu wspomagania a właściwie jego filtra, który jest zamontowany wewnątrz. Otóż drodzy koledzy i koleżanki, filierek ten zapycha się a pompa wywołanym ciśnieniem na powrocie (przewód centralnie od dołu) powoduje, że drobnymi, pozostałymi w filterku szczelinkami olej ten wysokim ciśnieniem spienia zawartość zbiorniczka. Pompa otrzymuje w ten sposób z dolnego bocznego przewodu olej z powietrzem i dlatego wyje…
Temat załatwia niecała 1h pracy + duża strzykawka do wyssania oleju + 0.5 L benzyny do czyszczenia filierka. Polecam demontaż reflektora. Nie mogłem rozmontować tego zbiorniczka i wyciągnąć tego filtra, nie mam schematów i dlatego czyściłem go w następujący sposób:
Po demontażu zbiorniczka w boczny odpływ (zasilenie do pompy) śruba owinięta folią celem zatkania. Wlewamy 100ml benzyny, przy zatkanym palcem otworku powrotu (centralny dolny cienki), zakręcamy zbiorniczek korkiem i niestety „trzepiemy” prze 3-5 min….:-) Ja dodatkowo delikatnie przedmuchiwałem pistoletem z kompresora od strony wlewu. Temat powtarzamy 4-5 razy. Po ostatnim płukaniu i odetkaniu palca z przewodu zasilania powinna wypłynąć czysta benzynka. Dodatkowo można podejrzeć pod światło i sprawdzić od strony właśnie tego centralnego otworku z tym, że zobaczycie max 10% jego powierzchni.
Wiem, sposób prymitywny….
Ale skuteczny….
Szerokości życzę.
I „POZDRAWIAM” panów z ASO, którzy na pewno o tym nie wiedzieli………… .
Tomasz121 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2022, 16:39   #89
Xaxupi
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-01-2022
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 6
Domyślnie Odp: Wycie pompy wspomagania

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] dziekuje! Będę testowal
Xaxupi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2022, 19:15   #90
maciejaess
ford::average
 
Imię: max
Zarejestrowany: 11-06-2020
Model: MK4
Silnik: 2.0 TDCI 140KM
Rocznik: 2008, 2012
Postów: 63
Domyślnie Odp: Wycie pompy wspomagania

zlać i zalać odpowiedni płyn, poźniej dać mu po obrotach silnika niech się odpowietrzy i tak w kółko. Wymieniłem zbiornik, płyn dwa razy, pompę na nową - DALEJ WYŁO - ale obstawiam że był to żużyty lub gdzieś zapowietrzony płyn w układzie. lepiej próbować z wymianą płynu na dokładnie taki sam jak zaleca producent a po tym iść w dlasze koszta . u mnie wycie ustąpiło po 24 godz od wymiany i wielu jazdach testowych. mój stary zbiorniczek nie miał filtra a i tak wył. nowy po wymianie już miał filtr ale dalej wył. płyn za pierwszym razem wymieniłem na Febi różnił się ilkoma ostatnimi znakami numeru. później zalałem Fordowski płyn po czym po ostrzejszej jeździe wycie ucichło. czy pompa była uszkodzona nie wiem ale nie sądze bo po wymianie samej pompy wył dalej, pompa wymieniona została z płynam na Febi (niby ten sam ale różne numery płynu). problem wycia to była dla mnie jakaś masakra i koszta. po wszystkim mówie sobie, że mogłem zacząć od wymiany płynu na oryginał i tutaj ważne jest aby dobrze rozgrzać silnik i "rzypierdolić" mu z obtrotami silnika i tak do skutku męczyć go ze dwa dni - pojeżdzić nim po mieście sprawy pozałatwiać itp!

Dodam jeszcze że wycie się zaczęło od ciągłej jazdy po dziurach i po przebiegu od ostatniewj wymiany około 35tyś km (po regeneracji maglownicy). Więc albo zużycie płynu lub przez te dziury i zapowietrzenie.

Problem jest upierdliwy ale da się naprawić.

Najważenijsze to po wymianie płynu jechać jeden dwa trzy i ciągnąc do obrotów ~4.5tyś niech go dobrze rotuje w układzie i wywali całe powitrze - TO MOJA TEORIA I WŁASNA AUTOPSJA!

pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez maciejaess ; 21-02-2022 o 19:31
maciejaess jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mk4 , mondeo , mondeo mk4 , wspomaganie


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.