Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-08-2022, 11:10   #1
CERES
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 12-03-2004
Skąd: KWA
Model: VW Touareg MK I/Scorpio mk2 94 2.9
Silnik: 3.2b V6/2.9 EFI
Rocznik: 2004/1994
Postów: 1,554
Domyślnie Montaż tempomatu/wymiana BCMa

Witajcie,
Zanabyłem dzisiaj BCMa z końcówką CK. Jutro ma przyjść.
Dodatkowy przewód CAN z okolic kierownicy mam już zrobiony.
W BCMie jest PATS zakodowany. Czy w nowym BCMie musze skasowac stare i dokodować nowe klucze ? Czy w nowym BCMie będzie VIN dawcy ? Czy da się go przpisać z mojego oryginalnego ? Czy bez problemu wczytam ASBUILD ? Mam go zgranego na dysk.

Wydaje mi się, że muszę to zrobić tak:
- zgrywam ASBUILD z starego BCMa
- wymieniam "nowy" BCM
- wgrywam asbuild
- kasuje klucze "nowego" bcma
- programuje klucze
- ustawiam tempomat w BCMie

Problem mam tylko jeszcze taki, że mam 1 klucz (z niebieskim korpusem), przy okazji domontowałbym nowy ale nie wiem z jaką pastylką ma być.
Dzięki z góry za odpowiedź.

CERES jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2022, 15:54   #2
kolegapit
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-10-2009
Model: Transit
Silnik: diesel
Rocznik: 86-
Postów: 76
Domyślnie Odp: Montaż tempomatu/wymiana BCMa

Żeby dograć drugi kluczyk potrzebujesz pilota z niebieskim korpusem tam jest immo kluczyka, lub zwykły kluczyk z niebieską plamką i na plamce W1. Można kupić używany pilot niebieski i też dokodujesz bez czyszczenia. Możesz też nie kasować kluczyków i dokodować swój. Będzie miał w pamięci stare kluczyki i jeden Twój. W drugim BCM będzie vin dawcy, powinno się go zmienić na ten z auta.

Ostatnio edytowane przez kolegapit ; 11-08-2022 o 15:59
kolegapit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2022, 07:18   #3
CERES
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 12-03-2004
Skąd: KWA
Model: VW Touareg MK I/Scorpio mk2 94 2.9
Silnik: 3.2b V6/2.9 EFI
Rocznik: 2004/1994
Postów: 1,554
Domyślnie Odp: Montaż tempomatu/wymiana BCMa

ok,
ale musze na nowo kodować klucze po wymianie BCMa ?!
CERES jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2022, 08:53   #4
kolegapit
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-10-2009
Model: Transit
Silnik: diesel
Rocznik: 86-
Postów: 76
Domyślnie Odp: Montaż tempomatu/wymiana BCMa

Możesz tylko dopisać swój jako następny np. trzeci. Ale jeszcze będzie potrzeba inicjalizacja modułu PCM-BCM dla układu immo.
kolegapit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2022, 09:11   #5
CERES
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 12-03-2004
Skąd: KWA
Model: VW Touareg MK I/Scorpio mk2 94 2.9
Silnik: 3.2b V6/2.9 EFI
Rocznik: 2004/1994
Postów: 1,554
Domyślnie Odp: Montaż tempomatu/wymiana BCMa

"Ale jeszcze będzie potrzeba inicjalizacja modułu PCM-BCM dla układu immo. "

Czy jest to w procedurach serwisowych w forscannie ?
CERES jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2022, 13:42   #6
CERES
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 12-03-2004
Skąd: KWA
Model: VW Touareg MK I/Scorpio mk2 94 2.9
Silnik: 3.2b V6/2.9 EFI
Rocznik: 2004/1994
Postów: 1,554
Domyślnie Odp: Montaż tempomatu/wymiana BCMa

Witajcie,
z racji że padł silnik w transicie miałem czas pogrzebać wczoraj z wymianą BCMa.

drugi BCM z przedostatnią literą C, stary z B. te same numery.
Jako że miałem 1 pasujący klucz (niebieski), zanabyłem klucz u znajomego, z prawidłowym trnasponderem ale w sumie bez pilota. Chce mieć jako drugi (na pilocie mi nie zależy).

Żeby być pewnym, na starym BCMie doprogramowałem nowy klucz (jako 4, bez czyszczenia pamięci kluczy)- operacja przeszła ok. Samochód widzi nowy klucz.

Następnie podmieniłem BCMa na nowego. BCM miał jakiśtam VIN i inne parametry niż u mnie. I tutaj popełniłem chyba bład. Wgrałem mój asbuild, BCM go przyjął. wskoczył mój VIN, parametry się wgrały moje stare. Niestety, jest jakiś zonk, bo pisze że konfiguracja modułu niekompatybilna czy jakoś tak (nie włączałem jeszcze tempomatu).

Przyszedł czas na klucze na nowym BCMie. Ten nowy BCM też miał w pamięci 4 klucze. Wyczyściłem pamięć kluczy.
Zacząłem procedurę programowania (od głównego niebieskiego i pożniej tego nowego). Za każdy razem procedura przechodzi bez błędów ale klucze się nie dodają.
Teraz to już zgłupiałem. Powtarzałem ze 20 razy i lipa.
Jedyną rożnicę jaką zauważyłem we forscanie (przy programowaniu PATS w starym i nowym) że którym momencie pojawia się tableka:

stary BCM
"Żeby nie stracić coś tam cośtam wykonaj w czasie do 10 sekund
-wyłącz stacyjkę (poyzcja 0)
- error
- włącz stacyjkę"

i po tym klucze działają,
przy nowym BCMie jest tak:

"Żeby nie stracić coś tam cośtam wykonaj w czasie do 10 sekund"

-wyłącz stacyjkę (poyzcja 0)
- włącz stacyjkę"

brakuje słowa "error" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ma ktoś pomysł co dalej zrobić ??

Ostatnio edytowane przez CERES ; 02-09-2022 o 14:34
CERES jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2022, 07:47   #7
CERES
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 12-03-2004
Skąd: KWA
Model: VW Touareg MK I/Scorpio mk2 94 2.9
Silnik: 3.2b V6/2.9 EFI
Rocznik: 2004/1994
Postów: 1,554
Domyślnie Odp: Montaż tempomatu/wymiana BCMa

mamy to Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Od wczoraj tempomat mi działa. Okazało się, że w zanabytym BCMie był uszkodzony jeden pin. Tzn go nie było. Chwila męki, wstawiony nowy pin i działa.
Klucze się pięknie doprogramowały.

Mam jeszcze pytanie: czy z tempomatem ma być włączony limiter prędkości czy nie ma tego w Transicie ? (jak np. w FF3) ??
CERES jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2022, 19:45   #8
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Montaż tempomatu/wymiana BCMa

Cytat:
Napisał CERES Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mamy to Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Od wczoraj tempomat mi działa. ...Mam jeszcze pytanie: czy z tempomatem ma być włączony limiter prędkości czy nie ma tego w Transicie ?...
Nie ma tego w TYM Transicie bo to jest odpowiednik FF2... A takie "wynalazki" to "trochę później" były rozpowszechnione...

BTW - Gratulacje!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Mówiłem, że BCM jest "popsuty"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2022, 07:14   #9
CERES
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 12-03-2004
Skąd: KWA
Model: VW Touareg MK I/Scorpio mk2 94 2.9
Silnik: 3.2b V6/2.9 EFI
Rocznik: 2004/1994
Postów: 1,554
Domyślnie Odp: Montaż tempomatu/wymiana BCMa

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
BTW - Gratulacje! Mówiłem, że BCM jest "popsuty"...
dokładnieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wszystko można ogarnąć forscanem.
Nie trzeba IDSa.

Bump: Pytanie inne. Chcę mieć kaganiec na 140 km/h. W forscanie jest 100 lub 120 i później jakieś wysokie. 100km/h na godzinę działa. Próbowałem dać (jest jeszcze w milach, chyba 82 i 89 mile/g) ale wtesy mam błąd konfiguracji w PCMie. Jest jakiś inny sposób na ograniczenie 140km/h ??

Ostatnio edytowane przez CERES ; 09-11-2022 o 07:18
CERES jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2022, 08:21   #10
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Montaż tempomatu/wymiana BCMa

Cytat:
Napisał CERES Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...
Wszystko można ogarnąć forscanem.
Nie trzeba IDSa.
...
Czyli jednak warto było przyjechać by to usłyszeć i "poczuć się zmotywowanym"?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A co do ogranicznika - tłumaczyłem, że nastawia się "numer predefiniowanej wartości" a nie samą wartość... Jak na liście nie ma wartości 140km/h to nie ma ona też numeru...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nie da się więc jej nastawić!

Oczywiście można przy pomocy narzędzi tunerskich w oprogramowaniu PCM "pogrzebać" tak, by zmienić wartość ogranicznika dla którejś z predefiniowanych pozycji na owe 140km/h.
Jest tylko jeden "malutki" problem - rynkowo aka usługa może kosztować z 1500zł albo więcej... Więc nie wiem czy "jest to do zaakceptowania"...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.