Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-08-2022, 13:29   #1
Zawidron
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 28-07-2022
Skąd: Warszawa
Model: Focus Mk3
Silnik: 1.6tdci
Rocznik: 2014
Postów: 4
Domyślnie Gdzie szukać oznaczeń silnika

Dzień Dobry Szanownym Forumowiczom,

Nosze się z zamiarem wymiany auta. Aktualnie śmigam Focus mk3 a mam zamiar wymienić go na S-maxa.

Zastanawia mnie jedna kwestia. Silników 2.0 tdci było kilka modeli, jak sprawdzić przy zakupie lub gdzie szukać oznaczeń silnika.

Listę silników posiadam, nie wiem tylko gdzie szukać tych oznaczeń?

Z Góry dzięki za pomoc.

Zawidron jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2022, 21:13   #2
Zawidron
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 28-07-2022
Skąd: Warszawa
Model: Focus Mk3
Silnik: 1.6tdci
Rocznik: 2014
Postów: 4
Angry Odp: Gdzie szukać oznaczeń silnika

Przepraszam, naprawdę nikt w tym temacie nie jest w stanie mi pomóc?

?????????
Zawidron jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2022, 07:57   #3
dodo02
ford::average
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 23-02-2020
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 1.6 eb
Rocznik: 2012
Postów: 92
Domyślnie Odp: Gdzie szukać oznaczeń silnika

Ja tam się nie znam, a szukać w swoim teraz nie mam czasu. Gdybym miał szukać to:
1. Jeśli silnik jest oryginalny, to wydaje mi się, że po numerze VIN i specyfikacji egzemplarza się tego dowiesz. W dziale kupujemy auto są koledzy, którzy bardzo szybko rozkodują Ci VIN jeśli poprosisz. Dowiesz się nie tylko z jakim silnikiem wyjechał z fabryki, ale też o pełnym wyposażeniu. I tak przy zakupie wydaje mi się to standardową procedurą.
2. Poszukaj aukcji, ofert sprzedaży tego konkretnego silnika. Jak ktoś oferuje na poważnie, to powinien zamieścić zdjęcie interesującego Cię elementu. A jeśli nie zamieścił zdjęcia to poproś żeby Ci powiedział gdzie to jest, albo zrobił zdjęcie żebyś się dowiedział gdzie szukać.
dodo02 jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2022, 08:18   #4
Zawidron
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 28-07-2022
Skąd: Warszawa
Model: Focus Mk3
Silnik: 1.6tdci
Rocznik: 2014
Postów: 4
Domyślnie Odp: Gdzie szukać oznaczeń silnika

Dzięki za info.

Ad.1 Masz rację, że najlepiej rozkodować auto po vin, ale oprócz tego gdzieś na silniku powinien być "symbol silnika", tak mi się wydaje oczywiście?!

Ad.2 nie jest to niestety takie oczywiste, wszyscy wpisują w ogłoszeniach 2.0 tdci 140 koni, a wiemy doskonale że te silniki wychodziły z mocą 115, 130, 136, 140, 163km

weź bądź mądry Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zawidron jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2022, 08:53   #5
Deryll
ford::professional
 
Avatar Deryll
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: Biała Podlaska
Model: Volvo XC90 / BMW X3 E83
Silnik: D5 2.4 185KM / 3.0D 218KM
Rocznik: 2007 / 2007
Postów: 1,947
Domyślnie Odp: Gdzie szukać oznaczeń silnika

Cytat:
Napisał Zawidron Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ad.2 nie jest to niestety takie oczywiste, wszyscy wpisują w ogłoszeniach 2.0 tdci 140 koni, a wiemy doskonale że te silniki wychodziły z mocą 115, 130, 136, 140, 163km
I doskonale wiemy że fizycznie to takie same piece?
Deryll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2022, 11:04   #6
Zawidron
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 28-07-2022
Skąd: Warszawa
Model: Focus Mk3
Silnik: 1.6tdci
Rocznik: 2014
Postów: 4
Domyślnie Odp: Gdzie szukać oznaczeń silnika

Ja niestety nie jestem mechanikiem i aż tak się na tym nie znam.

Prawdopodobnie jest tak jak mówisz, tylko są one ograniczone softem i jakimiś innymi małoznacznymi zmianami w podzespołach...

Ale jak już kupić, to trzeba wiedzieć co i jak, żeby nie było płaczu dlatego próbuję ustalić to gdzie ten symbol silnika jest! :-)
Zawidron jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2022, 12:07   #7
dodo02
ford::average
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 23-02-2020
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 1.6 eb
Rocznik: 2012
Postów: 92
Domyślnie Odp: Gdzie szukać oznaczeń silnika

Cytat:
Napisał Zawidron Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
gdzieś na silniku powinien być "symbol silnika", tak mi się wydaje oczywiście?!
Kiedyś rozbierałem pół silnika w 18 letnim samochodzie. Zdziwiłem się jak przez przypadek znalazłem numer silnika i jaki to był numer. Wszystko było łatwo dostępne pod maską, pewnie w celu umożliwienia szybkiej kontroli, ale ilość smaru, oleju i syfu jaki tam był sprawiała, że tylko po porządnym wyczyszczeniu coś dało się odczytać.

Do dziś nie wiem czy wpisany numer był dla jaj czy prawdziwy, czy to coś innego: "7777" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Obok był dokładny kod silnika, który pokrywał się z tym co pisały internety. Mechanikiem samochodowym też nie jestem, ale wtedy dowiedziałem się jak działa silnik benzynowy i gdzie jest wał korbowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dodo02 jest online   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.