Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-05-2011, 18:48   #21
Pulse
ford::professional
 
Avatar Pulse
 
Zarejestrowany: 08-04-2006
Skąd: Wilda
Model: Mondeo/Titanium
Silnik: 1,5 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 1,020
Domyślnie Odp: system bezkluczykowy - czy to tak powinno działać?

U mnie jest tak samo. Żeby było śmieszniej to do czasu kiedy jakiś rok temu aktualizowałem soft wszystko było normalnie, a dopiero po wgraniu nowszego aby odpalić ponownie auto po wyłączeniu silnika i po około 1-2 minucie muszę auto zamknąć i otworzyć.
Swoją drogą to się na to nie narzekałem bo jest to nieco mylące i mało kto wie jak odpalić auto.

Pulse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2011, 23:27   #22
donpedro60
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 12-10-2009
Skąd: Hiszpania-Langreo
Model: BMW X4
Silnik: 2.0 D
Rocznik: 2017
Postów: 367
Domyślnie Odp: system bezkluczykowy - czy to tak powinno działać?

Czyli wskazuje na to ze ci wgrali starszy a nie nowszy wg.teorii ze to pierwsze egzemplaze tak mogly miec.
Zaczyna sie z tego robic troche galimatias.
donpedro60 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2011, 08:29   #23
Krzysztoff
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-04-2007
Model: Mondeo MKIV Titanium X kombi
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2009/2010
Postów: 199
Domyślnie Odp: system bezkluczykowy - czy to tak powinno działać?

Cytat:
Napisał chrisjan Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Byłem wczoraj "przy okazji" w ASO Forda na Radzymińskiej w Warszawie.
Z tego co mi powiedziano to taka procedura jak u mnie jest jak najbardziej normalna. Niemniej jakoś niechce mi sie w to wierzyć (zwłaszcza że kompetencje Pana z którym rozmawiałem jakoś nie były przekonywujące).
Po dokładniejszym przyjrzeniu się jak to dział u mnie, wygląda na to że auto bez względu na to co zrobie po odblokowaniu auta z kluczyka (no z wyjątkiem włączenia zapłonu i odpalenia silinika) po 45 sekundach blokuje kierownice i się wyłacza (drzwi pozostają niezaryglowane).... ?
Pan w serwisie wyjasnił "nie do końca" procedure działania automatycznego blokowania drzwi. Drzwi powinny się automatycznie zablokować po około 1 min. w przypadku gdy po nacisnieciu przycisku otwierania na pilocie w czasie tej około 1 min. żadne drzwi nie zostaną otwarte (z klamki). Ma to "działać" w przypadku nieświadomego otwarciu autka przez właściciela (kluczyk w kieszeni, przypadkowe naciśnięcie otwierania). Moim zdaniem konieczne jest wgranie nowego oprogramowania.
Krzysztoff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2011, 13:44   #24
donpedro60
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 12-10-2009
Skąd: Hiszpania-Langreo
Model: BMW X4
Silnik: 2.0 D
Rocznik: 2017
Postów: 367
Domyślnie Odp: system bezkluczykowy - czy to tak powinno działać?

Dzisiaj sprawdzilem jak ten system dziala u mnie i np. po ilus tam sekundach(nie mierzylem czasu)nie naciskajac przycisku
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
blokuje sie ponownie kiera ale naciskajac sprzeglo automatycznie odblokowuje.Wiec mysle ze to jakies niedopatrzenie w programie ze strony szpecow z ASO.Nie wiem jak bylo w pierwszych egzemplarzach z 2007 ale od 2008 nie bylo z tym zadnych problemow.Sam zreszta w zeszlym roku robilem aktualizacje oprogramowania i nie bylo z tym problemow ani przed ani po.
donpedro60 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2011, 22:09   #25
chrisjan
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-04-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MKV
Silnik: 1.5 EB 160KM
Rocznik: 2018
Postów: 64
Domyślnie Odp: system bezkluczykowy - czy to tak powinno działać?

Kurcze, dziś byłem w drugim ASO z tym problemem i znowu kompletna konsternacja ze strony konsultanta. Co prawda elektryka dziś nie było, ale nie spotkali się dotychczas z takim problemem. Na moją sugestie odnośnie uaktualnienia oprogramowania stwierdził że to faktycznie może, ale nie musi pomóc i jeżeli chce to oni podaczą moje auto pod komputer i jeżeli będzie jakieś uaktualnienie to mi je wgrają. Niemniej bez względu na to czy uaktualnienie będzie czy nie, a jeżeli będzie to czy rozwiąże problem - cena za usługę 240 zł. Trochę drogo jak na "loterie".Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A w zasadzie czy poza ewentualnym rozwiązaniem mojego problemu takie uaktualnienie coś ciekawego wnosi?
Jest gdzieś "changelog" wersji oprogramowania MK4?

Ostatnio edytowane przez chrisjan ; 21-05-2011 o 22:17
chrisjan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2011, 09:19   #26
trtami
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Kielce
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI, 140KM
Rocznik: 2007
Postów: 372
Domyślnie Odp: system bezkluczykowy - czy to tak powinno działać?

Cytat:
Napisał chrisjan Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ooo..moje też jest z grudnia 2007 więc może faktycznie to coś z oprogramowaniem. (przy okazji jest z Niemiec więc może to jakiś lokalny wymysł)
Moje jest z kwietnie 2007 i nigdy oprogramowanie nie bylo aktualizawane i dodatkowo od samego poczatku mialem chwilowe spalanie (auto tez z sprowadzone z Niemiec) a wiem że wersje produkowane na Polskę miały aktualizację bo nie było np właśnie chwilowego spalania.

Jeśli chodzi o ryglowanie się drzwi to procesura jest taka że jak odblokuję drzwi z kluczyka ale ich nie otworzę to po chwili się (ok minuty) zablokują.
Być może padł jakiś czujnik otwartych drzwi....
__________________
Ford mondeo hatchback 2.0 TDCI Titanium X
IVDC, 18'', ??-Xenony, 6CD, Bluetooth, VOICE command,

Ostatnio edytowane przez trtami ; 22-05-2011 o 09:24
trtami jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2011, 00:20   #27
Kipa
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Bytom
Model: Mondeo 5DR MK4
Silnik: 2,0 145 KM
Rocznik: 2009
Postów: 343
Domyślnie Odp: system bezkluczykowy - czy to tak powinno działać?

Do sugesti czujnika otwartych drzwi - sprawdź, czy zapala się lampka wnętrza lub otwórz też i pozostałe drzwi po wejściu do samochodu.
Kipa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2011, 02:34   #28
chrisjan
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-04-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MKV
Silnik: 1.5 EB 160KM
Rocznik: 2018
Postów: 64
Domyślnie Odp: system bezkluczykowy - czy to tak powinno działać?

Sprawdziłem i:
Światło wewnątrz zapala się po odryglowaniu z pilota i również po otwarciu drzwi.
Blokada po 45 sekundach następuje również gdy drzwi pozostają otwarte.
A więc to chyba nie kwestia czujnika.

A chwilowego spalania u mnie nie ma - więc wersja oprogramowania faktycznie jakaś starsza.


P.S. Czy uaktualniając oprogramowanie, aktualizują się wszyskie komponenty auta? Pytam, bo zastanawiałem się nad wymianą modułu BT na taki z obsługującą USB i angielskiego Voice Command, a zdaje się (z tego co czytam na forum) że do tego wymagany jest firmware radia w wersji 5.xx.xx a u mnie jest 4.xx.xx [radio Sony 6CD].

P.S.2 Czy taką aktualizacje można wykonać tylko w ASO?? Bo cena trochę zaporowa jak na niewiadomy efekt.

Ostatnio edytowane przez chrisjan ; 23-05-2011 o 02:38
chrisjan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2011, 10:52   #29
keisim
ford::professional
 
Avatar keisim
 
Zarejestrowany: 09-07-2007
Skąd: Śląsk
Model: BMW X3 F25 xDrive
Silnik: 2.0D 184KM
Rocznik: 2012.03
Postów: 1,018
Domyślnie Odp: system bezkluczykowy - czy to tak powinno działać?

Cytat:
Napisał chrisjan Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
P.S. Czy uaktualniając oprogramowanie, aktualizują się wszyskie komponenty auta?
AFAIK każdy moduł (GEM, PCM, RCM, HCM, IC, etc.) aktualizuje się osobno.

Cytat:
Napisał chrisjan Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
P.S.2 Czy taką aktualizacje można wykonać tylko w ASO?? Bo cena trochę zaporowa jak na niewiadomy efekt.
Można poza ASO. Trzeba szukać warsztatu, który posiada w miarę aktualnego IDSa (oprogramowanie IDS + interfejs Rotunda). Większość nieautoryzowanych korzysta z chińskich podróbek i zwykle są kilka wersji wstecz bo na najnowszych klony się chyba blokują... Ale bywa, że i ASO zwleka z aktualizacją mimo, że dostaje cyklicznie płytkę z nową wersją (przez internet też moga pobierać).

Z aktualizacją radia możesz mieć problem - w sieci krążą opisy procedury aktualizacji (na FCP też znajdziesz) ale - jak na razie - nie słyszałem o choćby jednym przypadku udanej akutualizacji... nie widziałem też nigdzie plików z z kalibracją/aktualizacją do radia.

Nie wiem jak przy zwykłych zegarach ale w wersji Convers+ (przed liftem) były trzy wersje sprzętowe zegarów i nie wszystkie współpracowały z USB - tutaj szczegóły: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
BMW X3 xDrive20d F25 2012
Jaguar XJ Sovereign X300 4.0 1997
Ford Mondeo TitaniumX MK4 2.0 TDCi kombi 2007 - w 2012 zmienił właściciela

Ostatnio edytowane przez keisim ; 23-05-2011 o 10:58
keisim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2011, 11:30   #30
jaceklox
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-06-2011
Skąd: Katowice
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2007
Postów: 2
Domyślnie Odp: system bezkluczykowy - czy to tak powinno działać?

Witajcie drodzy forumowicze.
Mój problem jest posrednio związany z systemem bezkluczykowym. Mianowicie po doładowaniu akumulatora za pomocą prostownika, samochód umarł.Oświetlenie działa, nawigacja działa ,natomiast komputer pokładowy, kontrolki zapłonu oraz blokada kierownicy ani drgną. Bezpieczniki przejrzane, i nic wszystko ok.
Jeśli byłby to problem z systemem bezkluczykowym domniemam że po otwarciu drzwi z pilota (działa) mógłbym włączyć komputer pokładowy ale z komunikatem-"kluczyk nie został rozpoznany" a tu jest ciemno.No prawie bo swieci logo forda .Wkładanie kluczyka w miejsce stacyjki nic nie daje.
Proszę o sugestie co może być przyczyną takiej sytuacji.
jaceklox jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
centralny zamek , drzwi , key free , zamek


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.