Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-02-2013, 13:07   #1
rimorai
ford::amateur
 
Imię: Jaromir
Zarejestrowany: 06-02-2013
Skąd: Łódź
Model: Ford Fusion
Silnik: 1,4 16V
Rocznik: 2007
Postów: 1
Domyślnie Pompa ABS - awaria, dopasowanie zamiennej

Witam serdecznie,

Jakiś czas temu w moim Fusionie pojawił się problem z ABS - zaczął chrobotać (a właściwie skrzeczeć) krótko po uruchomieniu silnika, a następnie wywalać bezpiecznik. Wreszcie pompa padła na dobre i nawet wymiany bezpieczników nic nie dają. Z tego co ustaliłem, to w tym modelu relatywnie częsta usterka, której wyeliminowanie wiąże się z koniecznością wymiany pompy (przeprogramowanie sterownika nic nie da).

Rozpocząłem poszukiwania zamiennej (czyt. używanej - nowa kosztuje 2,7 K) pompy, ale najpierw muszę ustalić, która będzie pasować. Skąd zatem mogę sczytać numer pasującej pompy? Jeśli z tej, która padła, to gdzie się ta pompa znajduje? Czy jest widoczna bez wymontowywania innych elementów spod maski? Ewentualnie, czy ktoś z Was ma możliwość ustalenia modelu pompy po VIN?

Pozdrawiam,

rimorai jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2013, 14:14   #2
wojtekn
Moderator
 
Avatar wojtekn
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-07-2010
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK2
Silnik: 2,3 Benzyna z LPG
Rocznik: 2000
Postów: 804
Domyślnie Odp: Pompa ABS - awaria, dopasowanie zamiennej

Podaj mi vin. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wojtekn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2013, 20:16   #3
slawo78
ford::amateur
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 29-09-2012
Model: mondeo III
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 2
Domyślnie Odp: Pompa ABS - awaria, dopasowanie zamiennej

Witam ja również muszę wymienić pompę ABS ale przy mondeo mk3 2003 2.0 tdci 130km czy mógłby mi ktoś powiedzieć jaki jest numer mojej pompy przed wymontowaniem żebym mógł ją wcześniej zamówić. Z góry dziękuje
slawo78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2013, 23:02   #4
wojtekn
Moderator
 
Avatar wojtekn
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-07-2010
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK2
Silnik: 2,3 Benzyna z LPG
Rocznik: 2000
Postów: 804
Domyślnie Odp: Pompa ABS - awaria, dopasowanie zamiennej

Poproszę o vin może być na pw. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wojtekn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2017, 12:07   #5
krab7
ford::beginner
 
Imię: grzegorz
Zarejestrowany: 08-07-2013
Skąd: dębica
Model: ford fiesta MK8
Silnik: 1,1
Rocznik: 2019
Postów: 14
Domyślnie Wymiana pompy ABS

Witam, problem zaczął od zerwania linki hamulca ręcznego, zapaliła się kontrolka ABS, spalił się bezpiecznik (trzeci u góry od lewej strony) 30A. Po wymianie linki pojechałem do serwisu , aby sprawdzić błędy. pojawiły się takie:[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ].
Wymieniłem czujniki w tylnich kołach. Po przejechaniu zapaliła się jeszcze kontrolka hamulca ręcznego. Postanowiłem kupić i wymienić pompę. wymieniłem pompę, trochę ją przelałem płynem i przekręciłem kluczyk żeby sprawdzić czy działa, kontrolka abs zgasła i teraz zaczeły się schody. Zabrałem się do odpowietrzania układu. Przy próbie odkręcenia odpowietrznika ten się zerwał, używałem wd40, stukałem młotkiem, drugi też się urwał, więc rozebrałem koła i wymieniłem obydwa cylinderki. póżniej rozpocząłem odpowietrzanie od najdalszego koła. kiedy przelałem z jeden litr płynu chciałem spróbować czy działa podczas jazdy. Przejechałem może z 100 metrów i problem wrócił, zapaliła się kontrolka ABS, hamulca ręcznego którego na dodatek teraz nie ma, przynajmniej bezpiecznik się nie pali. Postanowiłem jeszcze odpowietrzyć, pedał jest teraz wyższy ale kontrolki nie gasną no i ręcznego brak. Co zrobić, proszę o porady, z góry dziękuje.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. , samochód to fusion 1,4 16V benzyna 2006r, pompa 4S61-2M110 AC (10.0207-0086.4)

Bump:

Ostatnio edytowane przez krab7 ; 02-07-2017 o 12:39
krab7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2017, 10:44   #6
krab7
ford::beginner
 
Imię: grzegorz
Zarejestrowany: 08-07-2013
Skąd: dębica
Model: ford fiesta MK8
Silnik: 1,1
Rocznik: 2019
Postów: 14
Domyślnie Odp: Wymiana pompy ABS

Problem z hamulcem ręcznym rozwiązny, samoregulatory były zabrudzone i nie ustawiały się do szczęk, reszta pozostała. Może ktoś podpowie co robić dalej.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.roll:Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
krab7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2017, 22:12   #7
krab7
ford::beginner
 
Imię: grzegorz
Zarejestrowany: 08-07-2013
Skąd: dębica
Model: ford fiesta MK8
Silnik: 1,1
Rocznik: 2019
Postów: 14
Domyślnie Odp: Wymiana pompy ABS

Ale są ****a fachowcy na tym forum , może wysłać sms za 50 zł to ktoś pomoże , dzięki za fachowe rady. Dzięki za pomoc.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
krab7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2017, 09:59   #8
Speedo
Junior Moderator
 
Avatar Speedo
 
Zarejestrowany: 09-09-2004
Skąd: lubuskie
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3,006
Domyślnie Odp: Wymiana pompy ABS

no po takim miłym poście to chyba bardziej za 500 ten sms Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

nie wiem zbytnio czego oczekujesz, że ktoś Ci telepatycznie odczyta ten błąd ABS? Podjedź gdzieś na komputer i odczytaj błąd - utracona kalibracja pompy albo zwalony czujnik od naparzania młotkiem...
Speedo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2018, 13:46   #9
mrucze
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-10-2014
Model: focus
Silnik: 1.8 td
Rocznik: 2000
Postów: 2
Domyślnie Jaka pompa ABS

Witam serdecznie . Chciałbym zapytać czy jest jakaś możliwość dowiedzieć się jaki typ pompy ABS w moim Fusionie , bez jej demontażu. Z góry wielkie dzięki.
mrucze jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2018, 18:31   #10
LEŚNICZY
ford::average
 
Imię: ŁUKASZ
Zarejestrowany: 20-08-2013
Skąd: ŻORY
Model: FUSION SILVER X
Silnik: 1.4 LPG
Rocznik: 2006
Postów: 96
Domyślnie Odp: Jaka pompa ABS

Cytat:
Napisał mrucze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam serdecznie . Chciałbym zapytać czy jest jakaś możliwość dowiedzieć się jaki typ pompy ABS w moim Fusionie , bez jej demontażu. Z góry wielkie dzięki.
Miesiąc temu to przerabiałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. niestety nie , naprawa nie jest łatwa bo ludzie sprzedają zepsute pompy i dopiero trzecia była dobra
LEŚNICZY jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
abs , fusion


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.