Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-07-2017, 19:04   #1
MACIEK ANGLIA 7
ford::amateur
 
Imię: MACIEJ
Zarejestrowany: 07-07-2017
Skąd: PETERBOROUGH
Model: FORD S MAX
Silnik: 2.2
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Brak świateł pozycyjnych

Witam wszystkich Forumowiczow. Pierwszy raz tutaj pisze wiec proszę o wyrozumialosc w razie czego. Potrzebuje porady dotyczącej braku swiatel pozycyjnych po lewej stronie stojąc przed autem.Zarowki ok. może bezpieczniki..tylko nie bardzo wiem gdzie,sprawdzilem te w komorze silnika ,tam jest ok. Czy jeszcze gdzies sa bezpieczniki może Ktos miał taki problem ..? pozdrawiam

MACIEK ANGLIA 7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2017, 19:26   #2
marekkato
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 10-02-2017
Skąd: Katowice
Model: S-MAX TITANIUM
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2008
Postów: 65
Domyślnie Odp: Brak swiatel pozycyjnych

Spróbuj odłączyć akumulator na 10-15 sekund i sprawdź,czy działają po tym zabiegu.
marekkato jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2017, 19:54   #3
tombalt
ford::professional
 
Avatar tombalt
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 31-08-2011
Skąd: Gliwice
Model: S-MAX / Focus Active
Silnik: 2.0 TDCI PS AWD / 1.5 EB
Rocznik: 2017 / 2020
Postów: 1,486
Domyślnie Odp: Brak swiatel pozycyjnych

Jeśli nie świecą z przodu i z tyłu to masz jakieś zwarcie i komputer wyłączył obwód. Bezpieczników nie ma. Nie grzebałeś w elektryce?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
__________________
S-MAX: Sync3.4 /DAB+ /ACC /PCA /HUD /BLIS /CTA /FrontCAM /AmbientLED /AntySS /TCU /BOX
FOCUS: FullAmbientLED /TSR /DAS /AHB /BLIS /CTA /iACC /PCA /AntySS /NAVI / Alarm z czujnikami /BOX /FrontCAM /hak
tombalt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2017, 05:32   #4
mariuszb55
ford::advanced
 
Avatar mariuszb55
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 28-09-2015
Skąd: Warszawa
Model: S-Max Platinium X
Silnik: 2.0 Tdci 181KM; 413 Nm
Rocznik: 2007
Postów: 214
Domyślnie Odp: Brak swiatel pozycyjnych

Sprawdź też kable bezpośrednio przy oprawce żarówki pozycyjnej.
U mnie jeden z kabli "ukruszył" się przy samej oprawce tak, że praktycznie nie było tego widać.
mariuszb55 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2017, 13:36   #5
michas111
ford::beginner
 
Imię: michal
Zarejestrowany: 31-05-2017
Skąd: Szydlowiec
Model: ford s max 1.8 tdci titanium
Silnik: 1.8
Rocznik: 2007
Postów: 12
Domyślnie Odp: Brak swiatel pozycyjnych

niedawno mialem ten sam problem po tej samej stronie, brak postojowki z przodu i z tyłu po tej samej stronie, tak jak koledzy pisza sprawdz kostki co dochodza do lamp, i odepnij akumulator zeby komp sie zresetowal, po takiej operacji u mnie swiatła sie juz paliły i chodza do dzis, powodzenia
michas111 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2020, 19:46   #6
danwlo
ford::beginner
 
Avatar danwlo
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 05-09-2020
Skąd: Zielona Góra
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 46
Domyślnie Odp: Brak swiatel pozycyjnych

Witam wszystkich, to mój pierwszy post na forum więc proszę o wyrozumiałość. Odświeżę temat bo nie mogę założyć nowego.

Stałem się posiadaczem Forda S-max z roku 2011 wersja po Lifcie. Mam w nim światła do jazdy dziennej czyli DRL i pytania z nim związane.

przełącznik od światłem mam 4 pozycyjny (automat) i Światła DRL świacą mi się cały czas ze światłami mijania i drogowymi czy tak powinno być ?
Gdzieś doczytałem że to tzw system skandynawski (auto z sprowadzone z Danii) czy to prawda ? jeżeli tak to czy idzie to zmienić aby światła do jazdy dziennej działały w systemie automatycznym i wyłączały się przez czujnik zmierzchu ?

Drugie pytanie gdzie znajdują się w tym samochodzie światła pozycyjne (postojowe), czy światła DRL to też światła pozycyjne ?

Widzę że niektórzy mają światła pozycyjne w halogenie, ja mam tam dwie żarówki jedna halogenowa druga 5w5 czyli pozycyjna ale nie mam do nich nic podłączone, czy tak powinno być ?
danwlo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2020, 21:54   #7
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 2,997
Domyślnie Odp: Brak swiatel pozycyjnych

Cytat:
Napisał danwlo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy światła DRL to też światła pozycyjne ?
TAK!
Jeśli DRL jest fabrycznie zamontowany, albo dołożony zgodnie ze sztuką, to po przełączeniu świateł na "mijania" świeci w dalszym ciągu ale przygasa.

Cytat:
Napisał danwlo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ja mam tam dwie żarówki jedna halogenowa druga 5w5 czyli pozycyjna ale nie mam do nich nic podłączone, czy tak powinno być ?
NIE!
Są dwie możliwości:
1. Masz wstawione halogeny z wersji bez DRL lub przedliftowego S-MAX'a;
2. DRL były dokładane i po zmianie żarówki W5W ("pozycyjne", gdy nie ma DRL) nie były już potrzebne.

Ostatnio edytowane przez Parch ; 05-09-2020 o 21:58
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2020, 01:35   #8
danwlo
ford::beginner
 
Avatar danwlo
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 05-09-2020
Skąd: Zielona Góra
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 46
Domyślnie Odp: Brak swiatel pozycyjnych

Ok czyli reasumując światła drl mogą być też światłami pozycyjnymi, dobrze to rozumiem ?

Światła mijania świecą nawet na pozycji 0 czyli włączony jest tryb skandynawski ? Jeżeli to wyłączę to w trybie auto powinny świecić światła drl a po zmroku same zapalą się światła mijania ?

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
danwlo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2020, 10:23   #9
dbokowy
ford::beginner
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 20-10-2019
Skąd: Tymbark
Model: S-Max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2011
Postów: 21
Domyślnie Odp: Brak swiatel pozycyjnych

Witam...
Poradziliście sobie z problemem?
Ja mam od kilku dni ten sam przypadek...
Pacjent: SMax polift 2011.
Na początku wyskoczył komunikat ze "brak swiatła pozycyjnego" - lub cos podobnego.... Podobnie jak u kolegi zakładającego posta, także nie swieciła strona pasażera (brak swiatła z przodu - tego paska w zderzaku oraz światła brak z tyłu)
Przełączając włącznik na pozycję "0" - świecą obydwa (L+R) światła z przodu (te paski pod lampą) a tył wogóle nie świeci - ale tak chyba ma być...
Po tym dochodzę do wniosku, że na pewno przednie swiatła działaja, a problem polega przy lampie z tyłu.
Włączając na tryb "automatyczny" - brak świateł od strony pasazera (świeci TYLKO strona pasażera)
Wyłączyłem samochód, i pomyślałęm, że zajmę sie tym rano....
Z samego rana poszedłem do garażu, włączam światła....iiiiii wszystko wporządku.

Od kilku dni ponownie wyskoczył komunikat oraz światła od strony pasażera nie swieca...
Tym razem już się nie włączają (podobnie jak wcześniej, przednie działaja w pozycji 0)

Jak sobie z tym poradziliście?
Dzieki wielkie za każdą odpowiedź
dbokowy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2020, 02:52   #10
becON
ford::amateur
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 15-09-2020
Skąd: Kętrzyn
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 3
Domyślnie Odp: Brak świateł pozycyjnych

Mam to samo w 2010 roczniku, z tym że nie świeci lewa strona. Zauważyłem że to się dzieje w momencie zamykania klapy. Trzeba będzie zajrzeć w gniazda połączeniowe obu lewych tylnych lamp.
Nie chce mi się już resetować akumulatora więc siedząc w aucie kilka razy zamykam i otwieram auto, kombinując włączaniem i wyłączaniem świateł. Działa.
Muszę obserwować ktora kombinacja pomaga.

Edit: Sprawdziłem czy usterka ta jest następstwem "uderzenia" podczas zamykania bagażnika blokując sam zamek przy podniesionej klapie. No i okazało się że moje lewe pozycyjne gasną po zatrzaśnięciu samego zamka bagażnika!

Edit 2: Nie "po zatrzaśnięciu" tylko w trakcie tej czynności. Po zamknięciu bagażnika światła pozycyjne z jednej strony przestają świecić, ale po resecie akumulatora ponownie świecą aż do następnego zadziałania zamka klapy (ale tylko samego momentu zamykania)

Ostatnio edytowane przez becON ; 11-11-2020 o 21:21 Powód: Dodatkowy wniosek
becON jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.