Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-11-2021, 07:22   #11
Aleksander1404
ford::average
 
Avatar Aleksander1404
 
Imię: Chris
Zarejestrowany: 18-02-2015
Model: Ford Focus II
Silnik: 2.0 Duratec-HE
Rocznik: 2005
Postów: 118
Domyślnie Odp: Czy świecąca kontrolka akumulatora na desce zawsze oznacza brak ładowania??

Też to podejrzewam, stąd nastawiam się na ponowny demontaż altka - tylko skoro to byłaby wiązka to czemu na starym altku (przy uszkodzonej wiązce) nie włączyło się to ładowanie w trybie awaryjnym (tylko skakało od 12V do 18V)??

A propo ładowania - czy jak napięcie ładowania było za wysokie (czasami nawet ponad 18V) to mogło wysadzić jakiś bezpiecznik lub przekaźnik związany z instalacją akumulator-alternator?? Pod maską w skrzynce bezpieczników znalazłem jeden bezpiecznik z symbolem (na pokrywie) akumulatora (10A), ale ten był sprawny - jest jeszcze jakiś inny bezpiecznik w kabinie z tym związany??

Aleksander1404 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2021, 09:52   #12
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,485
Domyślnie Odp: Czy świecąca kontrolka akumulatora na desce zawsze oznacza brak ładowania??

Cytat:
Napisał Aleksander1404 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
było za wysokie (czasami nawet ponad 18V) to
to PCM mógł zostać uszkodzony

PCM są wrażliwe na napięcie poza zakresem pracy
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2021, 10:41   #13
Aleksander1404
ford::average
 
Avatar Aleksander1404
 
Imię: Chris
Zarejestrowany: 18-02-2015
Model: Ford Focus II
Silnik: 2.0 Duratec-HE
Rocznik: 2005
Postów: 118
Domyślnie Odp: Czy świecąca kontrolka akumulatora na desce zawsze oznacza brak ładowania??

Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to PCM mógł zostać uszkodzony
Przy uszkodzonym PCM raczej wywalałoby "check engine" lub pojawiałby się komunikat na kompie o "usterce układu silnika".
Aleksander1404 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2021, 10:55   #14
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: Czy świecąca kontrolka akumulatora na desce zawsze oznacza brak ładowania??

Uszkodzenia są różne, może padł układ odpowiedzialny za komunikację z altkiem?
Niezależnie co to jest (alternator, wiązka, pcm), błędy są jednoznaczne - dopóki nie przywrócisz prawidłowej komunikacji z PCM, alternator pozostanie w trybie awaryjnym. A to na dłuższą metę jest szkodliwe dla akumulatora, bo nie naładuje go do pełna.
hindus jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2021, 11:04   #15
olafik
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-03-2018
Model: Focus MK2
Silnik: 1,8 DURATEC
Rocznik: 2006
Postów: 67
Domyślnie Odp: Czy świecąca kontrolka akumulatora na desce zawsze oznacza brak ładowania??

Na wszelkie sugestie masz swoje mądrości, więc nie bardzo wiem po co pytasz, oddaj auto do elektryka i nie marudź.
olafik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2021, 12:57   #16
Aleksander1404
ford::average
 
Avatar Aleksander1404
 
Imię: Chris
Zarejestrowany: 18-02-2015
Model: Ford Focus II
Silnik: 2.0 Duratec-HE
Rocznik: 2005
Postów: 118
Domyślnie Odp: Czy świecąca kontrolka akumulatora na desce zawsze oznacza brak ładowania??

NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW , A ZWŁASZCZA GDY ZNAJDUJĄ SIĘ BEZPOŚREDNIO NAD TWOIM !!!!! , MASZ JESZCZE "CYT.SELEKTYWNY" (część tekstu zaznaczonego )......

Jakbyś wiedział ile roboty jest w wyciągnięciem altka z tego modelu focusa (trudny dostęp) to byś zrozumiał czemu chcę wykluczyć wszelkie inne możliwości tego, że świeci się kontrolka ładowania pomimo, że aku jest ładowany. Zwyczajnie chcę rozwiać wszelkie wątpliwości zanim wyciągnę altek...

Ostatnio edytowane przez SRS ; 29-11-2021 o 16:08
Aleksander1404 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2021, 16:03   #17
konieczko5
ford::expert
 
Zarejestrowany: 23-01-2019
Skąd: B-stok
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 12.2007 (modelowy 2008)
Postów: 2,586
Domyślnie Odp: Czy świecąca kontrolka akumulatora na desce zawsze oznacza brak ładowania??

Dostęp nie jest taki zły. Najpierw zacznij od przeczytania regulaminu.
konieczko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2021, 19:40   #18
Aleksander1404
ford::average
 
Avatar Aleksander1404
 
Imię: Chris
Zarejestrowany: 18-02-2015
Model: Ford Focus II
Silnik: 2.0 Duratec-HE
Rocznik: 2005
Postów: 118
Domyślnie Odp: Czy świecąca kontrolka akumulatora na desce zawsze oznacza brak ładowania??

W tym momencie najmniej interesuje mnie ten regulamin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprawa się już wyjaśniła - przejrzałem dziś wszystko jeszcze raz i okazało się, że w wiązce przerwany był jeden z przewodów na linii alternator-PCM, naprawiłem połączenie, kontrolka zgasła - także temat zamykam.
Aleksander1404 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2022, 21:13   #19
Rolus88
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 03-03-2015
Skąd: Siechnice
Model: C-MAX
Silnik: 2.0 140KM
Rocznik: 2007
Postów: 26
Domyślnie Odp: Czy świecąca kontrolka akumulatora na desce zawsze oznacza brak ładowania??

W którym miejscu , przerwał się czy zgnił ten przewód ? Ja mam inny objaw , u mnie ładowanie oki , czasami 3 dni jeżdzę i nie świeci się kontrolka ładowania a kolejne 3 świeci , proszę o pomoc
Rolus88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2022, 13:31   #20
kaneda
ford::amateur
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 14-04-2017
Skąd: Wrocław
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2005
Postów: 4
Domyślnie Odp: Czy świecąca kontrolka akumulatora na desce zawsze oznacza brak ładowania??

Witam wszystkich,


Na wstępie zaznaczę, iż jestem zupełnym laikiem.

W marcu wymienilem akumulator, wszystko działało bez zarzutu, w lipcu byłem w rozjazdach i autko stało nie odpalane, po odpaleniu kontrolka akumulatora się zapaliła, i tak juz zostało. Niedawno zauwazyłem, że podgrzewanie przedniej szyby nie działa, włacznik w ogóle się nie świeci.

Jakieś sugestie?

Auto: Focus MK2 kombi 2.0 136 km TDI

Pozdrawiam i z góry dziękuję*za podpowiedzi
kaneda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.