Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-02-2022, 21:30   #11
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Ecoboost 1.6, jak pozwać Forda, skarga do UOKiK, zwrot za silnik

Chroni? chyba wychowuje debili.. prosze jak najmniej ameryki w EU..

__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2022, 21:34   #12
tessa
ford::amateur
 
Imię: Teresa
Zarejestrowany: 27-07-2020
Skąd: Bytom
Model: SMax
Silnik: ecoboost 1.6
Rocznik: 2013
Postów: 3
Domyślnie Odp: Ecoboost 1.6, jak pozwać Forda, skarga do UOKiK, zwrot za silnik

[Waterspoon;]Czy w instrukcji obsługi jest zapis o konieczności sprawdzania poziomu płynu i w razie ubytku jego uzupełnienia ?
Oczywistym jest, ze go uzupełniałam, twierdzenie, że mam to udowodnić jest idiotyczne, bo jakże miałabym to uczynić? tylko nagrywając siebie przy wykonywaniu tej czynności, Ford powinien jako część standardowego wyposażenia montować kamery...


"Czy biegły powołany przez powoda poza stwierdzeniem zniszczeń ocenił, że jest to ewidentnie wada fabryczna, czy tylko, że zniszczenie było konsekwencją ubytku płynu chłodniczego ? " - przegrzania i nieszczelności układu chłodzenia a dokładnie w tym tkwiła wada ecoboostów.

"Czy pojazd jest w takim stanie, że biegły powołany przez sąd może ocenić powody zniszczenia ?" - tak

Gdziekolwiek skargi trafią, mają ustawowo 30 dni na ustosunkowanie się, a wszystkie fakty są mocno niekorzystne dla Forda.

Za mój stres, stres moich małych dzieci, pamięć jak biegliśmy po pasie awaryjnym a , przede wszystkim, totalna olewka Forda na moje pisma, nie odpuszczę. Jutro napiszę list do kancelarii prowadzącej sprawę w Delaware.

Zapisałam się do FB grupy Ford Ecoboost Nightmare i dostaję coraz ciekawsze informacje. Maja listę VIN silników, które padły w wyniku przegrzania i nieszczelności układu chłodzenia, liczba na chwilę obecną wynosi 1800szt.
Ostrzegają przed zakupem jakiegokolwiek modelu z ecoboost 1.5l, w USA coraz więcej awarii- it's all junk.

Ostatnio edytowane przez tessa ; 08-02-2022 o 23:07
tessa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2022, 06:11   #13
kln1920
ford::professional
 
Avatar kln1920
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-10-2017
Skąd: Świętochłowice
Model: Focus MK3.5/Fiesta MK7.5
Silnik: 2.0 TDCI 180KM/1.25 82KM
Rocznik: 2016/2013
Postów: 1,993
Domyślnie Odp: Ecoboost 1.6, jak pozwać Forda, skarga do UOKiK, zwrot za silnik

Uuu, jak stres małych dzieci to można spokojnie 5 dużych baniek wołać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nie trawię tego argumentu. Ja wiem, że 1.6 to bubel, większość ludzi wie, że bubel. Ale nie wierzę, że cokolwiek ugrasz. Akcja była, a to że niewiele w sumie dała, to już inna kwestia. I nie porównuj systemu w USA, który "nagradza" debili, bo jak na kaktusie nie jest napisane "nie wkładać sobie w odbyt", a ktoś włoży i zrobi sobie kuku, to ugrywają całkiem fajne odszkodowania.
kln1920 jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2022, 07:14   #14
Waterspoon
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 06-02-2021
Model: Focus Turnier
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 356
Domyślnie Odp: Ecoboost 1.6, jak pozwać Forda, skarga do UOKiK, zwrot za silnik

Cytat:
Napisał tessa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Waterspoon;]Czy w instrukcji obsługi jest zapis o konieczności sprawdzania poziomu płynu i w razie ubytku jego uzupełnienia ?
Oczywistym jest, ze go uzupełniałam, twierdzenie, że mam to udowodnić jest idiotyczne, bo jakże miałabym to uczynić?
Niestety to na powodzie ciąży obowiązek dowodowy i chociaż Pani zdaniem to idiotyczne, sądu nie będzie obchodzić czy miała czy nie miała Pani takiej możliwości. Sąd orzeka na podstawie dowodów i to nie jest idiotyczne, ponieważ inaczej każdy by pozywał każdego na podstawie swoich odczuć lub domysłów.

Cytat:
przegrzania i nieszczelności układu chłodzenia a dokładnie w tym tkwiła wada ecoboostów
Nie rozumie Pani pojęcia winy w postępowaniu odszkodowawczym. Powód musi udowodnić, ze to działanie pozwanego ( umyślne lub nie ) doprowadziło do powstania szkody. Zatem jest istotne czy wynikała on z działania lub zaniechania pozwanego, czy wynikała z Pani niedbalstwa, gdzie taką linię obrony obierze Ford i co jest całkowicie zrozumiałe i uzasadnione.

Cytat:
"Czy pojazd jest w takim stanie, że biegły powołany przez sąd może ocenić powody zniszczenia ?" - tak
Jeżeli jeszcze nikt nie ingerował w pojazd i silnik, to jest to jedyny działający na Pani korzyść ważny element tego postępowania.


Cytat:
Za mój stres, stres moich małych dzieci, pamięć jak biegliśmy po pasie awaryjnym a , przede wszystkim, totalna olewka Forda na moje pisma, nie odpuszczę. Jutro napiszę list do kancelarii prowadzącej sprawę w Delaware.
Pani osobiste odczucia niestety nie są podstawą do uzyskania odszkodowania niestety. Jednych stresuje palący się samochód, innych srający pies na podwórku pod oknem.

Cytat:
Zapisałam się do FB grupy Ford Ecoboost Nightmare i dostaję coraz ciekawsze informacje. Maja listę VIN silników, które padły w wyniku przegrzania i nieszczelności układu chłodzenia, liczba na chwilę obecną wynosi 1800szt.
Jeżeli polskie sądy rejonowe nie muszą brać pod uwagę wyroków polskiego Sądu Najwyższego, naprawdę nie wiem na czym opiera Pani wniosek, że wezmą pod uwagę wyroki sądów amerykańskich, a tym bardziej jakiś for użytkowników forda.
Proszę również wziąć pod uwagę, że pozwany powoła się wyprodukowane np 2 890 576 silników ecoboost i one pracują normalnie.

Nie przesądzam, czy Pani wygra czy przegra, ale jestem z "branży" i pragnę tylko uzmysłowić Pani z czy się Pani zderzy, nawet przyjmując, że ma Pani rację, ponieważ nawet ci co mają rację, nie zawsze wygrywają w sądach.
Pozdrawiam i powodzenia.
Waterspoon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2022, 07:44   #15
AdoKrycha007
ford::professional
 
Avatar AdoKrycha007
 
Imię: AdoKrycha007
Zarejestrowany: 07-04-2014
Skąd: Kraków
Model: Focus MK3 Kombi i Focus MK4 Kombi
Silnik: 1,6 Duratec 105 KM Euro 5 (MK3) i 1,5 EcoBoost 150 KM Euro 6 (MK4)
Rocznik: 05.2014 (MK3) i 09.2019 (MK4)
Postów: 1,517
Domyślnie Odp: Ecoboost 1.6, jak pozwać Forda, skarga do UOKiK, zwrot za silnik

dramat, jaka naiwność...
AdoKrycha007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2022, 08:13   #16
kocur
ford::average
 
Avatar kocur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 04-10-2013
Skąd: Kraków
Model: RAV4 Hybrid
Silnik: 2.5
Rocznik: 2023
Postów: 151
Domyślnie Odp: Ecoboost 1.6, jak pozwać Forda, skarga do UOKiK, zwrot za silnik

Trzymam kciuki bo każde działanie na szkodę konsumenta powinno być karane.

Denerwujące są zwłaszcza podwójne standardy dla konsumentów, zarówno globalnie jak i w ramach UE. Wszyscy pamiętają akcję z VW - za oceanem jebutne odszkodowania, odkupywanie aut itp - w EU w Niemcowni rząd pocisnął firmę i coś tam skapło a u nas pewnie kolejny urzędnik wziął w łapę od importera i skończyło się na upgradzie softu.
__________________
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
kocur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2022, 09:50   #17
M.A.G.
FCP member
 
Avatar M.A.G.
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 27-11-2009
Skąd: Lubin
Model: S-Max / Octavia
Silnik: 2.0 EB PS / 1.5 TSI DSG
Rocznik: 2010 / 2021
Postów: 587
Domyślnie Odp: Ecoboost 1.6, jak pozwać Forda, skarga do UOKiK, zwrot za silnik

Cóż... oczekiwania Pani Teresy są słuszne - bardzo upraszczając - kupiła auto z wadą i domaga się teraz odszkodowania, ale...

...zderzenie z "systemem" korporacyjno - prawnym oraz możliwościami jakie on daje (obu stronom), będzie bolesne i bardzo rozciągnięte w czasie - zwłaszcza, że po Pani stronie leży obowiązek udowodnienia czegokolwiek - Ford praktycznie tylko się broni.

Co nie zmienia faktu, że mimo wszystko, życzę Pani powodzenia i ogromu cierpliwości jeśli dalej Pani będzie ten pozew kontynuować.

P.S.
Osobiście niestety miałem już sprawę, z którą pomagał mi UOKiK i właściwie nic nie zyskałem, poza tym, że miałem papierek urzędowy przyznający mi rację Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Biurokracja to świetna sprawa - w kraju gdzie urzędnicy interpretują przepisy jak im pasuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez M.A.G. ; 09-02-2022 o 09:52
M.A.G. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2022, 14:31   #18
tessa
ford::amateur
 
Imię: Teresa
Zarejestrowany: 27-07-2020
Skąd: Bytom
Model: SMax
Silnik: ecoboost 1.6
Rocznik: 2013
Postów: 3
Domyślnie Odp: Ecoboost 1.6, jak pozwać Forda, skarga do UOKiK, zwrot za silnik

Cytat:
Napisał kln1920 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Uuu, jak stres małych dzieci to można spokojnie 5 dużych baniek wołać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nie trawię tego argumentu. Ja wiem, że 1.6 to bubel, większość ludzi wie, że bubel. Ale nie wierzę, że cokolwiek ugrasz. Akcja była, a to że niewiele w sumie dała, to już inna kwestia. I nie porównuj systemu w USA, który "nagradza" debili, bo jak na kaktusie nie jest napisane "nie wkładać sobie w odbyt", a ktoś włoży i zrobi sobie kuku, to ugrywają całkiem fajne odszkodowania.
1. żądam odszkodowania za zniszczone silniki i należy mi się jak psu buda, więc nie wiem o jakich dużych bańkach piszesz.
2. O akcji nigdy nie zostałam poinformowana, a Ford w tym zakresie złamał przepisy.
Akcja nazywa się Safety recall czyli akcja przywoławcza ze względów bezpieczeństwa i nie ograniczała się wyłącznie do zainstalowania czujnika poziomu płynu dla idiotów.
Jak można wyprodukować samochód, który nie informuje o temperaturze płynu chłodzącego??? Przykładowo, w Outlanderze mojego męża, którym obecnie jeżdżę , poszła uszczelka przy pompie, jechałam wtedy autostradą lewym pasem, wyświetliło się ostrzeżenie, natychmiast się zatrzymałam na pasie awaryjnym i nic się nie stało.

3. Proszę czytać ze zrozumieniem. Nie porównuję systemów w Polsce i USA. Na sugestię, że będę musiała sądzić się z Ford General Motors a to bardzo kosztowne, stwierdziłam, że akurat w USA jest możliwość nie ponoszenia kosztów obsługi prawnej i procesu, żeby wytoczyć komuś sprawę.

Bump:
Cytat:
Napisał AdoKrycha007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dramat, jaka naiwność...
Poproszę jednak o merytoryczne uwagi...

Bump:
Cytat:
Napisał M.A.G. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
.
Co nie zmienia faktu, że mimo wszystko, życzę Pani powodzenia i ogromu cierpliwości jeśli dalej Pani będzie ten pozew kontynuować.
Dziękuję, pozew kontynuować będę na pewno, wszystkie fakty świadczą na moją korzyść, jeśli liczą się się zniechęcę albo wystraszę to się przeliczą.

Od UOKiK oczekuje, że im dowalą karę, jeśli spuszczą mnie na drzewo, złożę skargę do prokuratury, a na decyzję prokuratury służy mi zażalenie do sądu.

To nie jest tak, że można wyprodukować setki tysięcy bubli, skasować, a potem pokazać klientom gest Kozakiewicza.
tessa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2022, 16:14   #19
kln1920
ford::professional
 
Avatar kln1920
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-10-2017
Skąd: Świętochłowice
Model: Focus MK3.5/Fiesta MK7.5
Silnik: 2.0 TDCI 180KM/1.25 82KM
Rocznik: 2016/2013
Postów: 1,993
Domyślnie Odp: Ecoboost 1.6, jak pozwać Forda, skarga do UOKiK, zwrot za silnik

A daj VIN auta tak z ciekawości
kln1920 jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2022, 16:41   #20
tessa
ford::amateur
 
Imię: Teresa
Zarejestrowany: 27-07-2020
Skąd: Bytom
Model: SMax
Silnik: ecoboost 1.6
Rocznik: 2013
Postów: 3
Domyślnie Odp: Ecoboost 1.6, jak pozwać Forda, skarga do UOKiK, zwrot za silnik

[QUOTE=Waterspoon;3396133]Niestety to na powodzie ciąży obowiązek dowodowy i chociaż Pani zdaniem to idiotyczne, sądu nie będzie obchodzić czy miała czy nie miała Pani takiej możliwości. Sąd orzeka na podstawie dowodów i to nie jest idiotyczne, ponieważ inaczej każdy by pozywał każdego na podstawie swoich odczuć lub domysłów.

Kontynuując Pana tok myślenia, jeżeli pozwany żąda udowodnienia rzeczy niemożliwej i na tej podstawie Sąd orzeka na jego korzyść, większość jakichkolwiek spraw byłaby nie do wygrania.
Domysły to są Forda, że nie było płynu.

Nie rozumie Pani pojęcia winy w postępowaniu odszkodowawczym. Powód musi udowodnić, ze to działanie pozwanego ( umyślne lub nie ) doprowadziło do powstania szkody. Zatem jest istotne czy wynikała on z działania lub zaniechania pozwanego, czy wynikała z Pani niedbalstwa, gdzie taką linię obrony obierze Ford i co jest całkowicie zrozumiałe i uzasadnione. - ten problem już rozgryźliśmy.

Jeżeli jeszcze nikt nie ingerował w pojazd i silnik, to jest to jedyny działający na Pani korzyść ważny element tego postępowania.

Pani osobiste odczucia niestety nie są podstawą do uzyskania odszkodowania niestety. Jednych stresuje palący się samochód, innych srający pies na podwórku pod oknem.
Przegrzane i zniszczone silniki to fakt , a nie odczucia.

Jeżeli polskie sądy rejonowe nie muszą brać pod uwagę wyroków polskiego Sądu Najwyższego, naprawdę nie wiem na czym opiera Pani wniosek, że wezmą pod uwagę wyroki sądów amerykańskich, a tym bardziej jakiś for użytkowników forda.

Nie pisałam o wyrokach sądów amerykańskich, lecz, że napiszę do kancelarii prowadzącej pozew zbiorowy w Delaware z prośbą o przekazanie powodom moich danych kontaktowych, Amerykanie są bardzo życzliwym narodem i mam nadzieję na wejście w posiadanie kolejnych dokumentów obciążających Forda. Wspólny przeciwnik jednoczy.

Proszę również wziąć pod uwagę, że pozwany powoła się wyprodukowane np 2 890 576 silników ecoboost i one pracują normalnie. - ale po akcji serwisowej czy nadal jeżdżą bez czujnika poziomu płynu oraz bez sygnalizacji podwyższonej temperatury płynu chłodzącego???

Bump:
Cytat:
Napisał kln1920 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A daj VIN auta tak z ciekawości
WF0SXXGBWSDP23736
Do dnia dzisiejszego mój VIN nie został podany do UOKiK, do powiadomienia ze stycznia 2018 dołączyli listę VIN, a do wymuszonego naszymi pismami powiadomienia z 06.09.21 listy VIN nie dołączyli - uparli się, że nadal będą łamać prawo, bo "nie mamy Pana płaszcza i co Pan nam zrobi" , przejadą się na tej bucie i arogancji.
tessa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
ecoboost



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.