Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford EcoSport

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-12-2019, 08:33   #1
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,161
Domyślnie Duża przestroga dla osób korzystających z oprogramowania do modyfikacji

Cześć

Wczoraj wieczorem napisał do mnie jeden z szanownych użytkowników tego forum z prośbą o pomoc w postawieniu autka z USA.
Okazało się ,że bawiąc się oprogramowaniem do konfiguracji autka nadpisał bieżące ustawienia auta ustawieniami innego auta tyle, że z EU . W konsekwencji tych działań zapisało się jedno bardzo ważne ustawienie w bicie ale o tzw."jednokierunkowej zmianie" . Staraliśmy się działając w zespole "międzynarodowym" pomóc koledze ale na nic zdały się próby . Nie jest to pierwszy przypadek "ubicia" autka .
Aby uratować takie autko potrzebny jest GFDRS i ktoś z bardzo dużym doświadczeniem.
W przypadku tego konkretnego kolegi wydaje się najtańsza opcją kupno BCMa z USA + dokodowanie na nowo kluczyków oraz skonfigurowanie BCMa pod poprzednie ustawienia .



pozdrawiam T

__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2020, 03:18   #2
_TrotyL_
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-11-2011
Skąd: Jaworzno / Utrecht
Model: Focus
Silnik: 2.3 ecoboost
Rocznik: 2016
Postów: 12
Domyślnie Odp: Duża przestroga dla osób korzystających z oprogramowania do modyfikacji

Cytat:
Napisał leszcz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zapisało się jedno bardzo ważne ustawienie w bicie ale o tzw."jednokierunkowej zmianie"
i oczywiscie nie ujawnisz nam szczegolow?
Cytat:
Napisał leszcz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W przypadku tego konkretnego kolegi wydaje się najtańsza opcją kupno BCMa z USA + dokodowanie na nowo kluczyków oraz skonfigurowanie BCMa pod poprzednie ustawienia .
Ale czy tym osiagnie swoj cel czyli zmiane ruynku na EU? Moze okazac sie ze BCM z USA nie wspiera niektorych wariantow wyposazenia EU i bedzie musial szukac nastepnego BCM z wersji EU.
Chyba ze jestes pewien ze jego modul da sie przekodowac pod wysterowanie lampy przeciwmgielnej tylnej i jest technicznie do tego przygotowany to bede wdzieczny za info. Dziekuje i pozdrawiam!
_TrotyL_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2020, 08:33   #3
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,435
Domyślnie Odp: Duża przestroga dla osób korzystających z oprogramowania do modyfikacji

To nie dotyczy tylko ecosporta. Kiedyś zrobiłem to samo w focusie mk3 po lifcie tyle że nie zrozumiałem co się stało. W Fusionie USA zrobiłem podobny błąd tylko tam już koledzy powiedzieli dlaczego tak nie robić. Ogólnie jest kilka błędów które każdy musi popełnić przy takich zabawach, moim najgłupszym było wypiecie kolanem kabla podczas zapisu..... Każdy kto podejmuje sie kodowania musi być tego świadomy.
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2020, 13:25   #4
_TrotyL_
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-11-2011
Skąd: Jaworzno / Utrecht
Model: Focus
Silnik: 2.3 ecoboost
Rocznik: 2016
Postów: 12
Domyślnie Odp: Duża przestroga dla osób korzystających z oprogramowania do modyfikacji

Cytat:
Napisał lukaszooo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Każdy kto podejmuje sie kodowania musi być tego świadomy.
Ale czego?
Cytat:
Napisał lukaszooo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W Fusionie USA zrobiłem podobny błąd tylko tam już koledzy powiedzieli dlaczego tak nie robić.
Tak to znaczy jak? O ktore bity chodzi?
Cytat:
Napisał lukaszooo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
moim najgłupszym było wypiecie kolanem kabla podczas zapisu.....
.... badzmy powazni..
Cytat:
Napisał lukaszooo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Każdy kto podejmuje sie kodowania musi być tego świadomy.
Dlatego majac w dyspozycji jedyne narzedzie w postaci kabla za 30pln, bez wystarczajacego doswiadczenia mozna sobie odpuscic. Powinno to byc jasne, niestety tak nie jest.
_TrotyL_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2020, 15:10   #5
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,435
Domyślnie Odp: Duża przestroga dla osób korzystających z oprogramowania do modyfikacji

Na forum pokazują sie nowi użytkownicy i uważają że mają dostać konkretną instrukcje jak coś zrobić bo od tego jest forum i gdzie popełnia sie błędy......
Jestem z wykształcenia inzynierem budownictwa nie mam nic wspólnego z programowaniem, zaczynałem naście lat temu od Vagów i kabla za 20zł. Potem fordy od ruskiego programu (po rusku) który obsługiwał 2 auta i kabla za 100zł. Mi zrozumienie podstawowej wiedzy dzięki której nie robie banalnych błędów zajęło jakieś 10 lat i dalej wiem i potrafie za mało a swój pierwszy tempomat wsadziłem w 2007r. Gdybym zsumował pieniądze które wsadziłem w sprzęt i modyfikacje to kupiłem bym nowego Focusa mk4 na wypasie a jednak te kombinacje z wyposażeniem cały czas mnie podniecają i kuszą do kolejnych inwestycji.
Przepis na kodowanie jest prosty, czytać, czytać i jeszcze raz czytać a potem robić, ubijać i naprawiać. Każdy na tym forum zaczynał dokładnie tak samo od zera.
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2020, 16:32   #6
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,985
Domyślnie Odp: Duża przestroga dla osób korzystających z oprogramowania do modyfikacji

Cytat:
Napisał _TrotyL_ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale czego?
...
Żaden "amerykanin" nie ma elektrycznej blokady kierownicy.
Każdy EU ma elektryczną blokadę kierownicy.
Parametry w BCMi dotyczące "bycia/nie bycia" ESCL są "jednorazowego zapisu".
Jak ktoś nieroztropnie skopiuje parametry z EU do "amerykanina" to ma zazwyczaj BCMi do wymiany.
Można to częściowo obejść i będzie (w Fusionie/Edge) z powrotem działać bez migania oświetlenia w bagażniku i na podsufitce (to jest oznaka "niepoprawnej konfiguracji" BCMi...), ale błąd komunikacji z ESCL na stałe już zostanie...
O możliwości takiego rozwiązania w Ecosporcie się nie wypowiadam, bo nie robiłem.
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2020, 17:33   #7
_TrotyL_
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-11-2011
Skąd: Jaworzno / Utrecht
Model: Focus
Silnik: 2.3 ecoboost
Rocznik: 2016
Postów: 12
Domyślnie Odp: Duża przestroga dla osób korzystających z oprogramowania do modyfikacji

Cytat:
Napisał lukaszooo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czytać, czytać i jeszcze raz czytać
tylko trzeba miec co, a nie belkot "gdzies tam bylem, cos slyszalem, ale nic nie widzialem".
Jesli uwazasz ze Ty sie przejechales i ktos inny tez musi, Twoja sprawa, a interpretacja to indywidualna ocena kazdego kto to czyta.
Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Parametry w BCMi dotyczące "bycia/nie bycia" ESCL są "jednorazowego zapisu".
No i juz blizej, tak przypuszczalem ze to jakas OTP area zwiazana z funkcjami immo czy podobnymi. Takich pulapek jest pewnie wiecej.
....ale kopiowac na zywca konfiguracje z innego auta...to nie moze skonczyc sie dobrze.
Dziekuje za naswietlenie tematu.
Pozdrawiam.
_TrotyL_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2020, 06:25   #8
pankrakus
ford::professional
 
Avatar pankrakus
 
Zarejestrowany: 18-06-2013
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 1,329
Domyślnie Odp: Duża przestroga dla osób korzystających z oprogramowania do modyfikacji

Cytat:
Napisał _TrotyL_ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tylko trzeba miec co, a nie belkot "gdzies tam bylem, cos slyszalem, ale nic nie widzialem".
Jesli uwazasz ze Ty sie przejechales i ktos inny tez musi, Twoja sprawa, a interpretacja to indywidualna ocena kazdego kto to czyta.

[...]
Jesteś strasznie roszczeniowy kolego
Na prawdę oczekujesz, że ktoś najpierw będzie szukał informacji na dany temat,
a potem będzie robił streszczenie / raport z tego co udało mus się znaleźć w necie?
Może jeszcze z linkami do informacji, żebyś mógł zweryfikować czy ktoś się nie myli?

Nie przesadzaj

Po drugie => Tobie nikt nie blokuje takich działań => zgłębiaj kolejne tematy i pisz z tego raporty, a nie tylko wyciągaj rękę po gotowe

Ciekawi mnie co byś powiedział gdyby na forum wprowadzono następującą funkcjonalność
- aby pobrać opis z działu PORADY, najpierw trzeba samemu jakąś poradę tam umieścić

pozdrawiam
pankrakus
__________________
-------------------------------------------------------------
katalog części online
Instrukcje obsługi PDF

Ostatnio edytowane przez pankrakus ; 19-03-2020 o 06:28
pankrakus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2020, 07:38   #9
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,427
Domyślnie Odp: Duża przestroga dla osób korzystających z oprogramowania do modyfikacji

Cytat:
Napisał pankrakus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
aby pobrać opis z działu PORADY, najpierw trzeba samemu jakąś poradę tam umieścić
pewnie jedyna porada byłaby wulgaryzmem "p. się".
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2020, 08:27   #10
lsulima
FCP member
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 06-08-2010
Skąd: Skawina
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 1,114
Domyślnie Odp: Duża przestroga dla osób korzystających z oprogramowania do modyfikacji

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Żaden "amerykanin" nie ma elektrycznej blokady kierownicy.
Każdy EU ma elektryczną blokadę kierownicy.
Parametry w BCMi dotyczące "bycia/nie bycia" ESCL są "jednorazowego zapisu".
Jak ktoś nieroztropnie skopiuje parametry z EU do "amerykanina" to ma zazwyczaj BCMi do wymiany.
Można to częściowo obejść i będzie (w Fusionie/Edge) z powrotem działać bez migania oświetlenia w bagażniku i na podsufitce (to jest oznaka "niepoprawnej konfiguracji" BCMi...), ale błąd komunikacji z ESCL na stałe już zostanie...
O możliwości takiego rozwiązania w Ecosporcie się nie wypowiadam, bo nie robiłem.
Jedyny merytoryczny post w tym wątku. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do innych (szczególnie niektórych) postów, to chyba już nigdy nie zrozumiem mentalności niektórych użytkowników, który piszą posty chyba tylko po to, żeby się dowartościować. Jak masz człowieku coś wartościowego do powiedzenia innym, to napisz najlepiej po polsku pełnymi zdaniami.
lsulima jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.