Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-05-2019, 09:10   #1
wojocie
Zablokowany
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 18-08-2016
Skąd: Hrubieszów
Model: Focus MK2
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 32
Domyślnie Wycena focus przez ubezpieczyciela

Witam
Babka mi zarysowała cały bok auta, jak ubezpieczyciel będzie liczył wartość auta?
Ford focus mk2 2006 rok 3D, 2.0 TDCI DURATORQ, manual 6-biegowy,gałka zmiany biegów jest tak bardziej rzadka(duża i obła), srebrny, przebieg przed 300kkm, wyposażenie, klima manualna, telefon fabryczny, ESP, grzana przednia szyba, el. szyby, klimatyzowany schowek, alufelgi, radio 7'cali nie oryginalne. Jak spoglądałem na allegro to nie ma takiej wersji co moja, jest podobna, ale po FL i jest za 14 800, na mobile znalazłem co moja za 12 800 plus rejestracja i inne opłaty.
Jak wycenić wartość auta, żeby mnie ubezpieczyciel nie zrobił w bambuko?
Ogólnie zarysowany jest przedni zderzak, błotnik do wymiany i lakierowania, drzwi do wymiany lub klepania i lakierowania, lusterko prze prze lakierowania lub polerki, tylni błotnik to wyciągnięcia i pomalowania, tylni zderzak do lakierowania.
Jak byłem u mnie na wsi u lakierników powiedzieli koło 7k za robociznę, ale w ASO pewnie koło 12 k PLN plus auto zastępcze.

wojocie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2019, 09:13   #2
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,508
Domyślnie Odp: Wycena focus przez ubezpieczyciela

Cytat:
Napisał wojocie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
Babka mi zarysowała cały bok auta, jak ubezpieczyciel będzie liczył wartość auta?
[...]


ubezpieczyciel wyceni wg EUROTAX => będzie to wartość niższa od wartości rynkowej (ceny zakupu)

pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2019, 09:17   #3
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,465
Domyślnie Odp: Wycena focus przez ubezpieczyciela

To pewnie powie szkoda calkowita, wystawi wrak do licytacji i odda różnicę.
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2019, 10:34   #4
hak64
ford::advanced
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Żory
Model: inny
Silnik: 3,6
Rocznik: 61
Postów: 492
Domyślnie Odp: Wycena focus przez ubezpieczyciela

Cytat:
Napisał wojocie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ogólnie zarysowany jest przedni zderzak, błotnik do wymiany i lakierowania, drzwi do wymiany lub klepania i lakierowania, lusterko prze prze lakierowania lub polerki, tylni błotnik to wyciągnięcia i pomalowania, tylni zderzak do lakierowania.
Ogólnie po tym opisie (szkoda że nie wstawiłeś fotek uszkodzeń), wnioskuję, że ubezpieczyciel orzeknie szkodę całkowitą (koszt naprawy przekroczy wartość auta). zatem wypłacone odszkodowanie będzie stanowić różnicę pomiędzy wartością auta przed szkodą i a wartością wraku. Możliwe, że ubezpieczyciel wystawi wrak na licytację aby ustalić wartość pozostałości. Przy szkodzie całkowitej masz prawo korzystać z samochodu zastępczego od dnia zaistnienia szkody, do wypłaty odszkodowania, plus 1-2 dni na znalezienie nowego auta.
Do określania wartości pojazdu służą programy eksperckie (eurotax, Info ekspert). Wskazują one uśrednione ceny pojazdów danej marki, rocznika i wyposażenia. Żeby podnieść tę szacunkową wartość, należy wykazać (udokumentować) koszty poniesione na podniesienie tej wartości. Nie wchodzą do tego koszty bieżących napraw, wymiany płynów, opon, klocków, i innych elementów ulegających zużyciu eksploatacyjnemu. Natomiast doposażenie pojazdu, tuning, czy wymiana całych podzespołów (mocniejszy silnik, skrzynia biegów, kompletne sportowe zawieszenie, wydajniejszy układ chłodzenia), stanowi podstawę do zwiększenia wartości auta przed szkodą.
__________________
§23
hak64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2019, 12:43   #5
wojocie
Zablokowany
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 18-08-2016
Skąd: Hrubieszów
Model: Focus MK2
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 32
Domyślnie Odp: Wycena focus przez ubezpieczyciela

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Jeszcze 2 felgi przerysowane.
wojocie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2019, 12:53   #6
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Wycena focus przez ubezpieczyciela

Miałem podobnie, tylko drzwi głębiej wgniecione (były wymienione) i w aso naprawa kosztowała 6100.

Obiektywnie patrząc, to niewiele się stało.

PS Te tarcze masz do wymiany.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2019, 13:31   #7
wojocie
Zablokowany
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 18-08-2016
Skąd: Hrubieszów
Model: Focus MK2
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 32
Domyślnie Odp: Wycena focus przez ubezpieczyciela

6100 plus auto zastępcze?
Czemu uważasz, że tarcze do wymiany? Przejechane mają 70k, a klocków nie wymieniałem jeszcze, nic na przeglądzie nie mówili.
wojocie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2019, 13:35   #8
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Wycena focus przez ubezpieczyciela

Bez auta zastępczego.

Klocek ma słaby kontakt z tarczą (stąd rdza na jej powierzchni), czyli tył nie hamuje jak powinien.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2019, 15:23   #9
hak64
ford::advanced
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Żory
Model: inny
Silnik: 3,6
Rocznik: 61
Postów: 492
Domyślnie Odp: Wycena focus przez ubezpieczyciela

Gdyby kosztorys naprawy sporządzało ASO, to z pewnością wyjdzie szkoda całkowita (przedni błotnik, drzwi, tylny błotnik oraz próg do wymiany). Najdroższy w naprawie jest tylny błotnik, bo wymiana wiąże się z wypruciem tego elementu, a tym samym naruszeniem powłok antykorozyjnych wszystkich elementów sąsiednich. Wizualnie nie ma tragedii, ale to ma także dość istotny minus. Jeśli orzekną szkodę całkowitą i wystawią pojazd na licytację, to te niewielkie uszkodzenia zawyżą cenę wraku, zatem wysoka cena zaniży wartość wypłaconego odszkodowania. Jeśli więc nie chcesz się tego auta pozbywać, to przy szkodzie z OC sprawcy będziesz miał prawo dokonać naprawy w wybranym przez siebie warsztacie. Koszt naprawy nie może jednak przekroczyć wartości auta przed szkodą. Jak dostaniesz wycenę ubezpieczyciela to nie zapomnij się tym pochwalić (potrafię dokonać weryfikacji rzetelności wyceny).
Co do auta zastępczego, to możesz go wynająć nawet od osoby prywatnej (potrzebna umowa najmu z określona stawką dzienną /nie wyższą, niż średnie stawki w wypożyczalni/). Ubezpieczyciela możesz także obciążyć kosztem holowania, parkowania i zabezpieczenia uszkodzonego auta, oraz badania technicznego dopuszczającego do ruchu po naprawie.
__________________
§23

Ostatnio edytowane przez hak64 ; 12-05-2019 o 15:28
hak64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2019, 11:31   #10
wojocie
Zablokowany
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 18-08-2016
Skąd: Hrubieszów
Model: Focus MK2
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 32
Domyślnie Odp: Wycena focus przez ubezpieczyciela

Cześć przesyłam kosztorys napraw Gość nic nie chciał zapisywać tylko porobił zdjęcia, a później pouzupełnia powiedział, że nie ma czasu teraz i w biurze zrobi na spokojnie.
Mówiłem, że lewa przednia strona coś po stuknięciu chrumka i inaczej się jeździ, ale tego nie ujął w kosztorysie.
Zapomniał dodać w wyposażeniu podstawowym grzanej przedniej szyby, ekranu 7'.
Bardzo zaniżył cenę auta oraz odszkodowania.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez wojocie ; 23-05-2019 o 14:56
wojocie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.