Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-05-2019, 08:06   #41
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Wymiana foteli na elektryczne

Tak, już jakiś czas. Myślałem że napisałem. Bardzo dziękuję za schematy.
Teraz widzę że przyciski od MK3 są antracytowe a do nowszego czarne.
Niestety po pół roku już nie odeśle, a 500zl za przyciski nie zapłacę.
Czy ktoś się orientuje jaki rodzaj diod LED tam siedzi żeby wymienić na czerwone bo trochę to razi w nocy

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk

mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2019, 13:25   #42
Browarito
ford::beginner
 
Imię: Browarito
Zarejestrowany: 07-01-2015
Model: smax
Silnik: 2,0
Rocznik: 2008
Postów: 13
Domyślnie Odp: Wymiana foteli na elektryczne

Hej,
Czy sterowanie przód/tył, góra/dół (czarna wtyczka) zamieniając fotele powinno działać automatycznie? Pytam, ponieważ mam fotel skórzany ze sterowaniem elektrycznym bez pamięci i chciałem zamienić na fotel z alcantary z elektryką i pamięcią. Na samej pamięci mi nie zależy. Po przekładce foteli i podłączeniu starej wtyczki, fotel jest martwy. Nowy fotel ma jeszcze białą wtyczkę, w rogu nad brązową, co odpowiada za pamięć, jak mniemam, oraz podwójną czarną obok białej. Czy ktoś może podpowiedzieć, do czego jest ta czarna?
Dodatkowo czy, jak wspomniałem wcześniej, podłączenie fotela i wtyczki powinno automatycznie uruchomić sterowanie fotela, czy też trzeba jeszcze podłubać?
Browarito jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2022, 11:40   #43
Lady Walkiria
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-11-2017
Model: Cougar
Silnik: V6 ST200
Rocznik: 1999
Postów: 2
Domyślnie Odp: Wymiana foteli na elektryczne

Cześć, prośba o pomoc - czy ktoś będzie uprzejmy udostępnić schemat wiązki podłogowej - lub rozpiskę które przewody gdzie mają iść ?

Utknąłem w miejscu gdzie niestety wiązka oryginalna jest bardzo uboga. Stołek kierowcy działa (sterowanie), niestety pasażera już nie. Przyciski ogrzewania tyłka podłączone - też martwe. ELMconfigiem zmieniłem konfigurację foteli ale nic to nie pomogło. W bagażnikowej białej centralce brakowało bezpieczników - po uzupełnieniu nic.

Foty poglądowe oryginalnej wiązki oraz ze stołków z elektryka-grzanie-wentylacja.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Lady Walkiria jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2022, 20:46   #44
Lady Walkiria
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-11-2017
Model: Cougar
Silnik: V6 ST200
Rocznik: 1999
Postów: 2
Domyślnie Odp: Wymiana foteli na elektryczne

Nikt ?
Lady Walkiria jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2022, 10:29   #45
dodo02
ford::average
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 23-02-2020
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 1.6 eb
Rocznik: 2012
Postów: 90
Domyślnie Odp: Wymiana foteli na elektryczne

Nie mam jak wrzucić tak dużego PDF na forum (700 kB), ale posiadam jakieś schematy instalacji do S-Max-a z 2012. Jest tam coś o grzaniu foteli.

Podaj maila na PW.
dodo02 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2022, 10:37   #46
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 2,997
Domyślnie Odp: Wymiana foteli na elektryczne

Ale po co?
Przecież jest tyle tematów o dokładaniu elektryki / ogrzewania / wentylacji foteli. Schematy do przedlifta i międzylifta (S-Max/Mondeo) krążą sobie po forum. Trzeba tylko chcieć zanleźć.


Żeby chociaż autor pytania określił o jakie auto (przedlift/międzylift/polift) mu chodzi. Żeby chociaż napisał, że zdjęcia, które wstawił to z jego auta, a nie "poglądowe". Może by się komuś wtedy "zachciało chcieć" pomóc.
A tak, to niestety "nikt".
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2022, 15:32   #47
bilder
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-02-2020
Model: s max
Silnik: 2.0 tdci DW10C
Rocznik: 2010
Postów: 3
Domyślnie Odp: Wymiana foteli na elektryczne

Cytat:
Napisał SebaNa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wczoraj problem foteli rozwiązałem całkowicie. Dzięki koledze Kolonez (a dokładniej schematach od niego) Rozebrałem wtyczkę od fotela i sprawdziłem że brakuje mi właśnie tych pinów które kolega zaznaczył w czerwonym kółku. Dzięki schematom wyprowadziłem z tych pinów ze złączki fotela kable które wpiąłem do plecionki która idzie pod dywanikiem kierowcy. Kolory kabli to szaro-pomarańczowy który przeplata się z fioletowo-pomarańczowym. We wtyczce fotela pin 1 fioletowo-pomarańczowy; pin 2 siwo-pomarańczowy. Po wpięciu się kabli - fotel płynnie się reguluje i co ważne działają pamięci ustawień i dokodowanie ustawień do kluczyka. Ale ja dalej poszedłem za ciosem i wróciłem do poprzednich (oryginalnych modułów z drzwi bez pamięci lusterek) oraz podłączyłem stare lusterka bez składania pamięci itp. ELM configiem wróciłem do "bez modułu pamięci" i fotel dalej działa płynnie dalej można zapamiętać jego ustawienia i dopasować do kluczyka. Mój wniosek jest taki że w takim razie jak ktoś dokupi fotele z pełną elektryką a nie ma oryginalnej instalacji do foteli bez problemu można doposażyć w to auto. Wymaga dociągnięcia tylko 4 kabli (zasilania i masy modułu oraz 2 Kabli Can) i nie ma potrzeby zmiany modułów w drzwiach ani lusterek na te z pamięciami a nawet nie trzeba nic przestawiać w CCC. Jeszcze raz wielkie dzięki dla kolegi Kolonez za chęć pomocy
Jestem na takim samym etapie.
S-max 2010 rok polift, buda z ledami silnik euro 5 dw10c. GOLAS
posiadam fotel kierowcy tylko góra dół elektryczny.
Chce dołożyć fotel w pełni elektryczny z pamięcią.
wiem że czarną kostkę mam.
Zostaje mi z tego co wyczytałem podpięcie modułu po can 2 kabelki.
Jest ktoś w stanie mi powiedzieć jakie będą kolory tych kabli ? Takie jak miał Seba? czy inne. z czytaniem schematów u mnie kiepsko ale manualnie to sobie ogarnę, najlepiej jakbym znalazł te przewody pod fotelem kierowcy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki ! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bilder jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2022, 21:50   #48
tutrus
ford::advanced
 
Avatar tutrus
 
Imię: Arkadiusz
Zarejestrowany: 05-01-2018
Skąd: Dzierżoniów
Model: S-Max
Silnik: 2.2 Tdci 200ps
Rocznik: 2011
Postów: 313
Domyślnie Odp: Wymiana foteli na elektryczne

U mnie zaraz po włożeniu działają fotele full elektryczne z pamięcią i wentylacją od razu po włożeniu . Miałem elektryczny kierowcy góra - dół. Pozdrawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka
tutrus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2022, 06:28   #49
Hugo_Chavez
ford::average
 
Avatar Hugo_Chavez
 
Zarejestrowany: 13-04-2013
Model: S Max
Silnik: 2,0 Tdci
Rocznik: 2008
Postów: 120
Domyślnie Odp: Wymiana foteli na elektryczne

Musiałeś jeszcze dodatkowo wymienić przełącznik z samego grzania na te z grzaniem i wentylacją nie?
Hugo_Chavez jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2022, 06:54   #50
tutrus
ford::advanced
 
Avatar tutrus
 
Imię: Arkadiusz
Zarejestrowany: 05-01-2018
Skąd: Dzierżoniów
Model: S-Max
Silnik: 2.2 Tdci 200ps
Rocznik: 2011
Postów: 313
Domyślnie Odp: Wymiana foteli na elektryczne

Cytat:
Napisał Hugo_Chavez Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Musiałeś jeszcze dodatkowo wymienić przełącznik z samego grzania na te z grzaniem i wentylacją nie?
Oczywiście....

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka
tutrus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.