Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-08-2011, 13:21   #51
masza78
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-07-2007
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDCi 130KM
Rocznik: 2005
Postów: 34
Domyślnie Odp: [MK3] 2005r, TDCi 130KM, za niskie obroty po odpaleniu

Witam,
Skłoniłem się do odswiezenia tematu. Mam mondka 2005 TDci 2005r 130 KM. Mam problem podobny tzn. jak odpalam na zimnym to chodził przez ok. -3sek na ok.500 obrotów a potem wskakiwal na normalna pracę. Tez palila sie kontrolka ladowania i pedal gazu nie reagowal. Natomiast teraz jest juz ok 8-10sek chodzi jak by nie palil na jeden gar. Jak jest cieply to fenomen jest taki sam ale ok.2sek. Dalem gosciowi do sprawdzenia wtryski powiedzial ze zlom. Ale nie chcial dac wydruku bo on za to placi - paranoja! Pojechalem na kompa - wynik cisnienie na wtryskach ok. no i nie skacze co podobno nie wskazuje na wtryski choc gosc co mi sprawdzal powiedzial ze pompa musi byc dobra i nadrabia za wtryski czy cos w tym stylu i dlatego nic nie wyskoczy na kompie. Pomożecie cos bo ja tak sie sklaniam chyba te wtryski?

masza78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2012, 20:19   #52
kuszek
ford::average
 
Avatar kuszek
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 26-10-2006
Skąd: NL
Model: mk3
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2004
Postów: 57
Domyślnie Odp: 2005r, TDCi 130KM, za niskie obroty po odpaleniu

Witam.Mam dokładnie to samo.Rano odpali od razu,i po kilku sekundach wskakuje na normalne obroty i od razu dym z tyłu widać.Mam tak tylko po dłuższym postoju.Np cały dzień.Potem jak już odpalam,czy zimny czy ciepły jest ok. Na początku myslałem że to świece,ale nikt tu ani o tym nie wspomniał.moje mondko to 2004 TDCi 115KM .pozdrawiam
__________________
kuszek
kuszek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2012, 22:28   #53
masza78
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-07-2007
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDCi 130KM
Rocznik: 2005
Postów: 34
Domyślnie Odp: 2005r, TDCi 130KM, za niskie obroty po odpaleniu

Witam,
Wszystko ustapiło po wymianie niestety 4szt wtryskiwaczy. Koszt 3200zł.Pozdrawiam
masza78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2013, 20:14   #54
Boge
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-10-2012
Model: MK3 TDCI
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 1
Domyślnie Odp: 2005r, TDCi 130KM, za niskie obroty po odpaleniu

masz zanieczyszczony lub uszkodzony czujnik wałka rozrządu ( ten z przodu silnika w okolicy świec żarowych. Prosta wymiana -jedna śruba i po bólu
Boge jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2019, 13:27   #55
skyler20
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-01-2009
Model: Mondeo
Silnik: TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 3
Domyślnie Odp: 2005r, TDCi 130KM, za niskie obroty po odpaleniu

Czujnik wałka to dobry trop, kupiłem za 80zł i po wymianie znacznie poprawiło się odpalanie a właściwie wróciło do normy.
jednak na niskie obroty po odpaleniu nie pomogło.
kolej na filtry.
Jak sprawdzić obecność opiłków w układzie?
skyler20 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2019, 13:17   #56
Rob_trike
ford::amateur
 
Imię: Rob
Zarejestrowany: 07-10-2019
Model: Mondeo
Silnik: diesel
Rocznik: 2006
Postów: 2
Domyślnie Odp: 2005r, TDCi 130KM, za niskie obroty po odpaleniu

Niskie obroty, brak reakcji na gaz - na ciepłym silniku - rozwiązanie w moim przypadku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. MK3 2.0 TDCi 2006r

Tak więc od pewnego czasu dręczyły mnie i wkurzały zbyt niskie obroty silnika tuż po odpaleniu - tylko na ciepłym silniku. Na zimnym ok

Co zrobiłem ?

Czyszczenie kolektora i kanałów w głowicy - bez skutku

Zaślepienie, oczyszczenie EGR - bez skutku

Próba przelewowa - wszystko ok

Czyszczenie przepływki - bez skutku

Czyszczenie mas - bez skutku

Wymiana czujnika wałka rozrządu - bez skutku

No i został alternator - nie było widocznych objawów, ładowanie ok, bateria doładowana ale ...... Zastanowiło mnie to że czasami "gubił" na ułamek sekundy prąd (spadek napięcia ładowania)

Dziś założyłem ten sam altek ale po wymianie regulatora i łożysk i ...... Porównajcie i oceńcie sami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Auto dodatkowo "ożyło" co mnie zdziwiło - przyśpiesza lepiej i to wyraźnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Zamieszczam filmiki - może komuś moja uparta walka aby wyeliminować zbyt niskie obroty pomoże

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Pozdrawiam Rob
Rob_trike jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.