Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-06-2021, 06:39   #1
piwel13
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 25-10-2012
Skąd: Tarnobrzeg
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2009
Postów: 8
Domyślnie Nierówna praca na zimnym silniku 2.5t

Witam, mam problem z nierówną pracą silnika przez kilka sekund po odpaleniu, po sprawdzeniu parametrów Forscanem pokazuje mi parametr napięcia sondy na poziomie 1,5V po przejechaniu około 20 km np autostradą i zjechaniu na parking parametr zaczyna wahać się od 1,45 - 1.5 V ale tylko przez około 3 min a później jest dalej to samo. Odnoszę wrażenie że sonda nie pracuje prawidłowo przez co występują owe szarpania ( falowania). Czy któryś z kolegów mógł by sprawdzić w jakich wartościach pracuje jego sonda lub jeśli ktoś wie prosił bym o odpowiedź.


Ostatnio edytowane przez piwel13 ; 02-06-2021 o 07:06
piwel13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2021, 08:00   #2
Juzek
ford::expert
 
Avatar Juzek
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Legnica
Model: Mondeo Mk4 Kombi Tit S, Fiesta Mk7
Silnik: 2.5T, 1.4
Rocznik: 2009, 2009
Postów: 3,711
Domyślnie Odp: Mondeo 2.5T nierówna praca na zimnym

W 2.5T masz sondę szerokopasmową, a FORScan pokaże idealny wykres AFR, który powinien oscylować wokół 1. Nie mówię o Voltach. Sprawdź najpierw to.

Co do nierównej pracy - często winna jest przepustnica i rura odpowietrzająca odmy, rzadziej przepływomierz i czujnik temperatury/ciśnienia powietrza.

Zakładam, że nie masz LPG i podciśnieniem nie leci gaz do kolektora przez nieszczelne membrany w reduktorze.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
__________________
126p --> MkI 1.8TD --> ST220 STach --> ST220 STach II --> MkIV 2.5T Tit S
Juzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2021, 20:30   #3
piwel13
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 25-10-2012
Skąd: Tarnobrzeg
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2009
Postów: 8
Domyślnie Odp: Nierówna praca na zimnym silniku 2.5t

Hej, sprawdzałem ten parametr oscyluje wokół 1, nie mam LPG. Dzisiaj zmieniłem świece ponieważ nie do końca byłem co do nich przekonany. Przy okazji znalazłem drobna nieszczelność na dolocie. Jednak wydaje mi się że to nie to. Podczas podglądu parametrów rano po całej nocy podczas szarpania przepływomierz wskazuje 23g/s , Czujnik ciśnienia paliwa 1,9-2 V, pozycja przepustnicy względna wyświetla sie 9-11% natomiast rzeczywista to 20-21%, sonda wskazuje 1.49 v natomiast stopień wyrównoważenia to przez 10 sekund to 15 230:1 a po tym czasie spada do 14 730 :1 . Kiedy auto przestaje falować parametr przepływu powietrza spada do koło 4 g/s parametry przepustnicy rzeczywisty do 11 % a sonda utrzymuje się na 1.50V. Jak macie w swoich 2.5t? Przy najbliższej okazji sprawdzę przewód odmy

Ostatnio edytowane przez piwel13 ; 04-06-2021 o 20:51
piwel13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mondeo mk4



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.