Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-11-2018, 12:51   #51
muffintsi
ford::advanced
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 01-05-2017
Skąd: Słupsk
Model: Mondeo MK2, MK4
Silnik: MK2-1.8 Zetec E, MK4-2.0 DW10C 163KM
Rocznik: MK2-12.1997, MK4-06.2010
Postów: 278
Domyślnie Odp: Wymiana czujnika parkowania - przedni, prawy, wewnętrzny.

Sprawdz wiazke pod zderzakiem.

muffintsi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2019, 13:36   #52
lukasz..
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 13-07-2018
Skąd: Lubaczów
Model: Mondeo MK IV
Silnik: 2.2 TDCI 175km
Rocznik: 2009
Postów: 21
Domyślnie Odp: Wymiana czujnika parkowania - przedni, prawy, wewnętrzny.

Problem mam z jednym z tylnych czujników zapytam bo nikt nie napisał jak wyciągnąć ten czujnik ?
lukasz.. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2019, 19:50   #53
snamhtor
ford::average
 
Avatar snamhtor
 
Zarejestrowany: 08-06-2017
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 50
Domyślnie Odp: Wymiana czujnika parkowania - przedni, prawy, wewnętrzny.

Koledzy proszę o pomoc czujnik w kształcie litery L to jest czujnik wewnętrzny? A czujnik w kształcie litery s to jest czujnik zewnętrzny?
snamhtor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2020, 15:35   #54
laguna16v
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-10-2012
Skąd: ostrowiec
Model: galaxy mk1
Silnik: 1.9 tdi
Rocznik: 1997
Postów: 5
Domyślnie Odp: Wymiana czujnika parkowania - przedni, prawy, wewnętrzny.

Witam panów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W jaki sposób najlepiej dostać się do wiązki by ją sprawdzić ? Trzeba z przodu zdejmować zderzak? Wywala mi błąd czujników przednich wewnętrznych i prawego zewnętrznego.

P.s. czy kupno kabelka elm327 z przełącznikiem hs can ms can pozwoli dokładnie zdiagnozować błędy i usunąć je?
laguna16v jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2020, 19:49   #55
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Wymiana czujnika parkowania - przedni, prawy, wewnętrzny.

Cytat:
Napisał laguna16v Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W jaki sposób najlepiej dostać się do wiązki by ją sprawdzić ?
Wystarczy zdjąć dolna osłonę i wiązka jest na wierzchu.
Cytat:
Napisał laguna16v Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy kupno kabelka elm327 z przełącznikiem hs can ms can pozwoli dokładnie zdiagnozować błędy i usunąć je?
Tak.
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2020, 20:40   #56
laguna16v
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-10-2012
Skąd: ostrowiec
Model: galaxy mk1
Silnik: 1.9 tdi
Rocznik: 1997
Postów: 5
Domyślnie Odp: Wymiana czujnika parkowania - przedni, prawy, wewnętrzny.

Witam, mam takie pytanko. Zostawiłem samochód u elektryka żeby zlokalizował problem z czujnikami. Posprawdzal i stwierdził że chyba będzie to moduł bo za każdym razem pokazuje coś innego. Teraz mam takie pytanko. Czy kiedy kupię moduł parkowania to trzeba go programować? Czy mogę kupić moduł z przedlift do samochodu polift? O jakich numerach najlepiej powinienem szukać modułu kiedy mam mondeo MK4 kombi po lifcie?
laguna16v jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2021, 20:37   #57
dlugii7
ford::beginner
 
Avatar dlugii7
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 25-12-2012
Skąd: Piła
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 140 KM
Rocznik: 2009
Postów: 18
Domyślnie Odp: Wymiana czujnika parkowania - przedni, prawy, wewnętrzny.

Hej. podepnę się pod temat.
Pacjent to Mondeo MK4 2008 rok 2.0 140km
Dzisiaj walczyłem z czujnikami i jak bym nie zamieniał zawsze pokazuje błąd prawy zewnętrzny.
Da się go wyjąć demontując tylko lampę.

Ale czy po wyjęciu tylko lamp przednich dojdę gdzie do łączenia wiązki, żaby sprawdzić przejście i opór na przewodach?
dlugii7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2021, 20:23   #58
mondeo70235
ford::professional
 
Avatar mondeo70235
 
Imię: KRIS
Zarejestrowany: 26-10-2008
Skąd: ŚLĄSKIE
Model: MONDEO MK5 ST LINE
Silnik: 2,0 TDCI 218KM 476NM
Rocznik: 2016
Postów: 1,303
Domyślnie Odp: Wymiana czujnika parkowania - przedni, prawy, wewnętrzny.

ciężko ale da się dostać do czujnika
do wiązki super dostęp kostka na prawej podłużnicy pod reflektorem
__________________
BYŁO- SCORPIO MK1 2,9 PB - CZARNE /MONDEO MK1 2,0+LPG - SREBRNE /FOCUS MK1 1,8 PB+LPG - BORDOWY /MONDEO MK3 2,0 TDCI - CZARNY / MONDEO MK4 2,2 TDCI TITANIUM S - SZARY /JEST MONDEO MK4 TITANIUM S - BIAŁY / JEST MONDEO MK5........ - CZARNY
mondeo70235 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2021, 08:30   #59
pesymista
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-12-2018
Skąd: Białystok
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 14
Domyślnie Odp: Re: Wymiana czujnika parkowania - przedni, prawy, wewnętrzny.

Cytat:
Napisał ajro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Trochę już stary ten temat, ale spróbuję tu przedstawić moje spostrzeżenia. Otóż mój parktronic też przestał działać. Włączam auto wbijam wsteczny i od razu rozlega się długi dźwięk oraz zaczyna migać kontrolka na desce rozdzielczej. Ale to wie chyba każdy. Teraz zmierzam do sedna. Zacząłem od tego, że poprzekładam miejscami czujniki wewnętrzne tylne gdyż błąd pokazywał mi się na wewnętrznym prawym. Kładę się pod auto, a tu niespodzianka jeden z przewodów urwany. Polutowałem i błąd z tylnym wewnętrznym zniknął, ale to nie koniec. Błąd wskazywany był również na przednim lewym wewnętrznym. Toteż postanowiłem go zamienić miejscami z prawym wewnętrznym. Jakie było moje zdziwienie kiedy po zabiegu komputer diagnostyczny wykazywał już uszkodzone oba przednie wewnętrzne. To znowu wróciłem z nimi na miejsce i znowu uszkodzony był już tylko ten lewy przedni wewnętrzny co wcześniej. O co kaman. Te czujniki chyba jednak nie są zamienne miejscami?
Kolego możesz napisać jak się dostałeś do czujników tylnych wewnętrznych? Trzeba zdejmować zderzak? Bo z tego co patrzyłem z kanału to widzę dostęp tylko do zewnętrznych
pesymista jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2021, 12:18   #60
acquaristic
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 09-05-2007
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 91
Domyślnie Odp: Wymiana czujnika parkowania - przedni, prawy, wewnętrzny.

W kombi musiałem sciągnąć tylni zderzak żeby sie dostać do wszystkich czujników.

Czy w tych czujnikach dwa zewnętrzne piny to zasilanie a środkowy to sygnał na moduł? Mógłby ktoś potwierdzić moje spostrzeżenia.

Cały czas wywala mi błąd prawy tylny wewnętrzny. Sprawdziłem czujniki przez podmiankę - wszystkie ok. Przemierzyłem wiązkę niby ok.

Postanowiłem zamienić kable od kanałów przy wejściu do modułu. Na wejście prawy tylny wewnętrzny podałem sygnał z prawy tylny zewnętrzny. Pozostał błąd prawy tylny wewnętrzny. Czyli wypadałoby że to moduł?

Ja mam moduł 7G92-15K866-AE. Czy muszę kupić identyczny czy podejdzie też jakiś inny z przedlifta?

PS. Znalazłem na necie schemat elektryczny według którego piny na czujniku są takie jak napisałem wczesniej. Dołaczam schemat może komuś się przyda. Pozostałe pytania aktualne.

PS2. Po wymianie modułu czujniki zaczęły działać. Zniknęła wizualizacja w Conversie.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Schemat.jpg (94.4 KB, 35 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez acquaristic ; 19-06-2021 o 12:18
acquaristic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.