Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-09-2019, 21:48   #71
pawex01
ford::average
 
Avatar pawex01
 
Zarejestrowany: 26-09-2018
Model: S-max
Silnik: 1,6 Ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 67
Domyślnie Odp: Drgania kierownicy poszukiwania powodu

Cytat:
Napisał przemoprzem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie - jak się u was zakończyły perypetie? Te opony faktycznie takie kiepskie? I tak przy okazji - do s-max da się założyć 16" zamiast 17"?
Szkoda gadać, nigdy więcej nie kupię produktów tej marki... Niby jakoś się jeździ, ale mam wrażenie, że coś jest nie tak z tymi oponami... Z utęsknieniem czekam na sezon zimowy - nawet na zimowych Dębicach jeździ mi się o niebo lepiej -w końcu przejeździłem na nich pół letniego sezonu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Do drugiego mojego autka (minivana) w tym roku także kupiłem nowy komplet o połowę tańszy - oponki firmy U.... - są zdecydowanie lepsze, zero problemów z wyważeniem, biciem, drganiami kierownicy, wibracjami itp. a na deszczu rewelacja! Jeśli chodzi o koła 16'' pewnie, że możesz zakładać- na naklejce znajdującej się na słupku masz podaną rozmiarówke dedykowaną do Twojego modelu. Pozdro


Ostatnio edytowane przez pawex01 ; 14-09-2019 o 21:52
pawex01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2019, 21:51   #72
przemoprzem
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-08-2006
Skąd: Oleśnica, świ
Model: Ford Modeo Mk 4
Silnik: 2.0 TDCI + automat AWF21
Rocznik: 2008
Postów: 31
Domyślnie Odp: Drgania kierownicy poszukiwania powodu

Jeśli "U" to uniroyal to nie polecam - 20 000 km rain sport i opona łysa. I podobno ten model tak ma, że klei się do asfaltu ale znika w oczach.

Ostatnio edytowane przez przemoprzem ; 14-09-2019 o 21:53
przemoprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2019, 22:11   #73
pawex01
ford::average
 
Avatar pawex01
 
Zarejestrowany: 26-09-2018
Model: S-max
Silnik: 1,6 Ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 67
Domyślnie Odp: Drgania kierownicy poszukiwania powodu

Cytat:
Napisał przemoprzem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli "U" to uniroyal to nie polecam - 20 000 km rain sport i opona łysa. I podobno ten model tak ma, że klei się do asfaltu ale znika w oczach.
Przynajmniej zrobię te 20 tys. kilometrów w ciszy i spokoju i nie będę miał problemów z wyważaniem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A tak szczerze to nie zauważyłem, żeby bieżnik szybko znikał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Na pewno U.... wyglądają ładniej bo te, które są na maksiu po kilkukrotnym zakładaniu i demontowaniu są prawie szare od kleju - nie da się tego doczyścić, a zrobiłem na nich tysiąc kilometrów :/

Ostatnio edytowane przez pawex01 ; 14-09-2019 o 22:18
pawex01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2019, 22:40   #74
przemoprzem
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-08-2006
Skąd: Oleśnica, świ
Model: Ford Modeo Mk 4
Silnik: 2.0 TDCI + automat AWF21
Rocznik: 2008
Postów: 31
Domyślnie Odp: Drgania kierownicy poszukiwania powodu

No tu cię zmartwię. Jechałem nad morze taty audi c5 (v6 to jednak lepiej jedzie niz 1.8 mk3 ��) i też ma uniroyal rain sport - coś biło lekko. Pojechałem na wyważanie i ok, ale koleś pokazuje jak opona "podskakuje". Czyli to samo co u ciebie - kwadratowa opona. Ale jak jest ok u ciebie to... Ok - ważne że problem z bani.
przemoprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2021, 20:35   #75
dawidgdansk
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-09-2012
Model: S-Max 140 KM
Silnik: 2.0
Rocznik: 2014
Postów: 44
Domyślnie Drgania kierownicy...nie tarcze

Proszę Was o pomoc...

Posiadam dwa komplety kół z oponami - 16 alufelgi i opozny zimowe MICHELIN ------- 17 alufelgi FORD letnie z oponami SAVA INTENSA.

Jak w wulkanizacji wyważam i zakładam komplet 16 zimowych - jest wszystko ok.

Jak wyważam 17 letnie - jest cyrk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Otóż...Trzy lata temu kupiłem komplet opon letnich SAVA INTENSA ...Po trzech miesiącach użytkowania letnich opon, jedna z nim miała przecięcie boczne ( jedna z przodu)...zatem musiałem jedna z przodu kupić nową...jedna, ponieważ komplet używałem tylko 3 miesiące, dlatego wulkanizacja zaleciła aby kupić jedną...

Później z biegiem czasu czułem drgania kierownicy przy hamowaniu i delikatne przy jeździe...

Tarcze ok - bo po zmianie kompletu opon i kół na zimowe, drgania ustepowały..zatem to nie wina tarcz.

I tak co roku latem powtórka...wulkanizacja wyważenie prawidłowe...wszystkie koła na wyważarce 0 ...0... ale z biegiem czasu użytkowania drgania podczas hamowania i niekiedy jazdy...

W ubiegłym tygodniu przy zmianie kół z zimowych na letnie poprosiłem, aby zamienili przód z tyłem ( letnie ) miejscami. Drgania jeszcze większe. Z powrotem założyliśmy jak co roku - te same koła na te same miejsca...lepiej, ale nadal delikatnie kierownica wibruje..

Tarcze zmienione miesiąc temu. Dlatego to nie wina tarcz....

Już nie wiem jaka przyczyna:
1. czy jeżeli zmieniłem jedna oponę ( jedna z czterech opon ) w wyniku jej uszkodzenia po 3 miesiącach użytkowania-?> to może być przyczyna, że jedna opona jest o 3 miesiące nowsza i ma inny bieżnik...?
2. czy to wina alufelgi? Czy pomimo wyważenia 0...0 - czyli niby prawidłowe wyważanie, któraś felga może być krzywa? A może wina opon...wiadomo człowiek nie może eksperymentować, bo to wszystko koszty

Sam nie wiem - ale denerwuje bardzo jak są te drgania delikatne podczas jazdy. Delikatne ale są...a nie powinno być ( bo na kompletach zimowych opon i felg tego nigdy nie mam ) a jak zakładam komplety letnie to niestety odczuwalne drgania

Co sądzicie?

Dzięki za wszelkie uwagi i podpowiedzi...

Ostatnio edytowane przez dawidgdansk ; 18-04-2021 o 21:07
dawidgdansk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2021, 22:51   #76
Khiav
ford::average
 
Avatar Khiav
 
Zarejestrowany: 06-11-2020
Model: SMax
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 103
Domyślnie Odp: Drgania kierownicy poszukiwania powodu

Cytat:
Napisał dawidgdansk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.



2. czy to wina alufelgi? Czy pomimo wyważenia 0...0 - czyli niby prawidłowe wyważanie, któraś felga może być krzywa? A może wina opon...wiadomo człowiek nie może eksperymentować, bo to wszystko koszty
Tak, może być krzywa, może być źle wyważona, bo będzie Cytryn, który nie umie wyważać, albo robi to bezmyślnie, albo ma rozjechaną wyważarkę i ma to w d... , a ty masz zostawić kasę i wypad.

Taki przykład: jak maszyna podaje, że ma nabić, np. 50g na feldze, potem sprawdza (jeśli to robi, bo są tacy, którzy po nabiciu ciężarka ściągają koło i dawaj następne) i podaje mu, że ma nabić 40g po przeciwnej stronie felgi i taki gość bezrefleksyjnie to robi i nie daje mu to do myślenia, to jest idiota a nie wulkanizator. Tu masz więcej trochę, nt wyważania kół:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Khiav jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2021, 08:49   #77
maslog
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-08-2007
Model: S Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2014
Postów: 85
Domyślnie Odp: Drgania kierownicy poszukiwania powodu

Cytat:
Napisał Khiav Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak, może być krzywa, może być źle wyważona, bo będzie Cytryn, który nie umie wyważać, albo robi to bezmyślnie, albo ma rozjechaną wyważarkę i ma to w d... , a ty masz zostawić kasę i wypad.

Taki przykład: jak maszyna podaje, że ma nabić, np. 50g na feldze, potem sprawdza (jeśli to robi, bo są tacy, którzy po nabiciu ciężarka ściągają koło i dawaj następne) i podaje mu, że ma nabić 40g po przeciwnej stronie felgi i taki gość bezrefleksyjnie to robi i nie daje mu to do myślenia, to jest idiota a nie wulkanizator. Tu masz więcej trochę, nt wyważania kół:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Czy ty kolego zastanawiałeś się po co to napisałeś i w jakim celu?
__________________
masło
maslog jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2021, 10:19   #78
maciek75x
ford::average
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 23-11-2013
Skąd: Zdunska Wola
Model: Focus MK3
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 112
Domyślnie Odp: Drgania kierownicy poszukiwania powodu

Mój przypadek:
drżenie kierownicy powyżej 100km/h, zanika powyżej 160km/h.
Drżenie (nie zawsze) przy hamowaniu i lekkie ściąganie w lewo.
Co zostało zrobione:
-wymiana tarcz dwukrotna, przód tył,
-wymiana półosi prawej,
-wymieniona poduszka nad rozrządem,
-wymiana piast,
-wymiana tulei tylnych wahacza przedniego,
-wymiana sworzni,
-wymiana łożysk przednich amorów,
-opony Michelin Crossclimate z 2020 z 40 tygodnia,przejechane na nich około 3kkm(przed ich założeniem bicie było na 100% podczas hamowania za każdym razem dlatego zmiana tracz), koła wyważane 5 razy na "zwykłej" maszynie efektów brak, za każdym razem a to niedoważone albo niewyważone itp itd. Wyważałem również na Hunterze może trochę lepiej odczucie subiektywne. Po tym zamieniałem koła przód tył efektu brak, przy tej zamianie gość tak dla sprawdzenia wrzucił na zwykła wyważarkę i mówi niewyważone 20g. Czy może ktoś ma pomysł czego się jeszcze można chwycić?
Zawiecha bez luzu sprawdzana na różne sposoby przez kilka osób, magiel ok. Pomysłów brak.

Ostatnio edytowane przez maciek75x ; 10-05-2021 o 10:21
maciek75x jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2021, 14:33   #79
artur czerniawski
ford::amateur
 
Imię: artur ziemowit
Zarejestrowany: 01-02-2018
Skąd: esbjerg
Model: s max
Silnik: obecnie 430 tyś km 2.0 tdci 140 km titanium power shift
Rocznik: 2012
Postów: 3
Domyślnie Odp: Drgania kierownicy poszukiwania powodu

Cytat:
Napisał kolopeter Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam.
Mam dziwny przypadek drgania kierownicy.
Kola były wywazane dwa razy w dwóch różnych warsztatach.
Drgania występują, że tak powiem, losowo. W czasie jazdy raz są, raz ich nie ma.
Najbardziej wyczuwalne są przy prędkości 70 km/h. Tylko że te same wibracje czasami wyczuwam przy prędkości 20 km/h. Ta sama częstotliwość. I co ciekawe, także nie zawsze. W ciągu 5 minut jazdy raz są raz ich nie ma. Powyżej 80-90 km/h są w zasadzie niewyczuwalne. Na maglownicy mam luz pionowy. Objawia się stukaniem na wertepach.
To mniej więcej wszystkie objawy. Zastanawia mnie ta prawie identyczna częstotliwość drgań przy różnych prędkościach samochodu.
Zatem można odpuścić sobie niewywazenie. Także łożyska w piastach.
I teraz pytanieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co może powodować takie objawy, że po wyjściu z zakrętu drgania są niewyczuwalne by po jakiejś chwili wrócić? Na innych felgach też wyczuwalne drgania kierownicy. Przy dużych prędkościach drgań nie ma.
naprawione ,sworzeń zwrotnicy-miał lekki luz,nie da się tego zbadać nie rozkręcając ,a jedynie ruszając kołem na podnośniku-wymienione wachacze i problem zniknął

Ostatnio edytowane przez artur czerniawski ; 17-06-2021 o 14:36
artur czerniawski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2021, 13:59   #80
rojass
ford::advanced
 
Avatar rojass
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 27-04-2017
Skąd: Tczew
Model: SMAX
Silnik: 2,0TDCi 170KM/400Nm by TuneFORCE
Rocznik: 2008
Postów: 366
Domyślnie Odp: Drgania kierownicy poszukiwania powodu

I ja również mam problem z Dunlop SP Bluresponse... Byłem mega zadowolony mają je w innym aucie i innym rozmiarze. Kupiłem do SMAXa takie same i zaczęły się problemy.
Powyżej 110km/h kierownica drży. Raz mniej, raz bardziej. Zawieszenie sprawdzone, zbieżność i geometria zrobiona. Koła wyważane 3 krotnie - są na "0" a kiera dalej bije.
Na leciwych zimówkach tego nie miałem a na Dunlopach jest... Ten typ chyba tak ma.
rojass jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.