Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-08-2015, 10:01   #1
albert_szpenio
ford::beginner
 
Imię: albert
Zarejestrowany: 03-08-2015
Skąd: Tomaszów Maz
Model: BYŁ: Galaxy mk3 JEST S-Max Vignale
Silnik: BYŁ: 2.0 TDCI JEST: 2.0 EcoBlue 190 kM
Rocznik: 2009 - 2019
Postów: 13
Domyślnie Klimatyzacja - załącza się kiedy chce.

witam!

Przeszukałem w ostatnim czasie bezmiar Internetu i nie mogę znaleźć odpowiedzi na mój problem w Galaxym mk3.

A mianowicie chodzi o klimatyzacje / nawiew.

posiadam Galaxego z roku 2009, z dużą navi blaupunkt nx.

Po odpaleniu samochodu panel klimatyzacji w ogóle nie reaguje, nie mogę uruchomić ani nawiewów, nie działa klimatyzacja. w prawym dolnym rogu nie wyświetla się zegarek (o ile ma to jakieś znaczenie).

Po przejechaniu kilku - kilkunastu kilometrów, klima nagle się załącza, działa sterowanie nawiewami, regulacja temperatury, pojawia się godzina (zegarek) na wyświetlaczu.

Sprawdzałem ilość czynnika w klimie, został uzupełniony - ale brakowało kilkanaście gram. Niestety nie pomogło to w ogóle. Wyjąłem skrzynkę z pod schowka - tam gdzie wchodzą wszystkie kable, wyczyściłem styki wszystkich bezpieczników, też nie pomogło.

W niedziele z cała rodzina wyjeżdżam na Chorwację więc wolałbym aby klima działała, czy ktoś z Szanownych Forumowiczów miał podobny przypadek czy to w Galaxym czy może w Mondeo ?

Będę wdzięczny za podpowiedzi za co w ogóle się zabrać ?

pzdr albert

albert_szpenio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2015, 08:59   #2
albert_szpenio
ford::beginner
 
Imię: albert
Zarejestrowany: 03-08-2015
Skąd: Tomaszów Maz
Model: BYŁ: Galaxy mk3 JEST S-Max Vignale
Silnik: BYŁ: 2.0 TDCI JEST: 2.0 EcoBlue 190 kM
Rocznik: 2009 - 2019
Postów: 13
Domyślnie Odp: Klimatyzacja - załącza się kiedy chce.

hmm...troche dziwne to forum, gdzie nikt nawet nie próbował pomóc...ale nic to....

... powodem tego że wariował nawiew, nie dało się ustawić czy nawet wogóle uruchomic klimatyzacji (niekiedy , bo czasem działała), były popsute zegary, a w zasadzie zimny lut lub peknięcie na płycie głównej w zegarach, pomogło przelutowanie 3 sciezek i wszystko wróciło do życia.

jestem wdzieczny p. Mariuszowi z łodzi który w profesjonalny sposób podszedł do tematu, przestudiował schematy, ogarnął temat i wszystko naprawił, koszt 500 pln, ale mysle że byle paproch by tego nie ogarnął


dziekuje za uwage....
albert_szpenio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2015, 09:59   #3
wojtekn
Moderator
 
Avatar wojtekn
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-07-2010
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK2
Silnik: 2,3 Benzyna z LPG
Rocznik: 2000
Postów: 804
Domyślnie Odp: Klimatyzacja - załącza się kiedy chce.

@albert_szpenio nie dziwne tylko jeśli nikt tego nie robił to jak ma ci pomóc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ktoś w pewnych tematach musi być pierwszy i przetrzeć szlak przy tej usterce wychodzi że padło na ciebie. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wojtekn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2015, 11:35   #4
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Klimatyzacja - załącza się kiedy chce.

I nie dziw się że na Forum nie ma wróżbitów,tylko fachowcy w różnych tematach. Twojego tematu kto się na tym zna, pewnie nikt jeszcze nie zdążył przeczytac ,a Ty chciałbyś na już, bo wyjeżdżasz. Może przy następnych usterkach, jakie Cię dopadną będzie lepiej .
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2021, 08:27   #5
mital
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 04-06-2021
Skąd: Wrocław
Model: GALAXY MK3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 1
Domyślnie Odp: Klimatyzacja - załącza się kiedy chce.

Mam podobny problem jak kolega tylko że nie mam NX tylko DENSO, nawiewy klimatyzacji raz działają, raz nie ma reakcji - dodatkowo całe radio potrafi się nieoczekiwanie wyłączyć, problem się nasila, częściej nie działa niż działa - czy pomoże ktoś i podpowie gdzie szukać, a może poleci kogoś z Wrocławia lub okolic, kto zbadałby temat.
mital jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.