Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-05-2021, 08:03   #1
Opos
ford::amateur
 
Imię: Cezary
Zarejestrowany: 29-05-2021
Skąd: Gorzów Wlkp.
Model: Galaxy MK2
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 4
Domyślnie Dystrybucja powietrza

Cześć,

mam problem z nawiewem/klimatyzacją, po włączeniu po stronie kierowcy leci ciepłe/gorące powietrze a po prawej stronie zimne, dodatkowo w 2 rzędzie w ogóle nie leci powietrze z nawiewów. Wyjątkiem jest ustawienie klimatyzacji na LO wtedy z przednich nawiewów leci zimne powietrze, ale tył dalej nie działa.

Opos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2021, 11:31   #2
Opos
ford::amateur
 
Imię: Cezary
Zarejestrowany: 29-05-2021
Skąd: Gorzów Wlkp.
Model: Galaxy MK2
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 4
Domyślnie Odp: Dystrybucja powietrza

Cytat:
Napisał Opos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć,

mam problem z nawiewem/klimatyzacją, po włączeniu po stronie kierowcy leci ciepłe/gorące powietrze a po prawej stronie zimne, dodatkowo w 2 rzędzie w ogóle nie leci powietrze z nawiewów. Wyjątkiem jest ustawienie klimatyzacji na LO wtedy z przednich nawiewów leci zimne powietrze, ale tył dalej nie działa.
Znalazłem filmik na YT jak się robi automatyczną kalibrację klimatyzacji. Zrobiłem to i zostawiłem auto na 15 min chodziła klima. Problem z rozdziałem powietrza między prawą (zimne) a lewą (gorące) stronę nie wystąpił, próbowałem ustawić różne temperatury ale bardzo słabo wyczuwalna była różnica temperatur między stronami. Niestety problem związany z nawiewami z tyłu dalej występuje... czy jest jakaś osobna klapa odpowiedzialna za dystrybucję powietrza do tyły, która mogła się zawiesić/zepsuć?
Opos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2021, 08:12   #3
jaceks
ford::professional
 
Avatar jaceks
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-02-2013
Skąd: Szczecin
Model: Galaxy '14
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 1,848
Domyślnie Odp: Dystrybucja powietrza

na tył zawsze leci słabo, są bardzo długie tunele i dużo załamań.
zeby wymusić powietrze na tył musisz ustawić nawiew na środkowe kratki (albo tryb Auto latem) i zamknąć środkowe nawiewy. wtedy cokolwiek doleci na tylne słupki.
jaceks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-08-2021, 12:35   #4
radek1977
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-04-2008
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2.0 TDCI 177KM
Rocznik: 2008
Postów: 96
Domyślnie problem z Klimą pomocy

Witam
mam problem w moim galaxy z klimą.
Klima działa, tylko że z jednej strefy wieje gorącym powietrzem ( mimo ,że obie strefy ustawione są na np. 19st to od strony kierowcy dmucha na maksa ciepłe powietrze).
Na kompie pokazuje błąd silnika od klap ,ale nikt nie chce podjąć się naprawy-wymiany.
Może ktoś ma jakieś namiary w Wawie na dobrego magika? lub może miał podobny problem i wie jak go rozwiązać.
__________________
pozdro
Radek
Galaxy mk3 ,Focus mk2
radek1977 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2021, 10:02   #5
radek1977
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-04-2008
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2.0 TDCI 177KM
Rocznik: 2008
Postów: 96
Domyślnie Odp: Dystrybucja powietrza

umnie test klimy zabardzo nie działa. Mam blaupunkta NX i wciśnięcie NAVI i MENU i wejście w tryb selftestu klimy nic nie zmienia ,dalej z prawej strony dmucha gorące ,a z lewej takie jak się ustawi. Ktoś ma jakiś pomysł jak dostać sie do tych silniczków które są odpowiedzialne z zminę temperatury?
__________________
pozdro
Radek
Galaxy mk3 ,Focus mk2
radek1977 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2021, 10:52   #6
radek1977
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-04-2008
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2.0 TDCI 177KM
Rocznik: 2008
Postów: 96
Domyślnie Odp: Dystrybucja powietrza

Cytat:
Napisał radek1977 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
umnie test klimy zabardzo nie działa. Mam blaupunkta NX i wciśnięcie NAVI i MENU i wejście w tryb selftestu klimy nic nie zmienia ,dalej z prawej strony dmucha gorące ,a z lewej takie jak się ustawi. Ktoś ma jakiś pomysł jak dostać sie do tych silniczków które są odpowiedzialne z zminę temperatury?
Udało się naprawić. Tak w skrócie może komuś się przyda.
Podpięcie pod kompa pokazywało błąd silniczków odpowiedzialnych za mieszanie powietrza.
Spec od klimy stwierdził ,że bez zdjęcia deski się nie da wymienić silniczków, ale jest dostęp do kostki i można na próbę podpiąć inny w celu sprawdzenia. Po podpięciu nowego silniczka okazało się ,że też nie przechodzi kalibracji. Więc wymiana kontrolera klimy umieszczonego pod radiem (Blaupunkt NX). Po wymianie problem ustał i wszystko działa jak należy.
__________________
pozdro
Radek
Galaxy mk3 ,Focus mk2
radek1977 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2023, 05:22   #7
piszczat
ford::amateur
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 15-09-2019
Skąd: Białystok
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2007
Postów: 3
Domyślnie Odp: Dystrybucja powietrza

Cytat:
Napisał radek1977 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po podpięciu nowego silniczka okazało się ,że też nie przechodzi kalibracji. Więc wymiana kontrolera klimy umieszczonego pod radiem (Blaupunkt NX). Po wymianie problem ustał i wszystko działa jak należy.
W którym miejscu siedzą silniczki od klap i jak się do nich dostać. Mam ten sam problem i zanim coś które spróbowałbym zweryfikować.
piszczat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.