Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-06-2021, 21:01   #1
RickyTPB
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-10-2020
Model: Fiesta
Silnik: 1.4 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 9
Domyślnie Ciężko wchodzą biegi po rozgrzaniu i po wymianie sprzęgła i innych

Forumowicze!

Wracam do was ze swoją Fiestą 1.4 TDCi. Problem polega na ciężko wchodzących/haczących biegów po rozgrzaniu auta.

Słowem wstępu, ponad miesiąc temu wymieniłem całe sprzęgło, a koło dwumasowe oddałem do regeneracji. Po wymianie okazało się, że auto po rozgrzaniu ma problem w postaci haczących biegów po rozgrzaniu, zwłaszcza biegów 1 i R, bieg numer 3 też haczy, ale dopiero po bardzo długiej jeździe. Z biegami 2, 4 i 5 nie ma najmniejszego problemu.

Czytałem, że powodem tego mogą być mechanizmy wybieraka mocowane do linek pod plastikiem przy skrzyni biegów, jednak gdy zgaszę silnik, to lewarek zmiany biegów chodzi idealnie, co na logikę wyklucza te elementy.

Dodam, że zamontowałem tam sprzęgło Rymeca, dodatkowo sprzęgło zostało kilkukrotnie odpowietrzone, a nawet wymieniłem płyn hamulcowy, by mieć pewność, że to nie on jest przyczyną tej usterki.

Dodatkowo chciałem wymienić olej w skrzyni, ale nie ma ona korka spustowego. Mechanik może mi to zrobić poprzez zdemontowanie skrzyni i grawitacyjne zlanie oleju i zalanie strzykawką nowego, ale powiedziano mi, że to koszt ponad 1000zł i średnio się to opłaca.

Czy ktoś z was miał/ma podobny problem, bądź spotkał się z tym gdzieś indziej? W necie znalazłem parę tematów o tym w różnych autach, ale nic mnie nie naprowadza gdzie mogę dalej szukać, a zrzucenie skrzyni, by sprawdzić co się dzieje ze sprzęgłem/regenerowaną dwumasą to koszt samej roboty ok 600 zł.

Proszę o pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

RickyTPB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2021, 07:35   #2
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,659
Domyślnie Odp: Ciężko wchodzą biegi po rozgrzaniu i po wymianie sprzęgła i innych

Cytat:
Napisał RickyTPB Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Problem polega na ciężko wchodzących/haczących biegów po rozgrzaniu auta.


Dodatkowo chciałem wymienić olej w skrzyni, ale nie ma ona korka spustowego. Mechanik może mi to zrobić poprzez zdemontowanie skrzyni i grawitacyjne zlanie oleju i zalanie strzykawką nowego, ale powiedziano mi, że to koszt ponad 1000zł i średnio się to opłaca.
Wysprzęglik. Było milion razy na forum.

Zmień mechanika. Na podnośniku odkręca się śrubę wybieraka i zlewa olej, albo techniczną strzykawką z rurką odsysa olej (bezpieczniejsza opcja). Robisz to sam, albo przeciętny serwis typu Norauto to robi za góra 200zł.
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2021, 19:28   #3
RickyTPB
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-10-2020
Model: Fiesta
Silnik: 1.4 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 9
Domyślnie Odp: Ciężko wchodzą biegi po rozgrzaniu i po wymianie sprzęgła i innych

Cytat:
Napisał slawomirro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wysprzęglik. Było milion razy na forum.
Jeżeli było milion razy, to możesz ten temat rozwinąć, dlaczego nowy wysprzęglik nie działa jak powinien?

Też chciałem tak celować, ale wysprzęglik centralny został wymieniony wraz z tarczą i dociskiem sprzęgła. Części zostały dobrane po VIN, więc też nie mam powodu sądzić, że dostałem coś niedopasowanego (np. za grubą tarczę, jak niektórzy mi sugerowali).

Jeżeli mógłby to być wysprzęglik, to powinien mi lecieć płyn z połączenia skrzyni i silnika, ale od wymiany mam tam sucho, nawet nie widać zapocenia. Nie widzę też powiązania z nagrzaniem się silnika a działaniem wysprzęglika, gdyby był padnięty, to raczej już od startu by nie wysprzęglał.

Pozdrawiam
RickyTPB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2021, 22:39   #4
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,659
Domyślnie Odp: Ciężko wchodzą biegi po rozgrzaniu i po wymianie sprzęgła i innych

Cytat:
Napisał RickyTPB Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeżeli było milion razy, to możesz ten temat rozwinąć, dlaczego nowy wysprzęglik nie działa jak powinien?
Nie jestem wróżbitą, przykro mi.

Hasełko wyszukiwarki forum "ciężko wchodzą biegi". Tematów jest na 11 stron.


Wielu osobom pomogła wymiana wysprzęglika, innym pompy
np: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Innym pomaga czyszczenie i smarowanie linek.

Niektórym wymiana oleju.
np [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

inne tematy
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez slawomirro ; 05-06-2021 o 23:01
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2021, 14:12   #5
RickyTPB
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-10-2020
Model: Fiesta
Silnik: 1.4 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 9
Domyślnie Odp: Ciężko wchodzą biegi po rozgrzaniu i po wymianie sprzęgła i innych

Niestety, ale przeczytałem wszystkie tematy, które podałeś i nie nakierowują mnie one na żaden trop. Napisałeś, że wysprzęglik i było miliion razy na forum, a potem piszesz, że jednak może pompka, może olej, może cięgna.

Liczyłem na pomoc kogoś, kto miał podobny problem i go rozwiązał, a nie kogoś, kto potrafi wpisać w wyszukiwarkę trzy słowa, na tej podstawie zdiagnozować problem, a potem się mądrzyć, że "było milion razy na forum". Dziękuję za taką pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Poczekam na kogoś, kto może wiedzieć coś w tym temacie nieco więcej niż "wyszukiwarka", a jak taki ktoś się nie trafi, to w przyszłości będę musiał zrzucić skrzynię i zobaczyć co się tam dzieje.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia.
RickyTPB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2021, 14:22   #6
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,659
Domyślnie Odp: Ciężko wchodzą biegi po rozgrzaniu i po wymianie sprzęgła i innych

Cytat:
Napisał RickyTPB Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Liczyłem na pomoc kogoś, kto miał podobny problem i go rozwiązał
Tak, miałem i to 3x. 1x wysprzęglik, 2x pompa sprzęgła, 3x smarowanie zaczepu linek zmiany biegów. Niezależnie od siebie na przestrzeni ostatnich lat. Olej i sprzęgło kompletne też wymieniałem (gdy wymieniałem wysprzęglik).

Jeśli przeczytałeś wszystkie tematy i żaden do Twojego problemu nie pasuje, choć tyle tego napisano i wiele razy różne osoby próbowały pomóc, jak ja teraz, to czego właściwie oczekujesz? Nic nowego ponadto (co jak sam widziałeś, było na 11 stron forum) się nie wymyśli. Któreś z zaproponowanych rozwiązań musi i u Ciebie się sprawdzić.
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2021, 14:32   #7
edekp1977
ford::average
 
Imię: Edward
Zarejestrowany: 26-07-2012
Skąd: Kraków
Model: fiesta mk7
Silnik: 1.25 82km
Rocznik: 2012
Postów: 187
Domyślnie Odp: Ciężko wchodzą biegi po rozgrzaniu i po wymianie sprzęgła i innych

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

pokaż filmy mechanikowi, żeby wiedział o co chodzi i tak zrobił.
edekp1977 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.