Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-04-2019, 09:07   #101
totek2
FCP member
 
Avatar totek2
 
Zarejestrowany: 23-10-2012
Skąd: Gdańsk/Zgorzelec
Model: Mondeo MK5 ST Line X AWD
Silnik: 2.0 180KM-> ~205
Rocznik: 2018
Postów: 2,893
Domyślnie Odp: Asystent Pasa Ruchu

Żaden Pan Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
info na PW.

__________________
Trzeba być wytrwałym żeby się ze mną skontaktować, oczywiście nie gwarantuje to możliwości spotkania
totek2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2019, 22:31   #102
rzuber
ford::amateur
 
Imię: Bart
Zarejestrowany: 09-04-2019
Skąd: Wrocław
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 Diesel 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 7
Domyślnie Odp: Asystent Pasa Ruchu

Odkurzę temat - czy oprócz opisanych czynności nie wymagane są żadne akcje typu zmiana jakichś cyferek przez FORscan itp?
rzuber jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2019, 22:32   #103
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Asystent Pasa Ruchu

Cytat:
Napisał rzuber Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy oprócz opisanych czynności nie wymagane są żadne akcje typu zmiana jakichś cyferek przez FORscan itp?
Są wymagane.
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2019, 00:09   #104
kasprzak
ford::average
 
Avatar kasprzak
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK5 Kombi ST-Line
Silnik: 2.0 TDCi 180KM M6
Rocznik: 2016
Postów: 91
Domyślnie Odp: Asystent Pasa Ruchu

Wymieniłem dzisiaj lusterko (tylko z AHBL) na wersję z AHBL/TSR/LA i manetkę pod LA.
Cytat:
Module Name: IPMA
F10A - ECU Cal-Config Part Number : DS7T-14G024-EF
F110 - On-line Diagnostic Database Reference Number : DS-FU5A-17E678-SC
F111 - ECU Core Assembly Number : DS7T-14G025-EL
F113 - ECU Delivery Assembly Number : DU5A-17E678-EM
F120 - ECU Software #2 Part Number : FT4T-14G082-HE
F162 - Software Download Specification Version :
F163 - Diagnostic Specification Version : 0x03
F16B - ECU Cal-Config #2 Part Number : FT4T-14G081-HE
F188 - Vehicle Manufacturer ECU Software Number : DS7T-14G019-EJ
F18C - ECU Serial Number : 0xFF0xFF0xFF0xFF0xFF0xFF0xFF0xFF0xFF0xFF0xFF0xFF0x FF0xFF0xFF0xFF
Zrobiłem w UCDSie
Cytat:
[TSR]
IPC: Traffic sign recognition - enable

[LA]
IPC:
Line Assist - Full LWD LKA
DAS - enable

SCCM :
Line depart cfg - enable
electronic turn signal cancel cfg - enable

PSCM :
Lane assist Enable / disable - enable

IPMA::
Region config - EUR-RH
I mam problem. Aktywowałem w IPC Rozpoznawanie znaków. Pojawiła się opcja w menu, ale znaki się nie zmieniają. Raz tylko pojawił mi się zakaz wyprzedzania jak jechalem. Myslalem, pewnie dlatego ze kalibracji nie bylo.

Aktywowałem też LA i pojawił się samochód, ale bez żadnej reakcji na przycisk i kresek od LA.

Robilem niby procedurę kalibracji w Forscanie i teraz tak. Prosił żeby włączyć i zostawić auto na jałowym, ok, doszło do 30%, wyskoczył komunikat z instrukcją żeby jechac ze stałą prędkością itd. i ok. Jak kliknąlem ok, to od razu procdura ok. Probowalem tez UCDSem kumpla, ale efekt ten sam. Przestały też działać automatyczne długie.

Co sprawdzić? W jakich modułach powinienem to jeszcze aktywować?

Ps. i jescze pscm sypnal bledem (tez pozniej probowalem w nim aktytowac LA)
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Przechwytywanie.jpg (16.7 KB, 87 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez kasprzak ; 13-06-2019 o 12:09
kasprzak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2019, 16:59   #105
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Asystent Pasa Ruchu

Tak to jest jak się chce "ruskiego gotowca" wykorzystać nie mając wiedzy co i gdzie się włącza.
Proponuję przy pomocy UCDS'a ściągnąć konfigurację modułów IPC,SCCM,PSCM z auta które ma AHBL/TSR/LA i porównać ze swoja konfiguracją.Zaznaczyc odpowiednie opcje i wszystko będzie działało.
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2019, 17:54   #106
kasprzak
ford::average
 
Avatar kasprzak
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK5 Kombi ST-Line
Silnik: 2.0 TDCi 180KM M6
Rocznik: 2016
Postów: 91
Domyślnie Odp: Asystent Pasa Ruchu

Cytat:
Napisał mm32 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak to jest jak się chce "ruskiego gotowca" wykorzystać nie mając wiedzy co i gdzie się włącza.
Proponuję przy pomocy UCDS'a ściągnąć konfigurację modułów IPC,SCCM,PSCM z auta które ma AHBL/TSR/LA i porównać ze swoja konfiguracją.Zaznaczyc odpowiednie opcje i wszystko będzie działało.
Zaznaczenie tych opcji było ok i do tego TSR ODD disabled cz jakoś tak. Natomiast ciekawostka taka, że dopiero po drugim resecie modułów załapało. Potem kalibracja z Forscanem, pare km i pojawiły się linie na zielono i działa.

Wiesz jak jest. Niestety internet jest pełny błędnych informacji. Nie mam za bardzo możliwości pobrania takiej konfiguracji, żeby porównać. Moze to nie jest dobre pole do eksperymentów, ale trzeba sobie radzić.

Ps.Ty jeszcze podpowiesz, pomożesz, ale jest sporo ludzi którzy wiedzą, ale nie napiszą i sie nabijają.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg phphyC05gAM.jpg (50.6 KB, 143 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez kasprzak ; 13-06-2019 o 18:00
kasprzak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2019, 18:51   #107
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Asystent Pasa Ruchu

Ja nie podpowiedziałem w prost,bo po prostu nie pamiętam jakie dokładnie mają być ustawienia poszczególnych modułów.Instalowałem to dawno temu i były kłopoty(nie wszystko było podane) z tym "gotowcem" prawdopodobnie dla tego ,że autor przerabiał fusiona a nie mondeo.
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2019, 23:46   #108
Vingolf
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-03-2019
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 ecoboost
Rocznik: 2019
Postów: 26
Domyślnie Odp: Asystent Pasa Ruchu

Wpadłem dzisiaj do sklepu z częściami samochodowymi z prośbą o wyszukanie przełącznika kierunkowskaza z guzikiem utrzymania pasa. Wiecie ile kosztuje nowy? Prawie 250 zł... Nawet nie zdążyłem się zdziwić. Teraz się boję pytać o lusterko.
Vingolf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2019, 12:43   #109
kasprzak
ford::average
 
Avatar kasprzak
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK5 Kombi ST-Line
Silnik: 2.0 TDCi 180KM M6
Rocznik: 2016
Postów: 91
Domyślnie Odp: Asystent Pasa Ruchu

Cytat:
Napisał Vingolf Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wpadłem dzisiaj do sklepu z częściami samochodowymi z prośbą o wyszukanie przełącznika kierunkowskaza z guzikiem utrzymania pasa. Wiecie ile kosztuje nowy? Prawie 250 zł... Nawet nie zdążyłem się zdziwić. Teraz się boję pytać o lusterko.
Popatrz za używkami i tyle. Najwyższej wersji lusterka (do obsługi ACC) to tak na razie widzę koło 499zl, ale jak nie planujesz dokładać to wyrwiesz za 150-250zl takie do czytania znaków i obsługi asystenta (-EM np.). Przełącznik też za 50zł znajdziesz.
kasprzak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2019, 11:55   #110
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Asystent Pasa Ruchu

Tak apropos procedury kalibracji.Wymienili u mnie szybę na nową(kamień) niemożliwe jest żeby element montażowy lusterka na szybie został przyklejony z z taką dokładnością żeby kamera lusterka nie przestawiła swojego położenia,nawet minimalnie.Biorąc pod uwagę długość jej ramienia,zawsze jej pole widzenia przesunie się w lewo lub prawo.Są ponoć dwie metody kalibracji(stacjonarna-na specjalnej planszy fabryczna i w jeżdzie).Założyłem lusterko i wyjechałem na autostradę efekt był taki że z lewej asystent reagował pól metra od linii,a z prawej reagował mniej więcej pół metra po jej przejechaniu.I to nastąpiła niespodzianka po 3 zatrzymaniach i odpaleniach ok.30 km, nastąpiła jakby autokalibracja.Teraz jest idealnie najeżdzam na linię z tarką i drżenie od opon na tarce następuje w tym samym momencie,co drżenie kierownicy z pompy ABS zarówno z prawej jak i lewej strony idealnie w punkt.Samochód prowadzi się sam między liniami,a wcześniej prawą stroną przejężdzał.Co śmieszniej mechanik w ASO powiedział że trzeba pojeżdzić i się skalibruje jak odbierałem wklejona szybę (inna wersja do ACS) lusterko zakładałem sam w domu,i się w duchu z niego śmiałem,że ma g... nie pojęcie.A tu zonk.

Ostatnio edytowane przez Matych ; 16-06-2019 o 11:58
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.