Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-05-2021, 11:30   #1
drewnianepl
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-08-2020
Skąd: Kraków
Model: Tranzit
Silnik: 2,4
Rocznik: 2007
Postów: 4
Domyślnie 2,4 przełożenia mostów ?

Witam wszystkich, mam pytanie dotyczące przełożeń mostów transitów 2,4 po 2006. Chciałbym zmienić przełożenie. Obecnie mam 5,11 z 5 biegami i średnie spalanie 13,5 l/100. Mam w planach zmianę przełożenia na szybsze i chipowanie. Jakie występowały przełożenia ?. Ewentualnie jakie polecacie ? obecnie mam 100km.

drewnianepl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2021, 12:26   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Transit 2,4 przełożenia mostów ?

To nie takie proste - wersji mostów jest bardzo dużo, w dodatku występują w modelu Mk7 mosty fordowskie i mosty Dana.
Zdobycie samych kół zębatych do twojego mostu jest bardzo wątpliwe, wchodziłaby w rachubę zamiana całego mostu, a to już spore koszty.
Także chipowanie tego silnika jest ryzykowne, są podatne przy dłuższych cięższych obciążeniach na pękanie tłoków.
Jeśli mogę radzić - nie szukaj kłopotów i po prostu następnego Transita kup już z mocniejszym silnikiem - jeżeli tak ci na tym zależy.

Zobacz w CatCar ile jest mostów na singlach w Mk7, a jeszcze są inne na bliźniakach.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2021, 21:47   #3
drewnianepl
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-08-2020
Skąd: Kraków
Model: Tranzit
Silnik: 2,4
Rocznik: 2007
Postów: 4
Domyślnie Odp: 2,4 przełożenia mostów ?

wojtekjanus - dziękuję za zainteresowanie moim problemem. Generalnie nie jeżdżę nigdy dociążonym. max jakie przewożę to 500 kg z czego raczej latam pusty. Dziwi mnie trochę konfiguracja mojego modelu. Wersja osobowa 9 miejscowa , cała przeszklona, ogrzewanie i klima wyprowadzona do tyłu fabrycznie, most 5,11 skrzynia 5. Konfiguracja skrzyni i mostu ewidentnie do przewożenia dużych ładunków. a Jednak wersja osobowa. Niestety nie sądziłem kupując go i nie miałem wiedzy odnośnie stosowanych przełożeń a wersja osobowa która opuściła fabrykę sugerowała mi raczej przeznaczenie bardziej osobowe niż ciężarowe. Tak czy inaczej jeździ mi się bardzo dobrze, wyposażenie właśnie takie jak chciałem, stan techniczny i blacharski również bardzo dobry. Tylko to spalanie - jakaś makabra. Dlatego właśnie chciałem coś z tym zrobić, gdyż patrząc na dane techniczne poszczególnych przełożeń oraz mocy siników przy 2,4 teoretycznie wydaje się idealnym samochodem do własnej konfiguracji - podkreślam teoretycznie. Nigdy nie miałem Transita, przerabiałem różne samochody- głównie terenowe, szczególnie Jeep Wrangler , Grand cherokee WJ,( jakieś tam rajdy) więc coś tam o mostach- szczególnie Dana coś tam mam pojęcie. A i grzebać w autach lubię. Generalnie Ford Transit jak dla mnie temat nowy. Tym bardziej jestem bardzo wdzięczny za podpowiedzi Kolegów. Kurde trochę się rozpisałem. Sorki. Przechodząc do meritum. Pojawiło się ostatnio trochę mostów o różnych przełożeniach na różnych aukcjach od 650 do 1200 zł - więc tragedii nie ma. I jakoś nie mogę się pogodzić z tym że moje naprawdę fajne autko pali jak smok ! Jeśli ktoś mógłby mi pomóc - będę bardzo wdzięczny. Np taki most 4,78 czy to ma sens ? cena 1200 zł. podkreślam- mechanikę ogarniam bez problemu.

Bump: Pytanie nr 2 . czy Transity posiadały jakieś blokady mostów. Ewentualnie czy ktoś próbował ogarniać temat blokady mostów poprzez dorobienie takowej ?
drewnianepl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2021, 23:07   #4
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: 2,4 przełożenia mostów ?

Starsze Transity Mk3/4/5 (do roku 2000) w lekkich mostach Timken oraz ciężkich mostach Salisbury typu 51 i 53 opcjonalnie mają mechaniczną szperę.
Później od modelu Mk6 wprowadzono układ TCS pracujący w oparciu o ABS i zrezygnowano (z tego co wiem) ze szpery.

Most Timken, nr 4 na rysunku:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Most Salisbury, nr 2 na rysunku:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 10-05-2021 o 23:12
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.