Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-05-2021, 22:39   #1
Trojano1
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 21-01-2019
Skąd: Toruń
Model: Ford transit custom
Silnik: 2.0
Rocznik: 2018
Postów: 5
Domyślnie AdBlue awaria - PCM

Witam, mam Custom 2018r. 130KM, 124 tys. km, niestety z AdBlue. W czasie jazdy nagle spadła moc i zaświeciły się kontrolki: Awaria AdBlue silnik zostanie wyłączony za 790km oraz żółta lampka ostrzegawcza silnika i lampka ostrzegawcza reduktora spalin. Dodam, że zbiornik AdBlue jest pełny. Czy ktoś wie, co się mogło stać? Będę wdzięczny za odpowiedź. Piotr

Oddałem samochód do serwisu Forda i okazało się, że PCM nie daje rady z obsługą przepływomierza masowego. PCM do wymiany. Po zmianie przepływomierza, wiązki kabli i innych czujników nic się nie zmieniło. Awaria AdBlue to tylko przy okazji uszkodzenia PCM. Co o tym sądzicie?
Nr katalogowy PCM to RMGK2A-12A650-AA. Może ktoś ma sprawny używany?


Ostatnio edytowane przez Trojano1 ; 19-05-2021 o 16:24 Powód: Uzupełnienie informacji
Trojano1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2021, 05:33   #2
Mario73
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 28-11-2021
Skąd: Kulmbach
Model: Transit
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 1
Domyślnie Odp: AdBlue awaria

Witam. Miałem taką samą sytuację, serwis stwierdził usterkę egr. Wymienili na nowy i jest ok.
Mario73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2021, 16:01   #3
adach68
ford::average
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 22-04-2019
Skąd: Morąg
Model: Transit
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 66
Domyślnie Odp: AdBlue awaria

Hi, trudno coś stwierdzić skoro serwis Forda sobie nie radzi. Czemu po diagnozie, że do wymiany jest sterwonik, wymieniono przepływkę oraz wiązkę? Rozumiem, że to nic nie dało?
adach68 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2021, 18:40   #4
krystianen
FCP member
 
Avatar krystianen
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 30-04-2013
Skąd: Poznań - Swarzędz
Model: Ford FOCUS MK3
Silnik: 2.0 TDCi 163KM - POWERSHIFT
Rocznik: 2013
Postów: 664
Domyślnie Odp: AdBlue awaria

W systemach diagnotycznych forda jest sciezka diagnostyczna dot. systemu Adblue - lista elemetów "usterka / brak usterki. System sprawdza ktory element jest niesprawny i na tej podstawie jest podejmowana decyzja.
__________________
Fordplus.pl
IDS | GFDRS | UCDS - Doposażanie | Programownie sterowników | IMMO // WSZYSTKIE MODELE EUROPA-USA
////// ZMIANA MOCY - MONTAŻ TEMPOMATU - SPOLSZCZENIA - NAWIGACJE - PRZERÓBKI LAMP //////

609 535 500 | krystian@fordplus.pl
krystianen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2021, 16:51   #5
plewan
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 20-07-2020
Skąd: Kołobrzeg
Model: Tourneo Custom
Silnik: 1995cm3 125kW
Rocznik: 2018
Postów: 10
Domyślnie Odp: AdBlue awaria

Miałem podobnie. Zatankowałem Adblue do pełna i awaria. Okazało się że pływak zawiesił się ....a odblokowałem go przypadkiem parkując na stromiźnie. Od tej pory nie tankuję na maxa.
plewan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2023, 12:18   #6
mcteusz
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 10-07-2015
Model: Tourneo Custom
Silnik: 2.0 170HP
Rocznik: 2019
Postów: 43
Domyślnie Odp: AdBlue awaria

Właśnie dopadł mnie ten sam problem. Wygląda na to, że moc "uciekała" już wcześniej, a teraz doszły komunikaty i żółte lampki na desce.
Auto jest jeszcze na gwarancji więc poszło na serwis. Ponoć błędy dotyczyły przepływu powietrza więc serwis wymienił... filtr powietrza.
Po połowie drogi do domu (ok. 30km auto straciło moc), a po kolejnych 20km wróciły komunikaty i "check".
Ciekawe czy brak mocy to przyczyna czy efekt w postaci wprowadzenia w tryb awaryjny. Auto jedzie jakby było bez turbiny...
mcteusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2023, 07:34   #7
mcteusz
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 10-07-2015
Model: Tourneo Custom
Silnik: 2.0 170HP
Rocznik: 2019
Postów: 43
Domyślnie Odp: AdBlue awaria

Update. Moje Tourneo już śmiga. Dla potomnych:
Na komunikaty adblue pomogła wymiana MAF (to chyba przepływomierz). Błąd jaki się zgłaszał to coś w rodzaju: "w granicach normy ale wartość wyższa niż oczekiwana".
Po wymianie MAF, komunikaty z adblue uspokoiły się. Natomiast nadal występowały problemy z utratą mocy. To parszywa usterka, bo nie zgłaszała żadnych błędów. W trakcie jazdy ze zmniejszoną mocą, serwis stwierdził niepracujący EGR i nieprawidłowe korekty na jednym z wtryskiwaczy. Oba elementy zostały wymienione, ale problem nadal nie ustąpił. Grzebnęli coś jeszcze. W krótkiej rozmowie, była mowa o jakimś dodatkowym czujniku powietrza.
Po tych wszystkich zabiegach- na razie jest ok.
mcteusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2024, 20:53   #8
mcteusz
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 10-07-2015
Model: Tourneo Custom
Silnik: 2.0 170HP
Rocznik: 2019
Postów: 43
Domyślnie Odp: AdBlue awaria

Nie minął miesiąc i problem wrócił... Te same błędy, utrata mocy. Znów stoi w serwisie. Bezradność...
mcteusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2024, 13:53   #9
mcteusz
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 10-07-2015
Model: Tourneo Custom
Silnik: 2.0 170HP
Rocznik: 2019
Postów: 43
Domyślnie Odp: AdBlue awaria

Update dla potomnych:
Ponoć MAP serwował sterownikowi bzdurne dane. Został wymieniony MAP oraz coś było cudowane z softem. Objawy ustąpiły.
mcteusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.