Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-12-2019, 20:40   #1
varez
ford::amateur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 28-12-2019
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 Duratec
Rocznik: 2011
Postów: 4
Domyślnie Kupione alufelgi nie pasują do moich piast

Cześć,

Na początek zaznaczę, że w motoryzacyjnych sprawach jestem amatorem. Stąd ew. pytania mogą wydawać się głupie.

Kupiłem Forda Mondeo MK4 z 2011, w zestawie miałem alufelgi z letnimi oponami, więc postanowiłem kupić coś na zimę, żeby nie przekładać samych gum.

Kupiłem oryginalne alufelgi Forda, ściągnięte z Mondeo MK4 z 2010 i... okazuje się, że nie wchodzą.

Nie mam precyzyjnego narzędzia pomiaru, ale piasta wyszła mi ok. 6,2cm średnicy, a średnica w feldze to jakieś 6,0cm. W dodatku tutaj: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] znalazłem info, że oryginalnie powinno być 6,34cm, a seryjne alufelgi mają 5,50, 6,00, 6,50cm.

Dlaczego seryjne felgi miałyby mieć 5,50 jak to przecież nie wejdzie na 6,34?

W dodatku żaden z wypisanych rozmiarów nie zgadza się z rozmiarem piast, więc jak te felgi miałyby wchodzić na to?

O ile w przypadku większej średnicy w felgach to sprawę załatwi pierścień centrujący (takie mam założone aktualnie do stosowania z alufelgami na których mam letnie opony, nie mierzyłem jeszcze ale obstawiam średnicę 6,50cm), to przecież mniejsze nie wejdą.

Najgorsze, że dałem trochę za felgi, zaniosłem je do renowacji, wyważenia, dodatkowe kilkaset złotych wpakowałem i teraz się okazuje, że nie mogę ich założyć.

Ile u Was ma piasta średnicy (wiadomo - licząc zewnętrzny obrys) i jakiej średnicy felgi zakładacie - i ew. jak?

varez jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2019, 20:58   #2
radkor
ford::professional
 
Avatar radkor
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 23-01-2011
Skąd: Warszawa
Model: VOLVO V40
Silnik: 1.6EB
Rocznik: 2013
Postów: 1,144
Domyślnie Odp: Kupione alufelgi nie pasują do moich piast

Nie ma możliwości aby kupione felgi z Mondeo Mk4 nie pasowały do... Mondeo Mk4. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Powinny pasować nawet do Mk3. Kupione felgi są po prostu z innego modelu Forda.
Fabrycznie otwór ma 63,4mm. Jeśli felga ma większy otwór to stosuje się właśnie odpowiednie pierścienie centrujące. Jeśli ma mniejszy to może można go rozwiercić?

Spójrz na felgi od wewnętrznej strony. Na jednym z ramion będziesz miał wytłoczony numer fabryczny i rozmiar. Podaj ten nr to się sprawdzi z czego pochodzą.
PS. Może pokaż zdjęcie tych felg?
__________________
Było Mondeo Mk4 2.2TDCi 2010 -> jest Volvo V40 1.6EB 2013

Ostatnio edytowane przez radkor ; 28-12-2019 o 21:16
radkor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2019, 21:10   #3
Piotrek Wielos
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 13-03-2007
Skąd: Jelenia Góra
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 tdci 140KM
Rocznik: 2005
Postów: 378
Domyślnie Odp: Kupione alufelgi nie pasują do moich piast

A może podczas renowacji zastała nałożona za gruba warstwa farby? Nie wiem jak były odnawialne te felgi ale już z takim przypadkiem się spodkalem że trzeba było szlifowac farbę żeby felgi dało się założyć
Piotrek Wielos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2019, 21:21   #4
varez
ford::amateur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 28-12-2019
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 Duratec
Rocznik: 2011
Postów: 4
Domyślnie Odp: Kupione alufelgi nie pasują do moich piast

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - nie znalazłem oznaczenia. Być może zniknęły pod farbą. Próbuję namierzyć jakąś ofertę z identycznymi alusami, żeby wypatrzeć tam, ale nie ma.
Tu losowe zdjęcie z neta:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Tu moje zdjęcia:
https://i.imgur.com/155Iuzy.jpg - przed renowacją, są jakieś oznaczenia, ale nie do odczytu, żeby to dało jakąś sensowną informację
https://i.imgur.com/ldy4zcq.jpg - front po renowacji
https://i.imgur.com/tmdciW7.jpg - od "środka" po renowacji
https://i.imgur.com/xGQxnn4.jpg - jak to wygląda, gdy próbuję nakładać koło

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
no właśnie też o tym myślałem, bo poza tym zostaje mi opcja jakichś nieoryginalnych piast w moim samochodzie albo w tym, z którego zdjęto kupione alufelgi.

wydaje mi się z drugiej strony, że chyba by czuć było, że "prawie wchodzi" i farba zeszła po prostu po wciskaniu na siłę? Tutaj nie ma takiej opcji
varez jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2019, 21:24   #5
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,071
Domyślnie Odp: Kupione alufelgi nie pasują do moich piast

Rozumiem, że rozstaw śrub się zgadza.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2019, 21:27   #6
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,463
Domyślnie Odp: Kupione alufelgi nie pasują do moich piast

na zdjęciu mam wrażenie że oparły się o piastę przy szpilkach
Schowek01.jpg


to czego więcej oczekujesz?
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2019, 21:29   #7
radkor
ford::professional
 
Avatar radkor
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 23-01-2011
Skąd: Warszawa
Model: VOLVO V40
Silnik: 1.6EB
Rocznik: 2013
Postów: 1,144
Domyślnie Odp: Kupione alufelgi nie pasują do moich piast

Hmm, felgi faktycznie wyglądają na oryginalne od Mondeo Mk4. Może faktycznie za gruba warstwa lakieru. Starego pewnie nie usunęli. Jeśli naprawdę mało brakuje to...pchaj na siłę. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

PS. Czy felga przylega do powierzchni tarczy hamulcowej? Górne zdjęcie kolegi @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] właśnie to sugeruje.
__________________
Było Mondeo Mk4 2.2TDCi 2010 -> jest Volvo V40 1.6EB 2013

Ostatnio edytowane przez radkor ; 28-12-2019 o 21:31
radkor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2019, 21:36   #8
Piotrek Wielos
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 13-03-2007
Skąd: Jelenia Góra
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 tdci 140KM
Rocznik: 2005
Postów: 378
Domyślnie Odp: Kupione alufelgi nie pasują do moich piast

Przelec papierem otor w feldze tam lakier nie musi ładnie wyglądać a jak go zdejmiesz z grubości to jest szansa że przy siłowy montażu nie zedrzesz całkiem farby, podejrzewam że to jest jedyny problem i po spędzenia kilku minut dopasujesz felgi
*Radkor mam wrażenie że nie doszła felga jedynie na fazie się ustawiła felga

Ostatnio edytowane przez Piotrek Wielos ; 28-12-2019 o 21:38
Piotrek Wielos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2019, 10:08   #9
varez
ford::amateur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 28-12-2019
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 Duratec
Rocznik: 2011
Postów: 4
Domyślnie Odp: Kupione alufelgi nie pasują do moich piast

Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
na zdjęciu mam wrażenie że oparły się o piastę przy szpilkach
zweryfikuję, ale nie wydaje mi się

Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to czego więcej oczekujesz?
Że mi zielone wsunie się na to fioletowe, a nie będzie się tylko stykać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
https://i.imgur.com/nYbJw3o.jpg

Cytat:
Napisał radkor Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
PS. Czy felga przylega do powierzchni tarczy hamulcowej? Górne zdjęcie kolegi @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] właśnie to sugeruje.
i to jest konkretne pytanie -- sprawdzę. Pewnie nie dziś, bo niedziela i śnieg leży, a w garażu za ciasno, mam nadzieję, że jutro się uda

Cytat:
Napisał Piotrek Wielos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przelec papierem otor w feldze
jeszcze pomierzę czymś bardziej precyzyjnym czy ścieranie będzie miało sens i pewnie tak zrobię, choć możliwe, że w 2020 dopiero
varez jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2019, 10:11   #10
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,463
Domyślnie Odp: Kupione alufelgi nie pasują do moich piast

Cytat:
Napisał varez Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zweryfikuję, ale nie wydaje mi się
jak felga opiera się o tarczę hamulcową (zapomniałem o niej) to głębiej nie wejdzie i lepiej też nie będzie.
Po prostu tak ma być.

Pierścienie centrujące nie są z "superplastiku" mają tylko pomóc wycentrować felgę, to nie jest element nośny.
Tak samo brak "dobicia" przy nasuwaniu bez pierścienia.
Wspominam o tym żebyś nie dręczył się tym że nie udało się aby
Cytat:
Napisał varez Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zielone wsunie się na to fioletowe

Ostatnio edytowane przez Antej ; 29-12-2019 o 10:16
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
felgi , koła , piasta


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.