Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-03-2021, 09:42   #1
mjhau
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-03-2021
Model: Fusion
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 3
Domyślnie Gaśnie po odpaleniu. Nie ma mocy na 1 i 2 biegu.

Witam wszystkich.
Fusion 1.4 tdci 2005rok. Mam nastepujący problem. Auto, na zimnym silniku ma problem z rozruchem. Tzn. odpala, ale za chwile gaśnie. Odpala za drugim/trzecim razem gdy dodam wiecej gazu. Po ruszeniu, nie ma siły jechać. Na 1 i 2 biegu do mniej wiecej dwóch tysięcy obrotów, ledwo się toczy. Ogólnie, wydaje mi się, że do 2 tysięcy obrotów jest bardzo słabe. Rozumiem, że ma 68 km, ale i tak powinno jechać lepiej.
Samochód posiadam krótko.
Na forum jestem nowy. Szukałem podobnych tematów, ale nie znalazłem ewentualnego rozwiązania. Jeżeli ktoś ma jakieś sugestie, proszę o pomoc.
Pozdrawiam.

mjhau jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2021, 10:16   #2
KRUKER
ford::advanced
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 23-07-2017
Skąd: C.K Kraków
Model: fusion fiesta
Silnik: 1.4 R4 1,6 (120 KM) Ti-VCT
Rocznik: 2007 2016
Postów: 321
Domyślnie Odp: Gaśnie po odpaleniu. Nie ma mocy na 1 i 2 biegu.

Nie znając historii auta /wczesniejszych objawów, napraw etc/ ciezko po podanym opisie zdiagnozowac co mu dolega.
Proponowałbym przegladnąc go pod kątem najtańszych do zrobienia/podstawowych spraw typu: obadac i zmienic w razie potrzeby oba filtry. Przegladnac wyczyscic przepustnice, po drodze sprawdzic szczelność ukladu dolotowego. Sonda lambda, egr. Banalne a sie zdarza, czyli sprawdzic czy ktores kolo "nie złapalo" i nie hamuje stad brak mocy. Przypuszczam ze to nie sprzęgło ?
- to co podałem to w 90% przypadkow przyczyna Twych objawów. Zdalnie ciezko, oj ciezko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez KRUKER ; 24-03-2021 o 10:26
KRUKER jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2021, 10:19   #3
mjhau
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-03-2021
Model: Fusion
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 3
Domyślnie Odp: Gaśnie po odpaleniu. Nie ma mocy na 1 i 2 biegu.

Nie, to nie będzie sprzęgło. Mam podejrzenie dotyczące podkładek pod wtryskami, ale to tylko moje domysły.
mjhau jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2021, 10:44   #4
KRUKER
ford::advanced
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 23-07-2017
Skąd: C.K Kraków
Model: fusion fiesta
Silnik: 1.4 R4 1,6 (120 KM) Ti-VCT
Rocznik: 2007 2016
Postów: 321
Domyślnie Odp: Gaśnie po odpaleniu. Nie ma mocy na 1 i 2 biegu.

Zgadza sie, gdy jest problem z poodkladkami wystepuje brak kompresji.Trzeba pooobserwowac czy jest przedmuch, wystepuje wtedy okopcenie, popsikac jakims WD i patrzec czy banki sie robią lub poprostu smierdzi spalinami. Często "na słuch" mozna zdiagnozowac ze cos z wtryskami nie teges. Dzwiek jakby "cykały".
Jeden detal. Jesli chodzi o podkladke, to silnik raczej traci moc w calym zakresie swej pracy.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ty w sumie nie wiesz jak to z jego moca w koncu jest.

editGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.oogladalbym wszystkie wężyki, rurki czy cos nie zasysa.

Ostatnio edytowane przez KRUKER ; 24-03-2021 o 10:50
KRUKER jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2021, 11:58   #5
mjhau
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-03-2021
Model: Fusion
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 3
Domyślnie Odp: Gaśnie po odpaleniu. Nie ma mocy na 1 i 2 biegu.

KRUKER, dziękuję za podpowiedzi! W dniu wolnym będę sprawdzał to, o czym napisałeś. Może coś dojrzę. Co do mocy, niestety nie mam porównania. Ale na zimnym silniku na 1 i 2 biegu przy niskich obrotach praktycznie nie ma siły jechać.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Na rozgrzanym silniku jest lepiej.
mjhau jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.