Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-04-2021, 15:05   #1
lewy91
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 15-08-2017
Skąd: Kutno
Model: Mondeo mk5/ Focus mk2 FL
Silnik: 2.0 TDCI/ 1.8 TDCI
Rocznik: 2017/ 2008
Postów: 3
Domyślnie Pęknięty blok silnika 1.8 tdci KKDA

Witam,
niestety mam niekończący się problem z autkiem, które więcej stało u mechanika niż się nim cieszyłem. Od zakupu auta w lipcu zostawione u mechanika około 12 000 zł (robiona głowica, wtryski, pompa wtryskowa, sprzęgło, dwumasa, rozrząd, świece, oleje itp.). No, ale to już było... A teraz po tych wszystkich naprawach na postoju po dodaniu gazu do około 2000 obr. w silniku było słychać trzask i silnik zgasł. Pojawił się olej na ziemi - pęknięty blok silnika. Auto u innego mechanika, który stwierdził, że prawdopodobnie przeskoczył rozrząd. Wałek rozrządu pęknięty w 5 miejscach, na obudowie górnego paska widać, że pasek tarł o obudowę. Miałem być obecny przy dalszym rozkręcaniu silnika i obudowy dolnego paska rozrządu, żeby zobaczyć co jeszcze się wydarzyło. Obudowa od dolnego paska wygląda jakby nie była w ogóle ruszana (prawdopodobnie dolny pasek nie był w ogóle wymieniany mimo iż za to zapłaciłem). O zdarzeniu został poinformowany mechanik, który to wszystko robił i stwierdził żeby dalej nie rozbierać, bo jeżeli to jego wina to trzeba to robić przy rzeczoznawcy z jego ubezpieczenia, więc zamówił lawetę na swój koszt i auto wróciło do niego. Wczoraj dzwoni do mnie że pęknięta jest korba i że to nie jego wina, ale możemy wezwać rzeczoznawcę, ale zapłacę prawdopodobnie 400 zł za bezpodstawne wezwanie do szkody nie z jego winy. Już zbyt dużo zainwestowałem w ten samochód i nie chcę pchać się w kolejne koszty. Miałem nadzieję na odzyskanie części pieniędzy z ubezpieczenia i sprzedanie auta w takim stanie jakim jest. W związku z tym prośba o pomoc, czy jednak spróbować, czy nie ma sensu bo jednak nic nie ugram, bo to nie wina rozrządu. Czy może znaleźć jakiegoś rzeczoznawcę we własnym zakresie. Na jednym ze zdjęć widać obudowę od dolnego paska, która nie była zdjęta od bardzo dawna jak twierdzi ten drugi mechanik. Rozrząd wymieniony około 2 miesiące temu przejechane niecałe 2 tys. km.

lewy91 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2021, 21:53   #2
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Pęknięty blok silnika 1.8 tdci KKDA

błędem było oddanie auta.
wziął na lawecie i oczywiście nie jego wina. bierz rzeczoznawcę i będziesz wiedział co i jak.

straszną historię masz z tym autem, tyle zrobiłeś po zakupie, że mam nadzieje, iż był ci znany zgon auta przy zakupie i kupowałeś to świadomie ?
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2021, 09:52   #3
lewy91
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 15-08-2017
Skąd: Kutno
Model: Mondeo mk5/ Focus mk2 FL
Silnik: 2.0 TDCI/ 1.8 TDCI
Rocznik: 2017/ 2008
Postów: 3
Domyślnie Odp: Pęknięty blok silnika 1.8 tdci KKDA

wiedziałem że dwumasa jest do zrobienia reszta wyszła po czasie. 4 mój Ford i z 3 poprzednimi nie miałem połowy problemów co z tym jednym, a chciało się kupić coś świeższego
lewy91 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2021, 10:24   #4
konieczko5
ford::expert
 
Zarejestrowany: 23-01-2019
Skąd: B-stok
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 12.2007 (modelowy 2008)
Postów: 2,586
Domyślnie Odp: Pęknięty blok silnika 1.8 tdci KKDA

Stary, to dopiero początek problemów. Kto normalny kupuje klekota. Też uważam, że nie powinieneś oddawać auta. Rzeczoznawca pojedzie do każdego warsztatu. Mechanik zaraz wymieni na nowy pasek i powie, że przecież wymienił. Korba mogła się uszkodzić przez kolizję.
konieczko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2021, 10:57   #5
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,649
Domyślnie Odp: Pęknięty blok silnika 1.8 tdci KKDA

Cytat:
Napisał konieczko5 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Stary, to dopiero początek problemów. Kto normalny kupuje klekota.
Sporo ludzi, ale Ty tego nie pojmiesz.
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2021, 04:42   #6
rav 75
ford::professional
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 16-03-2016
Skąd: uć
Model: ford focus 3 i pół
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2017
Postów: 1,164
Domyślnie Odp: Pęknięty blok silnika 1.8 tdci KKDA

Cytat:
Napisał konieczko5 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Stary, to dopiero początek problemów. Kto normalny kupuje klekota.
Pełna zgoda.
Nikt normalny nie kupi klekota bo jak sama nazwa wskazuje klekot nadaje się na złom.
Co innego diesel.
Zakazałbyś bębnów hamulcowych,diesli bo ich nie masz lub nie rozumiesz ich działania (obstawiam to drugie).

Ostatnio edytowane przez rav 75 ; 16-04-2021 o 04:48
rav 75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2021, 06:35   #7
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Pęknięty blok silnika 1.8 tdci KKDA

dobra panowie wdepnął w G... ale musi działać, pisanie nic nie da

zamawiaj rzeczoznawcę i to migiem. daj znać co określi. szkoda, bo ten jełop teraz pewnie powymienia paski itp i będzie że było git
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2021, 09:36   #8
konieczko5
ford::expert
 
Zarejestrowany: 23-01-2019
Skąd: B-stok
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 12.2007 (modelowy 2008)
Postów: 2,586
Domyślnie Odp: Pęknięty blok silnika 1.8 tdci KKDA

Cytat:
Napisał rav 75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zakazałbyś bębnów hamulcowych,diesli bo ich nie masz lub nie rozumiesz ich działania (obstawiam to drugie).
Zakazałbym bębnów, bo miałem i wywaliłem chwasta.
Jeździłem silnikami diesel. Starsze konstrukcje mają jeszcze sens. Nowe to skarbonka bez dna i nie ma żadnych oszczędności.
konieczko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2021, 09:53   #9
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: Pęknięty blok silnika 1.8 tdci KKDA

Cytat:
Napisał konieczko5 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nowe to skarbonka bez dna i nie ma żadnych oszczędności.
Pisałem już, ja na samym paliwie zaoszczędziłem ok. 11 tys. zł. Także to nie jest reguła, że diesel to zawsze koszty. Wszystkie jednostki mają swoje wady i zalety, niektóre są gorsze, inne lepsze, niektóre z nich posiadają wady konstrukcyjne które z czasem są eliminowane przez producentów, inne nie. Ale dla Ciebie najlepiej wrzucić wszystko do jednego worka i dać prostą odpowiedź, prawda? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2021, 10:39   #10
konieczko5
ford::expert
 
Zarejestrowany: 23-01-2019
Skąd: B-stok
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 12.2007 (modelowy 2008)
Postów: 2,586
Domyślnie Odp: Pęknięty blok silnika 1.8 tdci KKDA

Policz ile byś oszczędził jeżdżąc na LPG.
konieczko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.