Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-05-2021, 12:24   #1
luxbart
ford::amateur
 
Imię: Bart
Zarejestrowany: 13-04-2020
Skąd: Śląsk
Model: Transit Custom
Silnik: 2200cm3
Rocznik: 2014
Postów: 5
Red face Relingi na dach za 50zł

W 2020 nabyłem Mojego Customa i brakowało mi kilka rzeczy, wiec stwierdziłem, że sam pokopie.
Dałem Radio 10 cali+Navi, kamerę tył z żyroskopem, progi, czujniki przód i tył, na dach Relingi, mam jeszcze małe plany, ale to później

Relingi dałem z ..... Laguny II kombi.
W sieci za 20-100 zł komplet (oczywiście też droższe), srebrne i czarne

W dachu są oryginalnie 3 zestawy pod śruby M8(po każdej stronie), do mocowania relingów itp. Moje relingi są na dwóch ostatnich mają około 1,2m i pozwalają na montaż dwóch boxów po 450l lub bagażników na rowery/narty.
Utrudnione ściąganie, ale można mieć stołek lub stać na tylnym kole Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Montaż:
  1. Kupiłem i wywaliłem środkowe stopki/podparcia z relingów(odkręcane na torx) zostają małe dziurki.
  2. Ściągnąłem plastikowe zakończenia głównych łap, osłony.
  3. Podgrzałem delikatnie połączenie łap z belką główną (wsunięte, mocowane na kleju) i delikatnie wyciągnąłem łapy z prowadnic (trzeba trochę czasu i siły).
  4. Łapy bez belki na Śrubach M8 przykręciłem do dachu w oryginalne otwory. Można wpasować na montaż jednej lub dwóch śrub obok siebie.
  5. Odmierzyłem odległość między łapami, aby dociąć/skrócić belkę pod ten wymiar.
  6. Belka jest odrobinę obła, ale da się wyprostować pod naciskiem, aby lepiej dopasować do kształtu dachu.
  7. Dociąłem belkę pod wymiar i na ciepło połączyłem z łapami (klej złapał)
  8. Całość przykręciłem do dachu na gotowych śrubach z podkładką. Trzeba czasem lekko zmodyfikować podkładki aby dobrze leżały między wzmocnieniami łap.
  9. Na koniec "ponarywałem" samochodem za relingi, aby sprawdzić luzy i dokręcić śruby.
  10. Łapy zakryłem plastikowymi osłonami... czasem zrywają się zaczepy i można dać mocowania zaciskowe lub taśmę piankową

Siłowo sprawdzone gdyż taki zestaw montowałem już w Renault Scenicu, Oplu Combo i teraz Transit. Woziłem rowery i Boxy, a nawet mam kosz dachowy po którym chodziłem i konstrukcja się nie wygina
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg WhatsApp Image 2021-05-07 at 13.19.27 (1).jpg (19.8 KB, 25 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg WhatsApp Image 2021-05-07 at 13.19.27.jpg (20.2 KB, 20 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg WhatsApp Image 2021-05-07 at 13.19.27 (2).jpg (20.9 KB, 19 wyświetleń)

luxbart jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.