Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-12-2018, 20:13   #21
Rob^
FCP member
 
Avatar Rob^
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 22-04-2009
Skąd: Krosno
Model: Ranger Limited
Silnik: 2.0 238KM Bi-Turbo
Rocznik: 2022
Postów: 716
Domyślnie Odp: Różnice pomiędzy wersją EU a USA

... znajomy właśnie skończył klepać Toyotę Sequoję z USA ... w sumie wszystko OK! ... wyszło ~20k taniej niż podobne są w PL oferowane po wyklepaniu ale ...
... ale szarpie się z listwą boczną na drzwiach bo w PL za ten plastik wołają 1500zł netto a w USA nikomu ze znajomych nie chce się za free tego zdemontować na złomie, wsadzić w DHL i wysłać do nas ... i tak dziaduje i jeździ bez tej listewki bo wrodzone skąpstwo nie pozwala mu na jej zakup w ASO Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________

Było niesamowite Mondeo i zadziorna Kuga ST-Line jest Fiesta EcoBoost 1 liter !!! i Fordowa wyprawówka
Rob^ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2018, 20:38   #22
BrunoJ
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-03-2018
Skąd: Stavanger/Bydgoszcz
Model: LDR110
Silnik: 2.2 TDCI 122KM
Rocznik: 2012
Postów: 265
Domyślnie Odp: Różnice pomiędzy wersją EU a USA

Chciałbym wierzyć, że resztę wyklepał zgodnie ze sztuką, a nie po taniości, skoro skąpi na listewce. Tutaj leży sedno problemu, że takie auta z założenia kupuje się żeby "oszczędzić", czy też raczej "zarobić". Jaki to jestem sprytny że oszczędziłem, a inni są głupi bo nie umieją. A to czy naprawdę zrobiłem na cacy czy tak sobie, to przecież już nikt ze zdjęcia nie zobaczy. Osobiście miałbym nie mniejsze obawy kupować auto od zaradnego rodaka co to sam sobie sprowadził i wyklepał, niż jak od typowego handlarza.
Również dość ostrożnie podchodziłbym do tych "oszczędności", bo ile naprawdę sie oszczędziło to wyjdzie w momencie gdy trzeba będzie auto sprzedać i klienci zaczną marudzić, że sprowadzane zza wody, rozbite, albo że nie ma drogiej listewki ;-) Ale nie ma to jak dowartościować się oszczędzonymi wirtualnie pieniędzmi.
BrunoJ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2018, 20:47   #23
Rob^
FCP member
 
Avatar Rob^
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 22-04-2009
Skąd: Krosno
Model: Ranger Limited
Silnik: 2.0 238KM Bi-Turbo
Rocznik: 2022
Postów: 716
Domyślnie Odp: Różnice pomiędzy wersją EU a USA

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] jak by mechanik który to klepał nie zapytał się właściciela "Panie a brać ten plastik za tyle piniendzóF ?" ... tylko go zamówił to wyszło by nie 20k a 18k taniej i było by OK! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A tak gość chodzi i płacze że qźwa nie da za niego tyle kasy BO NIE Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .. w sumie się mu nie dziwię bo cena z kosmosu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________

Było niesamowite Mondeo i zadziorna Kuga ST-Line jest Fiesta EcoBoost 1 liter !!! i Fordowa wyprawówka
Rob^ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2018, 20:50   #24
Pała007
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 17-10-2017
Skąd: NS
Model: Ford Escape
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 86
Domyślnie Odp: Różnice pomiędzy wersją EU a USA

Cytat:
Napisał BrunoJ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chciałbym wierzyć, że resztę wyklepał zgodnie ze sztuką, a nie po taniości, skoro skąpi na listewce. Tutaj leży sedno problemu, że takie auta z założenia kupuje się żeby "oszczędzić", czy też raczej "zarobić". Jaki to jestem sprytny że oszczędziłem, a inni są głupi bo nie umieją. A to czy naprawdę zrobiłem na cacy czy tak sobie, to przecież już nikt ze zdjęcia nie zobaczy. Osobiście miałbym nie mniejsze obawy kupować auto od zaradnego rodaka co to sam sobie sprowadził i wyklepał, niż jak od typowego handlarza.
Również dość ostrożnie podchodziłbym do tych "oszczędności", bo ile naprawdę sie oszczędziło to wyjdzie w momencie gdy trzeba będzie auto sprzedać i klienci zaczną marudzić, że sprowadzane zza wody, rozbite, albo że nie ma drogiej listewki ;-) Ale nie ma to jak dowartościować się oszczędzonymi wirtualnie pieniędzmi.


Typowo polskie cebulowe podejście ... jak jest ktoś sprytniejszy i mądrzejszy... zaryzykował i zarobił... to napewno złodziej ... oszust.. itp. gratuluje filozofii życiowej... lepiej siedzieć i narzekać jak to mi to źle, bo wszyscy oszukują ... typowo cebulowo


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Pała007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2018, 20:55   #25
Pała007
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 17-10-2017
Skąd: NS
Model: Ford Escape
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 86
Domyślnie Odp: Różnice pomiędzy wersją EU a USA

Cytat:
Napisał BrunoJ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chciałbym wierzyć, że resztę wyklepał zgodnie ze sztuką, a nie po taniości, skoro skąpi na listewce. Tutaj leży sedno problemu, że takie auta z założenia kupuje się żeby "oszczędzić", czy też raczej "zarobić". Jaki to jestem sprytny że oszczędziłem, a inni są głupi bo nie umieją. A to czy naprawdę zrobiłem na cacy czy tak sobie, to przecież już nikt ze zdjęcia nie zobaczy. Osobiście miałbym nie mniejsze obawy kupować auto od zaradnego rodaka co to sam sobie sprowadził i wyklepał, niż jak od typowego handlarza.
Również dość ostrożnie podchodziłbym do tych "oszczędności", bo ile naprawdę sie oszczędziło to wyjdzie w momencie gdy trzeba będzie auto sprzedać i klienci zaczną marudzić, że sprowadzane zza wody, rozbite, albo że nie ma drogiej listewki ;-) Ale nie ma to jak dowartościować się oszczędzonymi wirtualnie pieniędzmi.


Fakt faktem że ceny części na serwisie toyoty są chore


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Pała007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2018, 21:05   #26
BrunoJ
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-03-2018
Skąd: Stavanger/Bydgoszcz
Model: LDR110
Silnik: 2.2 TDCI 122KM
Rocznik: 2012
Postów: 265
Domyślnie Odp: Różnice pomiędzy wersją EU a USA

Cena jak cena. Skoro ciągle wychodzi dużo taniej to nad czym się zastanawiać? Mi bardziej chodzi o kwestie, że gdy ten sam mechanik spyta "mam maske szpachlowaną za pincet, albo nowkę za 1500" to taki klient też weźmie tę szpachlowaną, a potem będzie się chwalił że auto na cacy zrobił i ile taniej. A może tak samo zrobi z chłodnicą, czy innymi uszkodzonymi elementami. I mamy rasowego ulepa, którego handlarz by się nie powstydził. Tym bardziej, że część ludzi pojeździ trochę i sprzeda dalej, więc co mu tam. Nie twierdze że każdy tak robi, ale kupujący auta z USA (czy skądkolwiek) nie dzielą się przecież na absolutnych handlarzy i na absolutnych prywatnych użytkowników robiących auto na ideał. Gdzieś po środku są zaradni indywidualiści, takie Mirki, które sprowadzają pojedyncze sztuki i potem dłubią je w szopie, trochę dla siebie, trochę na sprzedaż.

Bump:
Cytat:
Napisał Pała007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Typowo polskie cebulowe podejście ... jak jest ktoś sprytniejszy i mądrzejszy... zaryzykował i zarobił... to napewno złodziej ... oszust.. itp. gratuluje filozofii życiowej... lepiej siedzieć i narzekać jak to mi to źle, bo wszyscy oszukują ... typowo cebulowo
Nigdzie tego nie napisałem. A wręcz specjalnie ironizowałem pod kątem poniższej wypowiedzi:

Cytat:
Napisał Wacman Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Generalnie auta z US są tańsze, bo naprawiane "na sztukę" a do tego dochodzi myślenie głupiego polaka, że niemiec sprzeda mu po taniości dobre auto z niskim przebiegiem i do tego zawsze bezwypadkowe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rozumiem że taka filozofia życiowa już Ci odpowiada?
BrunoJ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2018, 21:14   #27
danwit2
ford::advanced
 
Imię: danwit2
Zarejestrowany: 01-01-2017
Skąd: Warszawa
Model: Escape / Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost / 3.5 V6
Rocznik: 2017 / 2017
Postów: 444
Domyślnie Odp: Różnice pomiędzy wersją EU a USA

i tu dotykamy kolejnej sprawy - jeśli się sprowadza samochód dla siebie to raczej taki który występuje w EU - może być pod inna nazwą. Wtedy nie martwimy się raczej o części listewki itp. bo jest ich dużo. Osobiście myślałem o sprowadzeniu Nissana Murano 2016 rok (w Europie niedostępny poza RosjąGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )ale jak wszedłem w nasze sklepy internetowe tudzież aledrogo to z części zamiennych to głownie klocki, tarcze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. elementy blacharskie to na palcach jednej ręki można znaleźć. I wtedy jak ktoś sobie to sprowadzi to potem dziaduje albo skleja z 10 innych elementów coś żeby pasowało.
Zapewne w naszych Escapach niejeden handlarz też sklejał nie jeden element aby pasowało a to że nie "widać" tego to jeszcze lepiej. Jeśli dla siebie sprowadzasz z myślą że jeździć będziesz kilka lat to chyba nie dziadujesz - no chyba że masz takli charakterGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A co do aukcji z USA to też potwierdzam że czasem nie jest kolorowo i też można się nadziać - są przypadki że tam też kombinują i niejednokrotnie samochód podpicują, że ma niby małe tylko obtarcie i wystawiają na sprzedaż albo samochód już wcześniej miał dzwona, został zrobiony, jeżdził i potem miał kolejnego dzwona i został wystawiony na aukcji. Osobiście znam 2 takie przypadki.
danwit2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2018, 21:55   #28
Wacman
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 06-08-2015
Skąd: Słupsk
Model: Escape/Kuga Titanium 4x4
Silnik: 1,6 182KM
Rocznik: 2015
Postów: 286
Domyślnie Odp: Różnice pomiędzy wersją EU a USA

Cytat:
Napisał BrunoJ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rozumiem że taka filozofia życiowa już Ci odpowiada?
Właśnie, że nie odpowiada, bo większość aut z US jest sprowadzana pod kontem handlu i naprawiana "na sztukę" akurat wiem to na swoim przykładzie ile mógłbym zaoszczędzić naprawiając jak przeciętny handlarzGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. z kolei jeśli chodzi o głupiego polaka wierzącego w niskie przebiegi i bezwypadkowe auta to czysta prawda, już nie raz się o tym przekonałemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .
Jeśli masz dobre auto, które sam naprawiałeś i chcesz je sprzedać po czasie przyjdzie ci taki jeden z drugim zacznie porównywać z innymi to zapewne zrozumiesz co mam na myśli Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .
Wacman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2018, 22:48   #29
BrunoJ
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-03-2018
Skąd: Stavanger/Bydgoszcz
Model: LDR110
Silnik: 2.2 TDCI 122KM
Rocznik: 2012
Postów: 265
Domyślnie Odp: Różnice pomiędzy wersją EU a USA

Rozumiem co masz na myśli i rozumiem tych co się czepiają przy zakupie. W końcu sam napisałeś - większość auto jest sprowadzana pod handel i średnio naprawiona. A każdy sprzedający wciska historię że jego sztuka jest cacy, i ten co naprawdę porządnie naprawił i ten co poskładał na trytytki. A choćby wspomniana wyżej historia o skąpieniu na listwę bo droga pokazuje że nawet robione dla siebie potrafi się zderzyć ze zwyklym skąpstwem.

Chociaż dalej nie uważam za stosowne nazywanie Polaka głupim. W zestawieniu ze "sprytniejszy i mądrzejszy" oraz "oszczędziłem/zarobiłem xxx kPLN" brzmi to jak nabijanie się z tych co wybrali inaczej, jako mniej mądrzy i sprytni. A to ja oberwałem cebulą... ;-)
BrunoJ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2018, 23:13   #30
defektpl
ford::average
 
Avatar defektpl
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 26-02-2018
Skąd: Warszawa
Model: Escape
Silnik: 2.0
Rocznik: 2013
Postów: 97
Domyślnie Odp: Różnice pomiędzy wersją EU a USA

Pozdrawiam.

Ostatnio edytowane przez defektpl ; 04-01-2019 o 09:48
defektpl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.