Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-09-2019, 09:28   #21
przeeemek
ford::advanced
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 16-05-2009
Model: Ford C-Max I lift
Silnik: 1.6 TDCI 80kw
Rocznik: 200?
Postów: 203
Domyślnie Odp: Wymiana podlokietnika

Cytat:
Napisał Petru23 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ten z kugi średnio praktyczny.
Ja mam taki i nie wyobrażam sobie innego. Podwójny schowek, z czego ten większy jest ogromny. Do tego dwa uchylne dla pasażerów z czego jeden z gniazdem zasilania.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Świetnie to wygląda. Z jakiego auta jest ten podłokietnik? Mam u siebie zwykły ręczny, ale o czymś takim właśnie myślałem.

przeeemek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2019, 10:42   #22
Petru23
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 12-04-2015
Skąd: Kielce
Model: Focus C-Max
Silnik: 2.0L Duratec-HE PFI 145KM
Rocznik: 2006
Postów: 378
Domyślnie Odp: Wymiana podlokietnika

@up
Z c-Maxa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jest to fabryczne wyposażenie, w niższych wersjach zapewne jako opcja.

Cytat:
Napisał smietana Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A kupował ktoś te z aliexpress wkładane w tylna kieszeń? Pytanie o taki pasujący pod ten wymiar w C-Max 1 bo są różne. Dwa jak zdemontować obecny i czy ponowny montaż jest wyrazie w.. możliwy.
O ile mnie pamięć nie myli śruby masz z boku przy nogach kierowcy i pasażera (musisz odsunąć fotel na max ew spod fotela się dostać) oraz z tyłu. Dostęp z kanapy tylnej.

Ja swój demontowalem, bo się o niego zaparłem i zaczepy z tyłu się polamaly i musiałem kleic.
Mocowanie dla kazdego fabrycznego podłokietnika jest takie samo. Chyba

Edit
Proszę zdjęcia. Śruba z przodu jest również od strony kierowcy. Wybaczcie burdel, dziś będę sprzątał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

I jest to całość, tunel środkowy z podkokietnikiem

Ostatnio edytowane przez Petru23 ; 09-09-2019 o 10:55
Petru23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2019, 11:35   #23
przeeemek
ford::advanced
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 16-05-2009
Model: Ford C-Max I lift
Silnik: 1.6 TDCI 80kw
Rocznik: 200?
Postów: 203
Domyślnie Odp: Wymiana podlokietnika

Ogarnąłem już jak to jest. Wersja bez elektrycznego ręcznego. Tunel pełny występuje w:

- C-Max I po lifcie w wersji Ghia i Titanium, (przed liftem nie sprawdzałem),
- Kuga MK1.
Cytat:
Napisał smietana Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
My mówimy o takim jak jest w C-Maxie II
W C-Max II i Kuga MK II jest troszkę inny panel. Zapalniczka JEST w innym miejscu.

Trzeba wymienić również dźwignię od hamulca ręcznego.
Cytat:
Napisał cichy770 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Najlepiej wygląda podłokietnik z kugi, montaż też nie jest jakoś bardzoskomplikowany, trzeba poświęcić kilka godzin, ale efekt końcowy jest super
Co dokładnie trzeba zrobić przy zmianie ręcznego, jakie tam są różnice przy mocowaniu linki?

Edit: tunel już zamówiony. Ciemny kolor deski powinien pasować idealnie. Już nie mogę się doczekać kuriera :-).

Edit:

A tu jest wszystko. Temat o aucie przed liftem, ale to bez różnicy.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez przeeemek ; 13-09-2019 o 00:06
przeeemek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2019, 12:56   #24
smietana
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 12-06-2019
Model: C-Max
Silnik: 1.6 16V Benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 260
Domyślnie Odp: Wymiana podlokietnika

NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW


To co polecasz do Ford Focus C-Max rocznik 2005 benzyna 1.6? Jak najmniej inwazyjna zamiane

Ostatnio edytowane przez SRS ; 14-09-2019 o 19:38
smietana jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2019, 14:45   #25
przeeemek
ford::advanced
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 16-05-2009
Model: Ford C-Max I lift
Silnik: 1.6 TDCI 80kw
Rocznik: 200?
Postów: 203
Domyślnie Odp: Wymiana podlokietnika

Jeśli dobrze się orientuję to przed liftem deska rozdzielcza jest taka sama jak po lifcie i powinno pasować to samo. Roczniki 2003 do 2010.

Musisz zamówić zestaw od C-Max wersja Ghia lub Kuga MK1. Plus dźwignia ręcznego i ewentualnie jakąś blacha do przykręcenia.

Cmax 2 i Kuga MK2 mają inne tunele.

Mówimy o wersji z ręcznym normalnym. Bo jeśli masz elektryczny to zostaje inna wersja, też od kugi i tam masz jeszcze mniej roboty, ale i efekt nie taki sam.

Ja zamówiłem na allegro cały zestaw za około 200zł. W poniedziałek mają dopiero wysłać. Jak dojdzie to zobaczę jak to wygląda na żywo. Na OLX za taki zestaw od kugi liczą sobie nawet 500zł. Trzeba poszukać.

Znalazłem instrukcje zdejmowania starego tunelu. Nie ma tragedii. Ręczny też pasuje, trzeba dać tylko jakieś grubsze podkładki. Nie powinno być dużo roboty przy wymianie a efekt będzie MEGA. Już nie mogę się doczekać.

Jedynie dziura w oparciu zostanie mi po podłokietniku.

A tak to wygląda.






Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez przeeemek ; 14-09-2019 o 14:52
przeeemek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2019, 14:28   #26
Gochu
ford::beginner
 
Avatar Gochu
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 11-04-2008
Skąd: Wielkopolska
Model: C-MAX II, przedtem Mondeo MK1 1,8TD, Fusion 1,4TDCi, Peugeot 308SW 1,6 HDi
Silnik: 1,6 benzyna 125KM
Rocznik: 2011
Postów: 41
Question Odp: Wymiana podlokietnika

Witam,
od kilku dni mam C-Maxa 2011, 1,6 benzyna. W miejscu gdzie w Peugeot 308SW miałem piękny podłokietnik, w C-maksie nie ma nic, dwie dziury na butelki !! Można to jakoś zakryć czymś (tunelem, podłokietnikiem), wie ktoś ?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20190924_102537_BURST002.jpg (97.1 KB, 62 wyświetleń)
Gochu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2019, 21:45   #27
smietana
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 12-06-2019
Model: C-Max
Silnik: 1.6 16V Benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 260
Domyślnie Odp: Wymiana podlokietnika

Cytat:
Napisał Gochu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,

od kilku dni mam C-Maxa 2011, 1,6 benzyna. W miejscu gdzie w Peugeot 308SW miałem piękny podłokietnik, w C-maksie nie ma nic, dwie dziury na butelki !! Można to jakoś zakryć czymś (tunelem, podłokietnikiem), wie ktoś ?
Dziwne C-Max 2 wychodził od 2010 i byl z nowym podlokietnikiem. 1 miała lift w 2007 i produkowana do 10, ze starym. Masz 2001 czy 11?
smietana jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2019, 22:13   #28
przeeemek
ford::advanced
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 16-05-2009
Model: Ford C-Max I lift
Silnik: 1.6 TDCI 80kw
Rocznik: 200?
Postów: 203
Domyślnie Odp: Wymiana podlokietnika

Przyszedł i mój. Jako, że płaciłem nieduże pieniądze, nie jest w idealnym stanie, ale ogólnie jest OK.

Ręczny przyszedł od "biednej wersji". Nowa dźwignia pasuje tylko od C-Max I i Kuga I, czy od innego modelu jakiegoś również?

Może ktoś ma na zbyciu?

Teraz mam jedno gniazdo zapalniczki. Podłącze oba bez problemu?

Ostatnio edytowane przez przeeemek ; 13-10-2019 o 16:47
przeeemek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2019, 17:45   #29
przeeemek
ford::advanced
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 16-05-2009
Model: Ford C-Max I lift
Silnik: 1.6 TDCI 80kw
Rocznik: 200?
Postów: 203
Domyślnie Odp: Wymiana podlokietnika

Ma ktoś na sprzedaż dźwignie ręcznego w rozsądnej cenie?
przeeemek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2019, 18:47   #30
smietana
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 12-06-2019
Model: C-Max
Silnik: 1.6 16V Benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 260
Domyślnie Odp: Wymiana podlokietnika

Cytat:
Napisał przeeemek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ma ktoś na sprzedaż dźwignie ręcznego w rozsądnej cenie?
A nie pasuje od tej co masz obecnie?
smietana jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.