Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford EcoSport

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-10-2018, 10:56   #41
Chica
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-05-2018
Skąd: Poznań
Model: Ecosport ST-Line
Silnik: 1.0 Ecoboost 125KM
Rocznik: 2018
Postów: 19
Domyślnie Odp: Średnie spalanie 1.0 benzyna 125km

Już Ci wszystko tłumaczę.
Odnosiłam się do konkretnego posta, w którym autor prosił o podanie spalania przy średniej autostradowej i jazdą w trasie poza autostradami (50-60).
Zrozumiałam z tego posta, że właśnie interesuje go spalanie w trasie a nie w mieście.

Pierwsza trasa ze średnią 97km/h Poznań->Łódź->Kraków. Poznań->Łódź na tempomacie 140 w obie strony. Pozostała część trasy to dwupasmówka cały czas (coś tam chyba jeszcze w okolicach Krakowa autostrady jest. Jedyne hamowanie na tej drodze to światła, a tak to jedziesz płynnie. Tzn. ja jadę płynnie. Bo ja jeżdżę dość spokojnie. Ty, z tego co czytałam wcześniej zdecydowanie mniej. Na autostradzie spalanie chwilowe komputerowe wahało się najczęściej w okolicy 8,8-9 l/100. Ale poza autostradą, przy utrzymywaniu w miarę stałej prędkości około powiedzmy 88, spalanie chwilowe spada mi nawet do 3,8 a najczęściej jest w okolicy powiedzmy 4,5. Ja się rozpędzam, a potem utrzymuję prędkość na stałym poziomie w ramach możliwości, lekko trzymając gaz (stąd dywagacje na temat podeszwy, bo mam teraz grubszą i często się łapię na tym, że ten gaz duszę trochę mocniej).

Druga średnia - tu Cię chyba zaskoczę - pierwsze 100km to cykl mieszany okolice Poznania plus samo miasto Poznań. Średnia wyszła mi 7.3 W niedzielę wybrałam się do Wrocławia. Najszybciej jechałam na S5, na tempomacie, ponieważ padało, miałam ustawioną prędkość 108 km. Reszta trasy - nie przyglądałam się specjalnie, ale zakładam, że do 90 km na godzinę. Ja w trasie prędkości nie przekraczam świadomie, mogę się zamyślić i wtedy ewentualnie.

Poza tym bardzo rzadko mi się zdarza, że przyspieszam i hamuję w trasie. Normalnie praca-dom oczywiście więcej, ale ja naprawdę jeżdżę spokojnie, nie ścigam się, bo na tym niezbyt mimo wszystko długim odcinku nic to nie zmieni. Raczej przewiduję konieczność zwolnienia dużo wcześniej i zdejmuję nogę z gazu. Bardzo często hamuję silnikiem. Biegi zmieniam przy okolo 2000-2100 obrotach.

Ty masz automat i z tego co czytałam jeździsz na pewno o wiele bardziej agresywnie niż ja.

Moja średnia prędkość w cyklu mieszanym takim codziennym praca-dom to około 38 km/h. Na poprzednim baku komputer pokazał zużycie średnie zużycie paliwa 7.3.

edit: żeby nie było, że jechałam do tego Wrocławia cały dzień Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wyjechałam z domu przed 9 raną, we Wrocku na cmentarzu byłam 40 minut, o 14:30 byłam już w domu (po drodze postój 20 minut na jedzenie).

Bump:
Cytat:
Napisał Pastoo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dziękuję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wzrost spalania może też zależeć od zmiany opon na zimowe (jeśli już wykonana) lub po prostu stopniowego przyzwyczajenia się do limitów auta i śmielszego naciskania gazu
Nie mam jeszcze zimówek. Pewnie to te grubsze podeszwy i mocniejsze przyciskanie gazu.


Ostatnio edytowane przez Chica ; 30-10-2018 o 11:05 Powód: mała edycja: podaję czas przejazdu do Wrocławia
Chica jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2018, 11:56   #42
Terminator007
ford::average
 
Avatar Terminator007
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 19-12-2012
Skąd: Wrocław
Model: Ford Ecosport St-Line
Silnik: 1.0 Ecoboost 125KM automat
Rocznik: 2018
Postów: 111
Domyślnie Odp: Średnie spalanie 1.0 benzyna 125km

Dziękuję za obszerne wyjaśnienie. To wiele może zmieniać ale pod warunkiem że zerujesz średnie spalanie i średnią prędkość. Spróbuj nie zerować kompletnie komputera i sprawdzić jaki wynik wyjdzie Ci po np 1 czy 2 miesiącach. Średnia prędkość u Ciebie 38km/h jest jak najbardziej prawidłowa i spalanie też ale odnosisz się do konkretnych odcinkow jazdy. Gdybym ja zerował wskazania komputera to podejrzewam że wynik byłby podobny + ok 1l/100km za skrzynię automatyczną bo ona jednak zwiększa spalanie. Wczoraj wyzerowałem komputer jak wracałem obwodnicą wrocławską i wyszła mi średnia 7l/100km ale jak już tylko wpadłem korki i pojexdziłem dzisiaj po mieście to mam już 9,5l/100km, zaraz pojadę do Opola lokalną droga i na pewno mi ona spadnie bo tam się jedzie max 100km/h. Tak więc wyniki podobne z różnica na skrzynię automatyczną. Co z tego ze silnik mi się wyłącza podczas stania w korkach jak co chwilę i tak się uruchamia aby podjechać kolejne 10m i znowu stop. Po 5 miesiącach uzytkowania nie patrzę już na to ile mi spada czy wzrasta średnie spalanie a jedynie tylko ile robię kilometrów na jednym baku bo staram sie zawsze tankować pomiędzy 40 a 43l zawsze. Jest tak dużo stacji rozlokowanych na drogach więc sie nie obawiam że gdzieś utknę a i tak zawsze ostatnia rezerwa po zapaleniu sie 0km na komputerze umożliwia przejechanie ok 15km. Moja znajoma, której pomogłem kupić taki sam model ale w wersji Titanium ma podobne spalanie jak Ty i też z automatem. Więc różnice mogą być spowodowane stylem jazdy w mniejszym zakresie ale i zmianą w przełożeniach skrzyni w wersji ST-Line gdzie silnik kręci do wyższych obrotów jak chce przełączyć bieg a to się wiąże z większym spalaniem średnim. Ciekawe gdybym zamówił swoje auto z kołami 18cali to czy paliłby mniej w trasie bo chyba powinien. Zimówki mam też 17ki więc tu zmiany nie będzie. Klimy nie chcę wyłączać bo szyby zaczynają szybciej parować w słotne dni a sprzętu B&O też nie wyłączę bo lubię słuchać dobrej muzyki w trakcie jazdy. Tak więc coś za coś :-) A jak będziesz sie wybierać do Wrocławia to proszę daj znać bo być moze jako Forumowicze będziemy mogli zrobić pamiątkowe fotki przy naszych cackach i oblać to dobrą kawą :-) Pozdrawiam i dziękuję za ciekawe i merytoryczne odpowiedzi :-)
Terminator007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2018, 12:39   #43
Chica
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-05-2018
Skąd: Poznań
Model: Ecosport ST-Line
Silnik: 1.0 Ecoboost 125KM
Rocznik: 2018
Postów: 19
Domyślnie Odp: Średnie spalanie 1.0 benzyna 125km

Jeśli chodzi o zerowanie, to są tam dwa komputery.
Komputer 1 mam niezerowany od samego początku.
Komputer 2 zeruję co tankowanie.

Jakiś czas temu zaglądałam na 1, z ciekawości co mi pokaże w kwestii spalania - było tam coś około 6.9. Z ciekawości zajrzę wieczorem i dam znać zarówno średnią jak i spalanie. Ale szczerze powiem, wydaje mi się mało precyzyjny. I myślę, że te przekłamania 0,5 litra więcej przy tankowaniu wynikają z tego, że prawdopodobnie na każdej 100-tce coś tam gubi. Pewnie po pierwszych 100 km wskazanie komputera oraz tankowanie wyszłoby bardzo podobnie.
Wnioskuję to z tego, że początkowo prowadziłam z ciekawości statystyki faktycznego zużycia paliwa i rozbieżność między średnią komputerową (niezerowaną na 1-nce) a tankowaniem wynosiła więcej niż 0,5 litra. Natomiast w porównaniu z komputerem 2, tym zerowanym co tankowanie, faktycznie było to 0,5 litra. Potem mi się już znudziło a i sama stwierdziłam, że pewnie więcej z tego auta nie wyciągnę i sobie odpuściłam.

Ale jak pisałam poprzednio. Odniosłam się do konkretnego zapytania Pastoo, na które ciężko by było odpowiedzieć bez zerowania.

Z ciekawości się jeszcze zapytam - jakie są Wasze doświadczenia dotyczące komputerowego i faktycznego zużycia paliwa w innych pojazdach? Czy i są rozbieżności? Ja niestety nie mam porównania, bo i takich komputerów w autach nie miałam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

No i podsumowując, uważam, że nie taki smok wielki jak go malują. Dla mnie jest ok. Na początku jak mi wyszło 13l/100 to myślałam, że go oddam za niezgodność z umową Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jeszcze coś chciałam dodać... aha! nie używam auto stopu w korkach. W zasadzie jak wjeżdżam do miasta to go wyłączam. No i na klimie cały rok. To w ogóle dla mnie jest absolutna podstawa komfortu jazdy i nawet nie chciałam słyszeć o żadnych ręcznych pokrętłach.

Ostatnio edytowane przez Chica ; 30-10-2018 o 12:42
Chica jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2018, 13:43   #44
Terminator007
ford::average
 
Avatar Terminator007
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 19-12-2012
Skąd: Wrocław
Model: Ford Ecosport St-Line
Silnik: 1.0 Ecoboost 125KM automat
Rocznik: 2018
Postów: 111
Domyślnie Odp: Średnie spalanie 1.0 benzyna 125km

Cytat:
Napisał Chica Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeszcze coś chciałam dodać... aha! nie używam auto stopu w korkach. W zasadzie jak wjeżdżam do miasta to go wyłączam.
Ciekawy pomysł. Poza miastem i tak on jest nieużywany. Wyłączę go na stałe, wyzeruję komputer nr 2 i sprawdzę ile auto pali bez auto-stop bo być moze to jest też powodem większego spalania , nic nie stoi na przeszkodzie aby to sprawdzić przez np cały listopad :-)
Terminator007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2018, 13:45   #45
Chica
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-05-2018
Skąd: Poznań
Model: Ecosport ST-Line
Silnik: 1.0 Ecoboost 125KM
Rocznik: 2018
Postów: 19
Domyślnie Odp: Średnie spalanie 1.0 benzyna 125km

Cytat:
Napisał Terminator007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Poza miastem i tak on jest nieużywany.
No nie do końca, bo ja wioski mijam, światla, przejazdy kolejowe. Ale i tak w moim przypadku to są pewnie różnice kosmetyczne.
Chica jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2018, 16:03   #46
spinoo
ford::amateur
 
Avatar spinoo
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 02-11-2018
Skąd: Wrocław
Model: Ecosport ST line Biało/czarny
Silnik: 1.0 , 140 KM
Rocznik: 2018
Postów: 6
Domyślnie Odp: Średnie spalanie 1.0 benzyna 125km

Pierwsze 100 km tylko po mieście , maksymalnie 500 m pomiędzy światłami , zgodnie z asystentem , bez przekraczania 2500 obrotów, zużycie 7.0 l ASS wyłączony.
spinoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2018, 20:30   #47
maarec
ford::average
 
Avatar maarec
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 09-01-2009
Skąd: Częstochowa
Model: Smax / Ecosport
Silnik: 2.0 TDCI / 1.0 Ecoboost
Rocznik: 2012 / 2018
Postów: 89
Domyślnie Odp: Średnie spalanie 1.0 benzyna 125km

Nasza wycieczka w Tatry. 2+2 więc w bagażniku po dach.
Gdzie się dało 120-130knh. Często też 60-70-90.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka
maarec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2018, 20:38   #48
Terminator007
ford::average
 
Avatar Terminator007
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 19-12-2012
Skąd: Wrocław
Model: Ford Ecosport St-Line
Silnik: 1.0 Ecoboost 125KM automat
Rocznik: 2018
Postów: 111
Domyślnie Odp: Średnie spalanie 1.0 benzyna 125km

Cytat:
Napisał maarec Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nasza wycieczka w Tatry. 2+2 więc w bagażniku po dach.
Gdzie się dało 120-130knh. Często też 60-70-90.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka
Jak się jedzie w trasie tymi prędkosciami to tyle właśnie pali. A jak się jeździ po dużym mieście w korkach lub autostradą powyżej 120km/h to niestety ale spalanie jest na poziomie 9l/100km. I lepiej nie będzie. Trasa lokalnymi drogami ok, autostrada 120km/h max i w mieście jak są korki to lepiej nie wyjeżdżać. Ja już się przyzwyczaiłem, spalanie średnie wychodzi lekko powyzej 8,5l/100km co przy automacie i tak jeszcze nie jest źle. Spróbuję go zachipować aby podnieść moc i zmienić charakterystykę to wtedy będzie wiadomo co jest grane :-) Jeżdżę sam, bez pasażerów i bagaży.
Terminator007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2018, 12:38   #49
Chica
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-05-2018
Skąd: Poznań
Model: Ecosport ST-Line
Silnik: 1.0 Ecoboost 125KM
Rocznik: 2018
Postów: 19
Domyślnie Odp: Średnie spalanie 1.0 benzyna 125km

Średnie spalanie wg wskazań komputera na dystansie ponad 10 tys. km w załączniku.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_2104.jpg (83.0 KB, 60 wyświetleń)
Chica jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2018, 13:23   #50
maarec
ford::average
 
Avatar maarec
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 09-01-2009
Skąd: Częstochowa
Model: Smax / Ecosport
Silnik: 2.0 TDCI / 1.0 Ecoboost
Rocznik: 2012 / 2018
Postów: 89
Domyślnie Odp: Średnie spalanie 1.0 benzyna 125km

Cytat:
Napisał Chica Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Średnie spalanie wg wskazań komputera na dystansie ponad 10 tys. km w załączniku.
U mnie to 8000 km litr więcej. Realnie z dystrybutora jeszcze litr dodać przy skrzyni manual.

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka
maarec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.