Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-12-2013, 18:34   #21
Tommsonn
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 11-12-2011
Skąd: Warszawa/Marki
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2014
Postów: 26
Smile Odp: Samoistne pęknięcie tylnej szyby

Jakby nie patrzeć, jesli ktoś z Was ma problem z szybą, obojetne, przednią tylną czy boczną i jest z okolic Warszawy zapraszam na priv. Prowadze serwis szyb w Wołominie, zawsze zrobię dobrą cenę dla forumowiczówGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

__________________
Masz problem z szybą?Dzwoń!606-146-453. Filia Nordglass w Wołominie, super ceny na szyby. Także naprawa odprysków.
Tommsonn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2013, 09:34   #22
esco
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Poznań
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0TDCi 140km
Rocznik: 2009
Postów: 91
Domyślnie Odp: Samoistne pęknięcie tylnej szyby

Witam Wszystkich,

Ja niestety miałem taką sytuację dzisiaj rano.
Samochód stał od wczoraj od 14 w garażu, brak różnicy temperatur.
Dzisiaj rano wchodzę do garażu żeby dzieciaki zawieźć do szkoły a tu niespodzianka. Pajączek na całej szybie a na podłodze szkło....
Wiecie ile w ASO wołają za szybę? Fakt, że przyciemniana ale bez jaj... 5300 brutto Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. + robocizna. Oszaleli.
Robię niestety z AC. Co zrobić? Grunt to dobre ubezpieczenie. Przyjadą lawetą, zabiorą auto i podstawią zastępcze.
Rocznik 2009 przebieg 130tys.

Pozdrawiam,

GM
esco jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2013, 15:58   #23
Slartibartfast
ford::professional
 
Avatar Slartibartfast
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-05-2010
Skąd: Warszawa
Model: S-Max FL +Mondeo5Vig
Silnik: 2.0TDCi 140KM +180KM
Rocznik: 09.2010 +08.2017
Postów: 1,467
Domyślnie Odp: Samoistne pęknięcie tylnej szyby

To chyba za przednią...
Jak ja robiłem tył z AC (bynajmniej nie po samoistnym pęknięciu) to wyceniali chyba na ok 3k z montażem, drobnym malowaniem spoilera i wymianą klosza od stopu
__________________
Mój Maksik pali [Okleiłem eSia] [Końcówka wydechu] [LEDy]
Slartibartfast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2013, 16:28   #24
wojtekn
Moderator
 
Avatar wojtekn
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-07-2010
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK2
Silnik: 2,3 Benzyna z LPG
Rocznik: 2000
Postów: 804
Domyślnie Odp: Samoistne pęknięcie tylnej szyby

Tylna to koło 1200 czy 1400 z tego co kiedys pytałem. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wojtekn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2013, 16:45   #25
tubus
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: Białystok
Model: S-max Titanium
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 85
Domyślnie Odp: Samoistne pęknięcie tylnej szyby

Dokładnie 1480 + robocizna, klej i jakaś drobnica, razem 2100 z AC poszło. Całe szczęście, że trzy takie były w Polsce to na drugi dzień miałem wstawioną w przeciwnym razie 2 tyg. bez samochodu.
tubus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2014, 11:20   #26
jamacieq
ford::average
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 31-08-2012
Model: Ford S-max
Silnik: 2.0 Tdci 143
Rocznik: 2007
Postów: 118
Domyślnie Odp: Samoistne pęknięcie tylnej szyby

Witam, mojego S-max'a również spotkała przykra niespodzianka w postaci pękniętej szyby. Dzisiaj rano auto jadąc gdzieś za gdańskiem w kierunku ostródy (nie wiem gdzie bo to kto inny pojechał w trasę) stało trochę w korku i to tam niby szyba zaczęła pękać. Z relacji podobno zaczęło się od małej rysy, a potem stopniowo cała szyba, aż podobno zaczęła wypadać. Mam pytanie do tych co mieli taki problem i korzystali z ubezpieczenia AC - czy ubezpieczyciel robił problemy z naprawą? Mam wykupione wszystko - łącznie z pakietem na szyby. Dziwnie, że w aucie z przebiegiem 211 tys km i gdzie auto robi dużo tras po nierównych drogach (gdzie w teorii wtedy powinno dojść do pęknięcia), do uszkodzenia doszło na równiutkiej drodze.
jamacieq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2014, 16:20   #27
tubus
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: Białystok
Model: S-max Titanium
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 85
Domyślnie Odp: Samoistne pęknięcie tylnej szyby

Gdy masz wykupione AC nie radzę mówić ,,prawdy,, że to niby tak samo z siebie bo możesz mieć problem uzyskaniem zwrotu pieniążków z ubezpieczenia. TU może chcieć podciągnąć to pod wadę fabryczną a Ford do tego się nie przyzna a poza tym koszty rzeczoznawcy, procedury i na koniec sprawa z powództwa cywilnego i niestety trochę potrwa. Jak masz czas możesz spróbować przetrzeć szlak dla potomnych.
tubus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2014, 16:33   #28
tombalt
ford::professional
 
Avatar tombalt
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 31-08-2011
Skąd: Gliwice
Model: S-MAX / Focus Active
Silnik: 2.0 TDCI PS AWD / 1.5 EB
Rocznik: 2017 / 2020
Postów: 1,488
Domyślnie

Powiedz że cofales i był wystających element konstrukcji... Poszukaj sobie takiego miejsca w mieście. Tak jak napisał poprzednik, nic samo się nie dzieje a jak nie ma przyczyny to AC tego nie pokrywa... Musisz powiedzieć, że kamień spadł z ciężarówki i byłeś w takim szoku że stanąłeś ...a ciężarówka odjechała

skrobnięte na ONE X
__________________
S-MAX: Sync3.4 /DAB+ /ACC /PCA /HUD /BLIS /CTA /FrontCAM /AmbientLED /AntySS /TCU /BOX
FOCUS: FullAmbientLED /TSR /DAS /AHB /BLIS /CTA /iACC /PCA /AntySS /NAVI / Alarm z czujnikami /BOX /FrontCAM /hak

Ostatnio edytowane przez tombalt ; 21-05-2014 o 16:48
tombalt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2014, 16:44   #29
jamacieq
ford::average
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 31-08-2012
Model: Ford S-max
Silnik: 2.0 Tdci 143
Rocznik: 2007
Postów: 118
Domyślnie Odp: Samoistne pęknięcie tylnej szyby

Dzięki za odpowiedź i porady, co mówić. Jutro rano będę dzwonić zgłaszać szkodę, bo dopiero wieczorem auto wróci. Dam znać co tam z tego wyjdzie. Niby szyba przyciemniano\grzana kosztuje na allegro 500 zł, ale to tylko lub aż 500zł (plus koszty robocizny) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jamacieq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2014, 16:51   #30
tubus
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: Białystok
Model: S-max Titanium
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 85
Domyślnie Odp: Samoistne pęknięcie tylnej szyby

Jak masz AC to jedź po bandzie, jeśli mają uciąć zniżkę to i tak to zrobią, za 500 czy 1500. Zaś pakiet SZYBA obliguje do wymiany uszkodzonej szyby tylko we wskazanych przez TU warsztatach z zastosowaniem najtańszych zamienników niekoniecznie pasujących kolorystycznie do modelu i rocznika samochodu.
tubus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.