Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-11-2018, 09:03   #41
kopson
ford::advanced
 
Avatar kopson
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2015
Skąd: małopolska, śląsk
Model: Focus Mk3, Skoda Karoq
Silnik: 1.6 EB 150>182KM, TSI 150KM
Rocznik: 2014,2022
Postów: 276
Domyślnie Odp: ford focus mk3 warto brać nowy?

W minionych latach miałem do czynienia z autami takimi jak: Fiat , Opel, Renault, Peugeot, Honda, 2X Ford. Najlepiej pracujące skrzynie biegów - w tych ostatnich dwóch markach.
p.s. Najbardziej spodobało mi się jedno zdanie w poście z forum Opla (link powyżej na poprz. stronie) : "Pamiętaj tylko w pozostałych markach wcale nie jest lepiej no może ford i VW ale to inne ciężkie pieniądze"
Właściciele Fordów cieszcie się i bądźcie dumni! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

kopson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2018, 09:27   #42
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: ford focus mk3 warto brać nowy?

To mój ford, dwóch kolegów i szwagra musiały być z nieudanej partii, bo biegi działały w nich tak samo, czyli niespecjalnie. Może to kwestia generacji, bo one wszystkie z lat 2006-2009. Możliwe, że potem (przypadkiem) coś się na lepsze zmieniło.

Ostatnio edytowane przez weuek ; 08-11-2018 o 09:30
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2018, 09:38   #43
kopson
ford::advanced
 
Avatar kopson
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2015
Skąd: małopolska, śląsk
Model: Focus Mk3, Skoda Karoq
Silnik: 1.6 EB 150>182KM, TSI 150KM
Rocznik: 2014,2022
Postów: 276
Domyślnie Odp: ford focus mk3 warto brać nowy?

Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To mój ford, dwóch kolegów i szwagra musiały być z nieudanej partii, bo biegi działały w nich tak samo, czyli niespecjalnie. Może to kwestia generacji, bo one wszystkie z lat 2006-2009. Możliwe, że potem (przypadkiem) coś się na lepsze zmieniło.
A Ford wypuścił kiedykolwiek jakąś udaną partię?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przypadkiem to się nic nie dzieje, no może bałagan w pokoju mojej córki (jak mi to czasem sugeruje) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A tak na serio, to akurat w przypadku Forda nie czepiałbym się pracy skrzyni biegów, bo jest nieźle. Żebyś tylko wiedział, jak pracowała skrzynia w Fiacie albo Renówce Megane ....
kopson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2018, 09:42   #44
AstraC
FCP member
 
Avatar AstraC
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 08-07-2014
Skąd: Warszawa
Model: Vectra B / S-Max II
Silnik: 2.2 DTI / 2.5 ale turbo nie ma
Rocznik: 2001
Postów: 281
Domyślnie Odp: ford focus mk3 warto brać nowy?

Cytat:
Napisał seal2000 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Akurat nie trafiłem na opinie co do złego spasowania Focusa, za to zobacz jak astra jest złożona Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Myślę, że tak jak pisałem w każdej (zwłaszcza tańszej) marce trafią się trefne egzemplarze.
Jestem w pracy - po pracy się przejdę zrobię foto mojego. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Zaawansowany fanatyk Opla, delegatura w Fordzie
Vectra Zender Sport - sportowy lecz powolny sadzomiot
AstraC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2018, 11:55   #45
gruby_perez
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-10-2018
Model: Focus MK3 FL HB
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2018
Postów: 3
Domyślnie Odp: ford focus mk3 warto brać nowy?

Cytat:
Napisał nedroxn Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Robię rocznie przebiegi około 10 tyś, zależy mi na silniku w miarę dynamicznym wybrałem 1.5 ecoobost 150km, głownie jeżdzę po mieście. Są jeszcze Astry w tym budżecie, tipo i pojedyncze megane. Cena za wersje trend 1.5 150km - 66000 wersja sync 70000.
Stałem niedawno przed podobnym wyborem i nawet jeśli Trend jest lekko uboga w wyposażeniu, to z tym silnikiem Focus wg mnie wygrywa w tej cenie.

Ostatnio edytowane przez gruby_perez ; 08-11-2018 o 12:41
gruby_perez jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2018, 07:45   #46
analyzator
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-03-2010
Skąd: lublin
Model: Focus Kombi Red Edition / Lexus CT200h
Silnik: 1,5eb@heko / mambodżambo
Rocznik: 2017/2018
Postów: 190
Domyślnie Odp: ford focus mk3 warto brać nowy?

Fajny temat taki trochę zmitologizowany Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

VW - porównywałem bezpośrednio moją fokę stline na 18" i nówkę passata kombi na 16" i w passacie uderzył mnie słaby komfort akustyczny z powodu pracy karoserii i poskrzypywania/dźwięków plastików.

Wspomniany Opel poza problemami ze skrzynią w 1,4 nie jest głupi i wersja 1,6 200 po czipie kusiła mocno ALE design kombi wybaczcie + popatrzcie na szczegóły. Deska i część materiałów jest bardzo fajna nim więcej dotykamy tym robi się ciekawiej. Słupki b są z plastiku grubości kartki papieru. Nim dalej tym ciekawiej bo takich kwiatków jest więcej. Zwróćcie uwagę na grubość blachy. Cena 80000k plus za 200 koni w kombi z jakimś wypasem jest chyb najniższa na rynku. Jeszcze jedna ważna sprawa - fokus jeździ po zakrętach bardzo fajnie a astra tylko poprawnie.

Leon nie ma się do czego przywalić niby ale okiem mojej żony to bieda w środku taka żę no łej. Wciąż fajnie jeżdżące auto.

No i ford ****o wort. Auta są kiepsko zmontowane. Skrzypienie plastików w nowym aucie przy przebiegu 13000km raczej nie powinno mieć miejsca. Poprawki w montażu kanapy u mnie i pewnie coś jeszcze bym znalazł. Szału nie ma. Silnik 1,5eb jak wspomniano nie jest idealo. Jest i turbolag poniżej 2000rpm i faktycznie trzeba się w auto wjeździć w mieście. Dotarty kierowca i silnik jeździ lepiej ;p wciąż jego praca w niższych rejestrach jest taka sobie i słabsza od 1,4tsi waga. Brakuje miękkiego wykończenia kieszeni w drzwiach i takich pierdółek. Tapicerka podłogi bagażnika jest zrobiona z jakiegoś guano i ani to dobrze się nie odkurza ani nie wróży dobrej trwałości.

Forda kupić można ale z pełną świadomością co się kupuje i po co Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
analyzator jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2018, 02:21   #47
kopson
ford::advanced
 
Avatar kopson
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2015
Skąd: małopolska, śląsk
Model: Focus Mk3, Skoda Karoq
Silnik: 1.6 EB 150>182KM, TSI 150KM
Rocznik: 2014,2022
Postów: 276
Domyślnie Odp: ford focus mk3 warto brać nowy?

Ford z pewnością nie jest prymusem w dziedzinie wykończenia wnętrza czy użytych materiałów, ale inni w tej klasie też nie wypadają dużo lepiej (może z wyjątkiem marek premium).
Oglądałem kiedyś Astrę V i np.w bagażniku pod wykładziną użyto paskudnie wyglądającej mastyki. Być może nikt tam na co dzień nie zagląda, ale wygląda to nieciekawie. Podobnie maska silnika: od wewnętrznej strony nie ma żadnego wygłuszenia, żadnego filcu itp., tylko goła blacha. Pewnie gdyby posprawdzać po innych autach, też by się coś znalazło. Niestety, wszyscy producenci szukają oszczędności.
kopson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.