Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-01-2011, 12:29   #21
Rafaelicki
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-01-2011
Skąd: Oświęcim
Model: transit
Silnik: 2,4
Rocznik: 2007
Postów: 4
Domyślnie Odp: Benzynka w dieslu zimą

Była nawet skala pokazująca o ile zmniejsza sie temperatura wytrącania parafiny po dodaniu odpowiedniej ilości benzyny.

Rafaelicki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2011, 14:08   #22
zzzbyś
ford::average
 
Avatar zzzbyś
 
Zarejestrowany: 05-03-2010
Skąd: Lublin
Model: Transit
Silnik: 2.5 D
Rocznik: 1996
Postów: 79
Domyślnie Odp: Benzynka w dieslu zimą

Według książki od Meśia 123D 2.4 85r dodawanie benzyny do zwykłej ropy w procentach to nawet 70%ON-30%bp95 oczywiście pamiętajmy że wtedy nie było zimowego paliwka ponad to sugerują nieznaczny spadek mocy ale za to wg nich nie wytrąca się parafina .Ja leje zawsze za 100zł to nmiej więcej 22l ON do tego za 20 zł bp i jeżdżę tak już kilka lat bez problemów z pompą i odpalaniem oczywiście jeśli nie jest mniej niż -15 -18 wydaje mi się to bezcelowe .Lepiej lać np verwe lub ultimite albo super na statoil i śmiga bez bulu
zzzbyś jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2011, 14:24   #23
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,987
Domyślnie Odp: Benzynka w dieslu zimą

A ja się będę upierał, że nie. Przekłamanie wynika z tego, że nafta po niemiecku to "petroleum" i często tłumaczone jest to jako benzyna.
We wszystkich instrukcjach w bazach transportowych oraz w jednostkach wojskowych (samochodowych, czołgowych) jeszcze z czasów komuny było napisane, że można lać do 30% NAFTY.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 05-01-2011 o 14:27
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2011, 19:56   #24
jgrz
ford::average
 
Avatar jgrz
 
Zarejestrowany: 18-06-2008
Skąd: Szczecin
Model: Transit Westfalia
Silnik: 2,2 Duratorq TDCi 100 KM
Rocznik: 2012
Postów: 159
Domyślnie Odp: Benzynka w dieslu zimą

Oczywiście jak zwykle Wojtekjanus ma 100% racji! To chodzi o naftę a nie benzynę! Jeśli ktoś ma wątpliwości, niech zakupi sobie Shell Depresator (jest to uznany dodatek do paliwa poprawiający jego właściwości w niskiej temperaturze) i go powącha. Zapach tego specyfiku w sposób jednoznaczny wskazuje, że jego głównym składnikiem jest nafta! Nie wiem po co kombinować z benzyną skoro są tego rodzaju specyfiki. Wystarczy 50g na 50 litrów i jest spokój! Ja - od kiedy Ziemek56 podał na forum że ten specyfik jest fajny- go używam i w żadne mrozy ani tej ani poprzedniej zimy, problemów nie miałem.
jgrz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2011, 21:25   #25
ziemek56
ford::expert
 
Avatar ziemek56
 
Zarejestrowany: 30-12-2006
Skąd: Szczecin
Model: Ś. P. Transit 100
Silnik: 2,5 D
Rocznik: *1992 / +2011
Postów: 2,272
Domyślnie Odp: Benzynka w dieslu zimą

Cytat:
Napisał jgrz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oczywiście jak zwykle Wojtekjanus ma 100% racji! To chodzi o naftę a nie benzynę! Jeśli ktoś ma wątpliwości, niech zakupi sobie Shell Depresator (jest to uznany dodatek do paliwa poprawiający jego właściwości w niskiej temperaturze) i go powącha. Zapach tego specyfiku w sposób jednoznaczny wskazuje, że jego głównym składnikiem jest nafta! Nie wiem po co kombinować z benzyną skoro są tego rodzaju specyfiki. Wystarczy 50g na 50 litrów i jest spokój! Ja - od kiedy Ziemek56 podał na forum że ten specyfik jest fajny- go używam i w żadne mrozy ani tej ani poprzedniej zimy, problemów nie miałem.
I starajcie się tego trzymać. NIC TAK NIE NISZCZY SILNIKA JAK NADMIERNA DETONACJA.
A środek ma na celu lekkie rozrzedzenie ropki, poprawę plastyczności (lub jak Kto woli płynności), a PRZEDE WSZYSTKIM obniża temperaturę krzepnięcia (wytrącania) parafiny. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
A prywatnie ... Toyotka D4D
ziemek56 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.