Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-12-2010, 18:04   #1
bksfuo
ford::advanced
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 17-03-2009
Skąd: Białystok
Model: mk5, mk6, master,LT46,canter
Silnik: 2.5d;2.0;1.9 ;2,2; 2,8; 2,8
Rocznik: 1997, 2003, 2005, 2005, 1997,2003
Postów: 307
Domyślnie Silnik 2.5 td nie odpala bez użycia samostartu

Witam w osiołku ostatni wypust 2000r. 2.5d bez turbiny pompa oraz w wtryski po regeneracji ( nie wiem jaka siedzi) auto odpala tylko przy użyciu samostart- u .
-Paliwo zimowe+dodatki
- temp obojętnie jaka nie musi być to minusowa przy dodatniej ten sam objaw
-akumulator ok
-rozrusznik ok
-pompa wtryski było ok teraz nie wiem
kiedyś o tym pisałem, że zmieniałem w nim silnik i kupiłem z osprzętem do świecy płomieniowej podłączyłem do niej kabel + na żabkę do aku. ale Wojtek powiedział, że to na tej zasadzie nie zadziała.

Moje pytanie polega o co chodzi i czy trzeba tą świece płomieniową podłączyć i będzie po sprawie

do Admina niech doda prefix 1997-2000r. Ford był po lifcie ;]

bksfuo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2010, 18:41   #2
beamar
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-12-2010
Skąd: mazowieckie
Model: ford transit
Silnik: 2.5 d
Rocznik: 92
Postów: 5
Domyślnie Odp: Silnik 2.5 td nie odpala bez użycia samostartu

hej ja mam taki problem ze nie odpala mi na mrozach teraz chodze i odpalam go co 2 h swieca wymieniona aku sprawdzony jest ok nie dziala mi na jeden gar ponoc czy to jest przyczyna czy nie ma z tym nic wspolnego - jezeli to to prosze o pomoc jak to naprawic ewentualnie do jakiego magika sie zglosic bo nie wiem, dodam ze jestem blandynka ale szybko sie ucze wiec prosze o pomoc
osiolek 92 2,5 d
pozdrawiam
beamar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2010, 19:19   #3
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Silnik 2.5 td nie odpala bez użycia samostartu

W temperaturach około zera powinien palić bez żadnego problemu bez świecy. Świeca daje to, że zasysane powietrze z gorącymi spalinami pozwala osiągnąć przy sprężaniu w cylindrze temperaturę zapłonu paliwa (ok 400 st). Diesel ze sprawnym silnikiem o dobrym sprężu (30-34 bary) zapali nawet bez świecy.
Tak więc do zapłonu w zimnym silniku jest KONIECZNY dobry spręż.
I zacząłbym od pomiaru ciśnienia w tym silniku. Jeżeli nie ma odpowiedniego ciśnienia, nie ma co dumać nad innymi rzeczami... Jeżeli ciśnienie będzie dobre, wtedy można szukać dalej... Pomiar należy wykonać na zimnym silniku.

Co do świecy: świeca musi mieć podane paliwo pod pewnym ciśnieniem, ma dyszkę dopasowaną średnicą do tego ciśnienia. Paliwo podawane jest z powrotu pompy, ale jest tam malutki zaworek kulkowy (w mocowaniu filtra paliwa) wytwarzający ciśnienie niezbędne dla świecy, ale jeszcze nie zakłócujące pracy pompy (o,5 bara). Bez tego zaworka - ponieważ odpływ byłby wtedy swobodny i ciśnienia by praktycznie nie było - świeca nie zadziała.
Dopiero jeżeli tak będziesz miał zasiloną świecę (plus elektrozawór) - można pokusić się o sterowanie nią zwykłym przyciskiem.

Ale na pewno trzeba zacząć od pomiaru ciśnienia sprężania. Zapłacisz 100-150 zł.

Beamar - zrób dokładnie to samo; diesel pali dlatego, że sprężane powietrze ogrzewa się do bardzo wysokiej temperatury. Jeżeli sprężanie jest słabe, to powietrze nie osiągnie temperatury zapłonu paliwa, tylko np 280- 300 stopni. To za mało na zapłon... Latem osiąga wyższą, bo zasysa cieplejsze - w zimę kapota...
Jeżeli na jednym nie pali, tym bardziej trzeba sprawdzić sprężanie. Naprawa silnika raczej jest nieopłacalna, raczej trzeba szukać dobrej używki.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 09-12-2010 o 19:33
wojtekjanus jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2010, 23:59   #4
beamar
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-12-2010
Skąd: mazowieckie
Model: ford transit
Silnik: 2.5 d
Rocznik: 92
Postów: 5
Domyślnie Odp: Silnik 2.5 td nie odpala bez użycia samostartu

wojtekjanus - co znaczy dobrej uzywki?
dziekuje za rade napewno skozystam a gdzie moge zmierzyc cisnienie- na stacji diagnostycznej tylko czy u magika
pozdrawiam
i prosze o odpowiedz
beamar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2010, 00:19   #5
beamar
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-12-2010
Skąd: mazowieckie
Model: ford transit
Silnik: 2.5 d
Rocznik: 92
Postów: 5
Domyślnie Odp: Silnik 2.5 td nie odpala bez użycia samostartu

a i pytanie mam takie jezeli jest za male cisnienie to co wtedy czy to sie da jakos regulowac i kto mi to moze zrobic
pozdrawiam
beamar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2010, 00:33   #6
beamar
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-12-2010
Skąd: mazowieckie
Model: ford transit
Silnik: 2.5 d
Rocznik: 92
Postów: 5
Domyślnie Odp: Silnik 2.5 td nie odpala bez użycia samostartu

i jeszcze jedno tak na koniec czyli jezeli to cisnienie czy dopuki da rade hmh.. moge podlaczyc swiece na krotko czy w tedy nie bedzie problemow z odpalaniem? osiolek jest pelnoletni i szukam alternatywy ekonomicznejGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
beamar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2010, 08:01   #7
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Silnik 2.5 td nie odpala bez użycia samostartu

Beamar...
1. Dobra używka to... inny używany silnik w dobrym stanie.
2. Prawidłowego (wystarczającego) ciśnienia w silniku nie reguluje się, ono wynika z jego stanu technicznego - jeżeli silnik jest wyeksploatowany, to nie osiągnie ciśnienia wymaganego do zimnego odpalenia.
3. Ciśnienie najlepiej zmierzyć u tzw pompiarza, czyli w specjalistycznym warsztacie od silników diesla. Oni to zrobią dobrze, bo tym się zajmują.
4. Jakie świece chcesz łączyć na krótko? Transit 2,5D nie ma świec w cylindrach, ma jedną płomieniową w kolektorze ssącym, jeżeli ta świeca działa, to krótko i tylko w czasie uruchamiania na mrozie. Jej zadaniem jest UŁATWIENIE uruchomienia zimnego silnika na mrozie - zawsze trochę coś niedomaga w aucie - a to właśnie słabszy spręż, a to słabszy akumulator, a to rozrusznik słabo kręci bo już jest cały zawalony syfem, a to paliwo kiepskie, a to pompa wtryskowa rozlegulowana, a to wtryski już leją - można tak bez końca. I świeca płomieniowa pomaga odpalić auto w takich sytuacjach. Jeżeli wszystko z w/w rzeczy w aucie jest ok, to silnik odpali na dużym mrozie nawet bez świecy płomieniowej...

Jesteś z mazowieckiego, jeżeli chcesz namiary na solidny i dobry warsztat który robi TYLKO Transity, to służę na pv. Oni mogą zmierzyć ciśnienie i powiedzieć co z tego wynika. Ale remont silnika w Transicie z 1992 roku na pewno się nie opłaca. Ani u nich, ani nigdzie indziej. Koszt dobrych części i robocizny może zbliżyć się do wartości auta.
Obawiam się, że masz duży kłopot - ale zacznij od pomiaru ciśnienia...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 10-12-2010 o 11:35
wojtekjanus jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2010, 09:34   #8
kusko13gp
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-10-2007
Skąd: Kozłów k/Dębicy
Model: Ford Sierra
Silnik: 2.0 DOHC
Rocznik: 1992
Postów: 20
Domyślnie Odp: Silnik 2.5 td nie odpala bez użycia samostartu

Jak coś to mam taki na sprzedaż info 600-278-225
kusko13gp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2011, 10:47   #9
lysy1908
ford::average
 
Avatar lysy1908
 
Zarejestrowany: 25-01-2010
Skąd: Dębica
Model: Transit
Silnik: 2.5D/Pompa Bosch
Rocznik: 1992
Postów: 55
Domyślnie Odp: Silnik 2.5 td nie odpala bez użycia samostartu

co moze byc przyczyną tego, że moj transit przy porannym kręceniu dymi na biało i nie moze odpalic? pokręci chwile (6-7s)i nagle zalapie elegancko.
lysy1908 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2011, 11:29   #10
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Silnik 2.5 td nie odpala bez użycia samostartu

Może się lekko zapowietrzać lub jednak nie mieć kompresji.
Warto zmierzyć...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest online   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.