Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-11-2020, 07:13   #961
Michal220446
ford::average
 
Avatar Michal220446
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 08-10-2012
Skąd: Okolice Żuromina obecnie Płock
Model: Mondeo MK4 kombi titanium s ivdc
Silnik: 2.2 TDCi 200 ps KNBA
Rocznik: Koniec 2012
Postów: 55
Domyślnie Odp: Czujniki ciśnienia w oponach

Cytat:
Napisał Car Piotr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie pojawił mi się w forscanie błąd C1D21 moduł koła.
Krótkie pytanie- to błąd po zmianie opon letnich z tpms na zimowe bez tmps czy uszkodzenie po wymianie rozrządu (zdejmowane koło i nadkole)?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Jak koła zimowe bez czujników, to brak tpms�� jak auto przed rokiem 2014 czyli do polowy 2013 roku będziesz miał komunikat czujniki nie rozpoznane bez włączonej kontrolki TPMS.
Patrz post#957

Michal220446 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2020, 16:45   #962
Wojtasu
ford::amateur
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 17-05-2019
Model: s-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2014
Postów: 7
Domyślnie Odp: Czujniki ciśnienia w oponach

Ja zakupiłem takie czujniki tpms z aliexpress do kół zimowych. Czujniki łączą się z urządzeniem do adaptacji ale nie chcą się połączyć z samochodem. Odłączyłem też akumulator ale to nic nie dało. Jaki trzeba sprzęt aby to połączyć ? Czy potrzebny jest forscan lub elmconfig ? S max jest z 2014 i ma oryginalną instalacje na kołach letnich.

Z takiego sprzetu korzystalem

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

a to takie czujniki

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Wojtasu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2020, 16:58   #963
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,026
Domyślnie Odp: Czujniki ciśnienia w oponach

Kupiłeś najprawdopodobniej całkiem udaną, ale jednak podróbkę oryginalnych czujników. Sprawdź, czy numer ID napisany na czujnikach jest taki sam, jaki pokazuje urządzenie serwisowe.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2020, 17:25   #964
Wojtasu
ford::amateur
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 17-05-2019
Model: s-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2014
Postów: 7
Domyślnie Odp: Czujniki ciśnienia w oponach

Teraz czujniki są zamontowane i ich nie zobaczę. Musiałbym zdjąć znowu opony.
Wojtasu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2020, 14:22   #965
1nk
ford::amateur
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 21-12-2020
Skąd: Tarnowskie Góry
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 2
Domyślnie Odp: Czujniki ciśnienia w oponach

Cytat:
Napisał Michal220446 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wiem że nie s max ale młodszy brat mondeo MK4
Witam serdecznie czytałem kilka razy kilka watkow na forum, mondeo MK4 tit s kombi 2012 rok 2.2 TDCi FL , mam fabryczny tpms, na poprzednim komplecie opon bez za zarzutu, kupiłem fele oponki i czujniki Ori FoMoCo Continental 8G92-1A159-AE z aukcji
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Wszystkie 4 takie same nr części z FoMoCo, przekładka kompletu opon, po 10 km komunikat czujniki nie rozpoznane
Myślę może są w uśpieniu , wybudzone przez wulkanizatora, oki każdy gada z maszynka do czujników , robię reset bcmi , wyświetlają się ciśnienia na conwers+ ale nie takie jakie są z miernika 2.3 /2.3 /2.2 /2.1 . Myślę że się dogadały, 10 km i komunikat czujniki nie rozpoznane, teraz to tylko przychodzi mi na myśl że poprzedni właściciel wymieniał czujniki, z jakiegoś powodu czujniki w letnim komplecie i zrobił klony, albo dostałem letni komplet z klonami, czujniki napewno fordowskie, po win wychodzi napewno że auto z tpms fabrycznym.

Chyba będzie trzeba obejrzeć wewnątrz letni komplet???

Czy jeśli będzie faktycznie klon to bcmi ma wpisane na sztywno Id czujników. Pewnie będę musiał dopisać te nowe id,

Czy da się wyczyścić ID ewentualnych klonów żeby FoMoCo dogadały się same z mondeuszem.
Pozdrawiam
Kilka postów niżej informacja.

______________________

Cytat:
Napisał Wojtasu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja zakupiłem takie czujniki tpms z aliexpress do kół zimowych. Czujniki łączą się z urządzeniem do adaptacji ale nie chcą się połączyć z samochodem. Odłączyłem też akumulator ale to nic nie dało. Jaki trzeba sprzęt aby to połączyć ? Czy potrzebny jest forscan lub elmconfig ? S max jest z 2014 i ma oryginalną instalacje na kołach letnich.

Z takiego sprzetu korzystalem

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

a to takie czujniki

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Jeżeli po wybraniu na Autelu Twojego samochodu, rok produkcji itd. sprzęt widzi te czujniki to powinno być z nimi wszystko ok, przynajmniej teoretycznie. Ford ma jakiś problem z automatycznym przyuczaniem nie oryginalnych czujników.

Tym Autelem z obd powinieneś to ogarnąć. Zaczytaj czujniki a potem podłącz wtyczkę do OBD i powinno działać.
A przynajmniej spróbuj bo sam jestem ciekaw czy takie zamienniki będą działać.

Ostatnio edytowane przez 1nk ; 22-12-2020 o 14:28 Powód: Napisałem głupoty
1nk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2020, 14:26   #966
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,026
Domyślnie Odp: Czujniki ciśnienia w oponach

Cytat:
Przy każdej wymianie kół będziesz zmuszony podłączać się poprzez OBD i czujniki na nowe wgrywać.
Nie jest to prawdą w przypadku oryginalnych czujników. Proszę nie wprowadzać ludzi w błąd.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2020, 14:51   #967
audiobayern
Zablokowany
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 07-06-2015
Skąd: Niemcy
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 189
Domyślnie Odp: Czujniki ciśnienia w oponach

Ja mam 8 kól czyli wszystkie. Po zmianie z letnich na zimowe nic nie robiłem. Kontrola ciśnienia jest.
audiobayern jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2020, 14:15   #968
1nk
ford::amateur
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 21-12-2020
Skąd: Tarnowskie Góry
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 2
Domyślnie Odp: Czujniki ciśnienia w oponach

Cytat:
Napisał Parch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie jest to prawdą w przypadku oryginalnych czujników. Proszę nie wprowadzać ludzi w błąd.
Mea Culpa. Spojrzałem w złą tabele. Poprawię potem tą odpowiedź by nie wprowadzać innych w błąd.

Oczywiście Ford S-Max jak i Mondeo mk4 mają automatyczną naukę czujników, funkcja OBD jest opcjonalna.
Co nie zmienia faktu, że pomimo tych samych numerów części, mają problemy z nauką. Albo BCM jest upośledzony albo te oznaczenia numerów są nic nie warte.

Znalazłem w sieci informację że do s-maxa i mondeo mk4 działają czujniki z oznaczeniem: S180052020K, VDO S180084730Z(zresztą tez mają numer S180052020K), S180052022A(te podobno nie działają wszystkim)

Zresztą kolega wcześniej wspominał o tym [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ].

Macie jakieś inne numery, które wiecie że na pewno działają?

Po zaprogramowaniu czujników uniwersalnych(z innym ID oczywiście), samochód też uczy się automatycznie czy też ma problemy?


Wracając do posta Michal220446. Wchodząc na aukcje z allegro, czujniki mają numer S1800520280(rzekomo pasują do Jaguara), który prowadzi jedynie na aliexpress.
Na samej aukcji po zdjęciu widać że wybity "certyfikat" CE to China Export. Podróby?
1nk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2020, 21:05   #969
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,026
Domyślnie Odp: Czujniki ciśnienia w oponach

Cytat:
Podróby?
Tak. To są podróby. Sprawdzone na jednej sztuce. Nr ID naniesiony na czujniku nie zgadza się z ID odczytanym z urządzenia diagnostycznego.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2020, 22:05   #970
Tujko
ford::average
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-05-2016
Skąd: Gdańsk
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi 140@198KM
Rocznik: 2011
Postów: 50
Domyślnie Odp: Czujniki ciśnienia w oponach

Cytat:
Po zaprogramowaniu czujników uniwersalnych(z innym ID oczywiście), samochód też uczy się automatycznie czy też ma problemy?

Nie, nie ma problemów.
Kłopoty są tylko z podróbami.
Niestety wiele osób je kupuje do różnych Fordów.
Ja osobiście już dwa razy się spotkałem z tym problemem w Focusach.
Niestety nie wiadomo w czym leży problem, bo urządzeniem jesteś w stanie odczytać dane z czujników.
Problemem mógłby być brak zaimplementowanego w czujnikach któregoś z systemów potrzebnych do automatycznej nauki. Jednak w S-max/Mondeo z omawianych roczników nauka odbywa się w sposób zbliżony do tego jak działają urządzenia diagnostyczne do TPMS. Jeśli więc sensory można odczytać, to samochód też nie powinien mieć z tym problemu.
Pytanie, czy zeskanowane numery z chińskich czujników można wgrać przez OBD?

Wojtasu, z jakiego miasta jesteś w Pomorskim?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
Tujko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.