Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-12-2020, 10:59   #971
Michal220446
ford::average
 
Avatar Michal220446
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 08-10-2012
Skąd: Okolice Żuromina obecnie Płock
Model: Mondeo MK4 kombi titanium s ivdc
Silnik: 2.2 TDCi 200 ps KNBA
Rocznik: Koniec 2012
Postów: 55
Domyślnie Odp: Czujniki ciśnienia w oponach

Witam Panowie udało mi się rozwiązać problem tych moich czujników. Mianowicie kupiłem wcześniej podróbki pomimo, że miały Ori napisy FoMoCo Continental 8G92-1A159-AE ale nr VDO był inny taki S1800520280. Nadawały inne ID niż te opisane na obudowie. nr VDOS1800520280 wskazuje na pochodzenie dla Jaguara i Land Rovera.
Działające czujniki dostarczył nasz forumowy kolega Polarny ( cześć i chwała mu za jego wiedzę) czujniki zgadały po 3 km, bez potrzeby restartowania BCMII, instalacje mam fabryczną z antenkami. NR VDO tych czujników to S180052050F , wskazuje to na VOLVO/FORD, i takiego pochodzenia trzeba instalować czujniki. Zatem nr S180052020(LITERKA) lub S180052050(LITERKA) będą kompatybilne.


Ostatnio edytowane przez Michal220446 ; 28-12-2020 o 11:02
Michal220446 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2020, 23:36   #972
Polarny
ford::professional
 
Avatar Polarny
 
Zarejestrowany: 17-05-2007
Skąd: Wrocław/Warszawa
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 TDCI @205KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,346
Domyślnie Odp: Czujniki ciśnienia w oponach

Niestety temat czujników od początku był problematyczny. Oczywiście wynika z faktu poszukiwania tańszego rozwiązania, bo zakup czujników w ASO po prostu mocno boli.

Przez moje ręce przeszło ogrom czujników - mam całe pudło czujników, które były zakładane i nie ruszyły, mimo, że wcześniejsze partię (o tych samych numerach) chodziły.

Niby najlepszym rozwiązaniem jest więc zakup ze sprawdzonego źródła - ale zawsze partia może się zmienić i czujniki przestają działać. Żadne przyuczanie nic nie da - albo ruszają same od razu albo nie ruszą nigdy.

Udało mi się pomóc koledze powyżej, bo mam resztkę partii, która wiem, że działała, ale z uwagi na brak czasu czujniki leżały w zapomnieniu. Ostatnio je wygrzebałem i jeden komplet śmiga u kolegi powyżej.
__________________
Modyfikacje w Fordach
| Wroc - W-wa - Rze - ZG - Łdź |
Polarny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2021, 09:16   #973
StanleyMechanik
ford::beginner
 
Imię: Stanley
Zarejestrowany: 05-05-2013
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2,3 benzyna automat
Rocznik: 2008
Postów: 32
Domyślnie Odp: Czujniki ciśnienia w oponach

Witam kolegów... Chciałbym zaciągnąć informacji w kwestii BCMII czy numer 7G9T-14A073-EE będzie można zamienić na istniejący DD tak by antenki zagrały...
Czujniki sprawdzone działają na przyrządach diagnostycznych na stacjach... odczyt na C+ cały czas brak natomiast BCMII pokazuje błąd na każdą antenkę C1A57:11, C1A59:11; C1A63:11; C1A61:11... wg wskazań błędu "Obwód zwarty do masy"... Ciort wie gdzie szukać... Jeśli można w pierwszej kolejności w kwestii BSI czy jak kupie z końcówką EE to można podmienić zamiast DD.
StanleyMechanik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2021, 08:02   #974
franciszekmg
ford::average
 
Imię: Franciszek
Zarejestrowany: 08-04-2014
Skąd: Przemyśl
Model: S-Max, Platinium X
Silnik: 2.0 TDCI, DW10C
Rocznik: 11.2010
Postów: 132
Domyślnie Odp: Czujniki ciśnienia w oponach

Było na forum.
Czytałeś od początku czy tylko napisałeś nowy temat?
Zresztą 98 stron kto by czytał?
Już na stronie 4 jest wyjaśnione.
franciszekmg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2022, 18:52   #975
mmular
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 24-06-2019
Skąd: Bydgoszcz
Model: Ford Galaxy
Silnik: 2.0 Benzyna
Rocznik: 2010
Postów: 6
Domyślnie Odp: Czujniki ciśnienia w oponach

Dzień Dobry Panowie,

Nie będę zakładał nowego wątku. Niech wszystko zostanie ku potomności w jednym wątku…
Przeczytałem ten wątek i w sumie wiem co i jak ale mam pewne wątpliwości.
Chciałbym dołożyć TPMS w moim Galaxy Mk3 (międzylift). Mam nadzieję że pomożecie wyjaśnić, potwierdzić doprecyzować niektóre informacje.

Pacjent: Ford Galaxy MK3 międzylift (2010 rok):
BCM: AG9T-14A073-BE << tak wiem, BCM do wymiany na wszystko-mający z przedostatnią literką *C*

Zakładając PDC z tyłu odkryłem na złączu więcej kabelków niż potrzeba do samego PDC (nowa wersja złącza pod zderzakiem).
Udało mi się znaleźć wiązkę pod tylni zderzak, która miała oprócz PDC kabelki z antenkami do TPMS.
Uradowany myślałem że jak z tyłu jest okablowanie do wtyczki pod zderzakiem to z przodu na nad kolach będą słynne złączki z żółtymi kapturkami.
A tu niespodzianka. Zdjąłem lampy, nadkola i nigdzie nie widzę tych złączy.

Idąc krok dalej sprawdziłem na wtyczkach BCM czy mam okablowanie od BCM-a do przednich/tylnych antenek TPMS-a.
I tutaj pierwsza wątpliwość – na których pinach powinny być kabelki?
Analizując wątek znalazłem dwie wersje:

1. Post #91 od tedi_k

No więc w Mondeo MK4 wiązki anten (2 przewody na każdą antenę) idą wprost ze skrzynki bezpieczników aż do nadkola bez złącz pośrednich (w S-maxie wiązki tylnych anten idą przez złącze pośrednie - być może w okolicy centralki czujników cofania).
Numeracja złącz skrzynki bezpieczników BCMi jest tu: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Anteny przednie (4 przewody) są w złączu z ostatnią literką -A (zielona wtyczka) na pinach o numerach: 33 i 34 (lewa antena) i 21, 22 (prawa antena).
Anteny tylne (4 przewody) są na złączu z ostatnią literą -B (brązowa wtyczka) na pinach o numerach 15, 16 (lewa) i 3,4 prawa.



2. Schemat który się przewijał co najmniej 2-3 razy w tym wątku. tpms.jpg.pdf - załączam.
O ile dobrze odczytałem ten schemat to:
Anteny przednie (4 przewody) - zielona wtyczka - na pinach o numerach: 35 i 36 (lewa przednia antena) i 19, 20 (prawa przednia antena).
Anteny tylne (4 przewody) - brązowa wtyczka - na pinach o numerach 35,36 (lewa tylna antena) i 19,20 prawa tylna antena.

Nie jestem pewny skąd ta różnica. Według mnie wersja 1) okablowania jest stosowana w przedlift a wersja 2 w międzylift i może polift.
Porównując powyższe z moimi wtyczkami wersja 1) kompletnie mi nie pasuje jeśli chodzi o antenki tylne.
Natomiast porównując schemat z wersji 2) do moich wtyczek wynika że nie mam okablowania to anten przednich - co by pasowało.
Załączam obrazki – wersja 1) oznaczona na niebiesko a wersja 2) na czarno.
Któryś z kolegów miał podobny przypadek – dziwne że fabryka dała częściowe okablowanie ale możliwe.
A może różnica wynika z wersji samochodów – tedi_k opisywał okablowanie dla Mondeo MK4.
Ale wydawało mi się że Mondeo MK4 powinno być tak samo skonstruowane jak Galaxy Mk3. Może inne długości kabli ale złącza i wtyczki….. okablowanie to powinno być tak samo zorganizowane.

Jeśli faktycznie brakuje mi okablowania do przodu to czy w Galaxy MK3 międzylift też było ono prowadzone bezpośrednio z BCM do antenek przednich? Bez pośrednich złączy?
Byłbym skłonny dorobić te cztery kabelki. Wymiana całego okablowania to i koszt za duży i roboty dużo. A jeszcze trzeba by wiązkę silnika odpowiednią znaleźć.
Wydaje mi się że rozsądniej dołożyć 4 kabelki.
I tu następne pytania – gdzie zdobyć te piny, które są w zielonej lub niebieskiej wtyczce?
Może ktoś dokładał i wie jakie to są? Wymiary, typ? Gdzie to kupić? Wiem że ze starej wtyczki można wyciągnąć ale na szrocie raczej wolą całą wiązkę sprzedać niż tylko wtyczkę.
Może ktoś z Was ma taką wtyczkę starą na zbyciu….. zalega mu w garażu i chciałby się pozbyć za rozsądną cenę?

Następne pytanie. Żeby to miało jakieś ręce i nogi to czy ktoś może sprawdzić na schematach jak prowadzone są te kabelki?
Zakładam że z BCM do prawej anteny jest jakieś przejście przez gródź między kabiną silnikiem i później jakoś można poprowadzić.
Nieduża odległość i pewnie można przypiąć do kabli które już leżą.
Ale jak idzie okablowanie do lewej anteny?
Czy kabiną, od BCMa do lewej strony kabiny i tam jakoś wychodzi przez gródź do komory silnika? Czy z prawej strony do silnika i po podszybiu jakoś na lewo?

Z góry WIELKIE DZIĘKI za wszelką pomoc

VIN pacjenta: WF0MXXGBWMAU30578

Pozdrawiam
mmular
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20211202_141309_a.jpg (91.0 KB, 21 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20211202_141653_a.jpg (85.5 KB, 21 wyświetleń)
Załączone Pliki
Typ Pliku: pdf tpms.jpg.pdf (83.6 KB, 9 wyświetleń)
mmular jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2022, 20:38   #976
franciszekmg
ford::average
 
Imię: Franciszek
Zarejestrowany: 08-04-2014
Skąd: Przemyśl
Model: S-Max, Platinium X
Silnik: 2.0 TDCI, DW10C
Rocznik: 11.2010
Postów: 132
Domyślnie Odp: Czujniki ciśnienia w oponach

Przewody przednich anten idą bezpośrednio do BCM.
Przewody tylnych anten to wiązka pośrednia pomiędzy antenami a wiązką zderzaka, następnie wiązka zderzaka - wiązka podłogi i wówczas bezpośrednio z wiązki podłogi do BCM.
franciszekmg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2022, 16:21   #977
mmular
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 24-06-2019
Skąd: Bydgoszcz
Model: Ford Galaxy
Silnik: 2.0 Benzyna
Rocznik: 2010
Postów: 6
Domyślnie Odp: Czujniki ciśnienia w oponach

Dzięki franciszekmg

A wiesz może która wersja okablowania jest prawidłowa dla międzylift?
Czy ta o której pisał tedi_k czy ta z załączonego schematu tpms.pdf?

Pozdrawiam
mmular
mmular jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2022, 21:52   #978
franciszekmg
ford::average
 
Imię: Franciszek
Zarejestrowany: 08-04-2014
Skąd: Przemyśl
Model: S-Max, Platinium X
Silnik: 2.0 TDCI, DW10C
Rocznik: 11.2010
Postów: 132
Domyślnie Odp: Czujniki ciśnienia w oponach

Nie jestem pewien.
Miałem wiązkę z anglika 2012 rok, wyplotłem przewody i przełożyłem do swojej wiązki piny w te same miejsca. Pokrywa się to ze schematem, który jest tutaj na forum do przedlifta i międzylifta mondeo mk4, s-max oraz galaxy. Tylko ja mam polifta. O pinach w miejscach 3,4 oraz 15,16 pierwszy raz czytam z twojego postu. Pin 15 jest połączony z modułem EPB, Pin 16 Z pedałem gazu, pin 4 z tylną skrzynką bezpieczników, pinu nr 3 nie znalazłem.

Ostatnio edytowane przez franciszekmg ; 15-10-2022 o 21:58
franciszekmg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2022, 12:05   #979
mmular
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 24-06-2019
Skąd: Bydgoszcz
Model: Ford Galaxy
Silnik: 2.0 Benzyna
Rocznik: 2010
Postów: 6
Domyślnie Odp: Czujniki ciśnienia w oponach

Franciszekmg

Dzięki za odpowiedź. Utwierdziło mnie to że muszę się trzymać schematu z pdf-a. Dobry pomysł z wiązką z anglika. Może będzie taniej bo standardowo wiązki do eur chodzą po kilkaset PLN. Poszukam po szrotach i wyciągnę przynajmniej piny z takiej wiązki.

Jeszcze raz dzięki za podpowiedź.

Pozdrawiam.
mmular
mmular jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2022, 15:15   #980
franciszekmg
ford::average
 
Imię: Franciszek
Zarejestrowany: 08-04-2014
Skąd: Przemyśl
Model: S-Max, Platinium X
Silnik: 2.0 TDCI, DW10C
Rocznik: 11.2010
Postów: 132
Domyślnie Odp: Czujniki ciśnienia w oponach

Jeżeli będziesz przekładał z angielskiej wiązki przewody z pinami do kół przednich proponuję odwrócić wiązkę czyli z lewego na prawe i odwrotnie podpiąć piny w innym przypadki długość przewodów nie będzie pasowała.
franciszekmg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.