Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-07-2009, 22:52   #1
damian1223
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-07-2009
Skąd: Gorzów Wlkp
Model: ford focus 2
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 8
Domyślnie Po wymianie oleju

Witam mam mały problem ostatnio poczytałem trochę na forum o wymianie oleju , no i czym prędzej zabrałem się do roboty wymieniłem olej i wszelkie filtry nalałem 4 l oleju , oczywiście wyczytałem ze wchodzi powyżej 4 l ku memu zaskoczeniu na bagnecie pokazało mi ze nalałem odrobinę za dużo . Jak pozbyc sie nadmiaru . Próbowałem już wepchać szczykawkę z igłą później wężykiem w ten otwór a nie chciał bym znowu odkręcać śruby od miski oleju ????

Następnym problemem jest mechanizm otwierania maski ,mecze się z nim od początku .Szkoda mi jest wydać 140zl na cały mechanizm kiedy ułamał mi się 1 plastik , który usilnie próbuje dorobić ale za każdym razem po kilkunastu otwarciach maski się łamie czy ktoś wie gdzie można kupić to w rozsądnej cenie.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20080105154.jpg (91.4 KB, 34 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20080105156.jpg (85.5 KB, 29 wyświetleń)

damian1223 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2009, 04:23   #2
spioch84
ford::average
 
Avatar spioch84
 
Zarejestrowany: 10-07-2008
Skąd: Ozorków
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.2 200KM
Rocznik: 2011
Postów: 109
Domyślnie Odp: Po wymianie oleju

Słyszałem jak ktoś kiedyś wyciągał olej wężykiem otworem od bagnetu. Wężyk w usta i pomału zaciągał tak żeby nie zachłysnąć się ( musisz mięć odpowiednią długość wężyka aby to kontrolować). Ponoć nawet nieźle mu to poszło, problem w tym że ja tego osobiście nie widziałem i że to nie był focus. Ale jak chcesz możesz spróbować, nie mniej ja osobiście mając kanał odkręcił bym korek miski...
spioch84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2009, 07:02   #3
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Po wymianie oleju

Hmm...po pierwsze to zawsze wchodzi mniej oleju niż pisze w książce. W książce jest podana wartość dla suchego silnika, tymczasem podczas "spuszczania" zawsze coś zostanie myślę, że 0.3 nawet spokojnie.
Jeżeli chodzi o upuszczeniu oleju, to ja myslę, że najłatwiej odkręcić ostrożnie lekko korek spustu pod misą i trochę upuścić. Napewno nie należy jeździć powyżej MAX po to nie jest dobre dla silnika.
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2009, 08:03   #4
Pendrol
ford::beginner
 
Avatar Pendrol
 
Zarejestrowany: 23-07-2008
Model: Ford Focus II
Silnik: 1.8 TDCI 115KM
Rocznik: 2005
Postów: 44
Domyślnie Odp: Po wymianie oleju

Witam,
podepnę się i ja pod temat, bo ostatnio i mi mechanik wlał za dużo około 0,5 litra (na bagnecie jest ponad max). Moje pytanie czy konieczne jest upuszczanie oleju czy można tak jeździć, aż się wyrówna? No i jakie niespodzianki mnie czekają przy jeździe ponad max?

Pozdrawiam
Karol
Pendrol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2009, 08:24   #5
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Po wymianie oleju

Jeżeli jest kilka mm ponad stan max, to na pewno nic złego się nie stanie. Miernk bagnetowy nie jest zresztą precyzyjny, wystarczy lekko przechylony samochód, a wskazanie na bagnecie jest zupełnie inne.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.