Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-08-2009, 23:41   #1
stona111
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-02-2009
Skąd: Kołobrzeg
Model: Focus C-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 17
Domyślnie "Przycinka" silnika przy niskich obrotach

Witam ponownie (chociaż chciałbym tu zagladać jak najrzadziej).
Niestety mam kolejny problemik. Zauważyłem od paru tygodni że silniczek w moim maxie zaczyna dziwnie pracować na niskich obrotach. Objawy te zauważam tylko w czasie postoju na luzie gdy obroty oscylują max do 1000. A wyglada to tak. Co kilka - kilkanaście sekund silnik zachowuje sie jakby coś go przytykało na ułamek sekundy i wraca do normalnej pracy (dosłownie jakby jakś siła chciała go przychamować). W tym czasie nie widać aby obroty spadały, żadnych wibracji, żadnych błędów silnika (czytaj żółtej kontrolki silnika). Później w czasie jazdy właściwie nic się niepokojącego nie dzieje: moc jest, żadnego szarpania czy podobnych rzeczy. Miesiac temu czyściłem zawór EGR ponieważ zaczął mi się przywieszać. Ale chyba to nie ma nic wspólnego.
W fiaciku (hi hi) jak miałem podobne objawy to niestety musiałem wymieniać panewkę bo to właśnie przez nią o mało nie zatarłem silniczka. Mam nadzieje że w maxie jakby było podobnie to wyskoczył by jakiś kod błędu.
POMOCY!
Sławek

stona111 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2009, 12:14   #2
damian1223
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-07-2009
Skąd: Gorzów Wlkp
Model: ford focus 2
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 8
Domyślnie Odp: "Przycinka" silnika przy niskich obrotach

Witam miąłem ten sam problem w mojej ff2 ale tylko przy odpalaniu , po jakimś czasie zaczęła przerywać od 2000 do 3000. Zatankowałem ON Verwe 3 razy do pełną i ok ale po jakimś czasie przy normalnym tankowaniu znowu problem powrócił i zaczol przerywać a przy odpalaniu jak by się dławił . Myślę ze to wina ropy ale po tankowaniu na Orlen lub bp jest ok. hoc postanowiłem ze następnym razem jak zacznie przerywać postawie go na PC . Jeżeli by nie pomogło napisz co musiałeś wymienić z góry dzięki .
damian1223 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2009, 22:06   #3
sstankie
ford::average
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 17-05-2009
Skąd: Warszawa/Ostrowiec Św.
Model: C-Max/Corsa/C-Max GRAND
Silnik: 2,0 TDCI 136KM/1,3CDTi 75KM/1.6EcoBoost 150KM
Rocznik: 2004/2009/2012
Postów: 132
Domyślnie Odp: "Przycinka" silnika przy niskich obrotach

miałem podobnie z "dołem". Sprawdź plastikowy element, do którego schodzą się rura z przed i zza intercoolera. U mnie ten element jest na środku silnika z przodu, w środku są takie zastawki sterowane podciśnieniem. Lubią obłamać się zębatki sterujące. Łatwo sprawdzić: ściągasz te rury dochodzące (średnica ok 6 cm) i palcem sprawdzasz czy zastawki chodzą, bez przeskoków ze sprężynującym oporem. Jeżeli któraś będzie latać - u mnie to była prawa - to ten element do zmiany lub regeneracji.
sstankie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2009, 22:07   #4
sstankie
ford::average
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 17-05-2009
Skąd: Warszawa/Ostrowiec Św.
Model: C-Max/Corsa/C-Max GRAND
Silnik: 2,0 TDCI 136KM/1,3CDTi 75KM/1.6EcoBoost 150KM
Rocznik: 2004/2009/2012
Postów: 132
Domyślnie Odp: "Przycinka" silnika przy niskich obrotach

cd...

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
sstankie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.