Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-03-2010, 11:28   #1
damian1223
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-07-2009
Skąd: Gorzów Wlkp
Model: ford focus 2
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 8
Domyślnie Wymiana oleju i zamiana kół

Drodzy koledzy mam mały problem po zamianie kul tył na przód, jak mi zalecali w warsztacie okazało sie że podczas jazdy strasznie szumi szum jest tak wielki że nawet nie starałem sie przekroczyć 40 km, podczas skrętu w lewo wyraźnie słyszę tuczenie w prawym kole , po oględzinach niewidac aby cos tarło obcierało proszę o poradę ???? do tego dodam ze te 2 opony starcza mi jeszcze na 2 sezony ????

druga kwestia jest wymiana oleju po wymianie oleju podkreślam ze juz robie to 3 raz w tym aucie wszystko jest super oprócz tego ze po odpaleniu przez jakiś czas jest pykanie co to może być ???? (olej oczywiście castrol 5w 30) do tego musze przyznać ze przez jakiś czas po wymianie ostatnio oleju zaóważyłem biały dym po jakimś czasie białe dymienie ustało po wymianie teraz oleju znowu biały gryzący dym czy taki obiaw jest normalny

damian1223 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2010, 11:43   #2
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Wymiana oleju i zamiana kół

Szumienie kół:
1. Wyząbkowały opony i teraz ząbkuje kolejne. Sprawdź opony i jak coś to ustaw geometrię. Tak na marginesie, aby nie ząbkowało opon zwłaszcza w wielowachaczowych furach(napęd na przód):
- przód dajemy do tyło (odpowiednio LP->LT / PP->PT
- tył na krzyż do przodu (LT->PP / PT->LP)
2. Poszło łożysko w kole. Podnieś auto, zakręć kołem i połóż rękę na sprężynie. Jak czujesze drgania na sprężynie=łożysko do wymany.

Dymienie i dziwne dzwięki:
1. Hydrauliczne popychacze (w silnikach 1.6 i 2.0TDCI / 1.8 ma mechaniczne) muszą się napelnić, dlatego czasem słychać przez moment stukot. Zwłaszcza jak zbliżamy się do wymiany oleju.
2. Biały dym - może świece żarowe nie grzeją tak jak powinny.

Ostatnio edytowane przez maureliusz ; 21-03-2010 o 13:31
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2010, 12:08   #3
damian1223
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-07-2009
Skąd: Gorzów Wlkp
Model: ford focus 2
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 8
Domyślnie Odp: Wymiana oleju i zamiana kół

Wielkie dzięki kolego oponiki zaraz sprawdzę i do warsztatu na sprawdzenie tych świec się pofatyguje .
damian1223 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.