Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-09-2018, 10:03   #11
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Odkręcenie tylnej piasty

Po tym jak pisałeś o nakrętkach (w liczbie mnogiej) 63mm w moście, zrozumiałem, ze masz most "G" (Salisbury) typu 53 - pod koła bliźniaki. Tam bowiem są dwie zakontrowane nakrętki 65 mm zabezpieczone zaginaną podkładką.
W moście "H" jest jedna nakrętka...

Most "H" (Timken) miał nakrętkę :
- lata 1989 - 1991 nasadka 50 mm
- lata 1991- 1994 nasadka 2 1/4 inch, czyli ok. 57 mm.
Z lewej strony ma lewy gwint, z prawej prawy. Zabezpieczona jest kołnierzem zagniatanym w rowek. Sam ją odkręcałem.
Nakrętka ma potężny moment dokręcania - 440 Nm.
Taka sama nakrętka jest w moście "G" typ 51 pod pojedyncze koła sześcioszpilkowe i ma jeszcze większy moment dokręcania - 540 Nm (!).

Hm... Skąd u Ciebie nakrętka pod klucz 53 mm - widocznie to patent z późniejszych modeli (Mk5 1994-2000)? Tego rocznika nie miałem i nie ruszałem...

Czy masz pięć szpilek czy sześć w piaście? Mosty "H" są pięcioszpilkowe...

---------------------------------
Jeszcze dodam - w modelu Mk3 w okresie 1986- 1999 nakrętka była jeszcze inna, specjalna nakrętka z czterema nacięciami na obwodzie, potrzebna była specjalna fordowska nasadka do odkręcenia lub... pobijak i młotek.

__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 27-09-2018 o 10:36
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2018, 10:26   #12
D F
ford::advanced
 
Avatar D F
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 16-01-2015
Skąd: Wrocław
Model: Transit T260, T300, Galaxy
Silnik: 2.0 TDCI, 2.3 lpg, 2.3 lpg
Rocznik: 2005, 2006, 2001
Postów: 245
Domyślnie Odp: Odkręcenie tylnej piasty

Z moich doświadczeń o tych nakrętkach wynika, że ryzykownym jest kupowanie takiej nasadki np przez internet opierając się tylko na rozmiarze.
Wielu mechaników nie ma w zestawie takiej nakładki a jeden, którego znalazłem specjalizuje się w Fordach i nasadkę kupił dawno i drogo a napis na niej głosi, że jest dedykowana konkretnie do Transita

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Trochę ze złej strony zrobiłem zdjęcie i nie widać napisu Transit...

U mnie czyli Timken H 34 rocznik '96
D F jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2018, 10:33   #13
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Odkręcenie tylnej piasty

Cytat:
ryzykownym jest kupowanie takiej nasadki np przez internet opierając się tylko na rozmiarze
Dlaczego? To może być przecież typowa nasadka 56 mm, są w handlu...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 27-09-2018 o 14:37
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2018, 13:34   #14
pierozek44
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 16-08-2016
Skąd: Rzeszów
Model: transit
Silnik: 2.5 DI
Rocznik: 1995
Postów: 41
Domyślnie Odp: Odkręcenie tylnej piasty

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hm... Skąd u Ciebie nakrętka pod klucz 53 mm -
Nie 53 tylko 56 tak jak opisane jest to w książce.A temat samokontrujących nakrętek piasty wczoraj przerabiałem.Co do momentu jakim powinno się dokręcić nakrętkę to książka mówi o 200-250 Nm.

Ostatnio edytowane przez pierozek44 ; 27-09-2018 o 13:36
pierozek44 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2018, 14:39   #15
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Odkręcenie tylnej piasty

Cytat:
Wielu mechaników nie ma w zestawie takiej nakładki a jeden, którego znalazłem specjalizuje się w Fordach i nasadkę kupił dawno i drogo a napis na niej głosi, że jest dedykowana konkretnie do Transita
Moim zdaniem Ford dlatego wypuszcza takie nasadki jako "narzędzie specjalne", bo jest firmą która funkcjonuje na różnych rynkach - na europejskim (miary metryczne) i na angielsko- australijsko-amerykańskim (miary calowe). Ci od miar calowych są zupełnie niekumaci w miarach metrycznych (i chyba odwrotnie), więc Ford wybija napis na nasadce że to nasadka to do Vana Transita Rear Axle, wysyła do serwisów na całym świecie - i wszystko wiadomo.

Niedawno próbowałem wytłumaczyć jednemu userowi na amerykańskim Forum Transita jakie to są nakrętki do kół Transita - tam wszystko jest w calach, a Transit od 2015 ma metryczne szpilki i nakrętki M14x1,5mm pod klucz 21 mm (nie wiedzieli o tym). Starałem się ze wszystkich sił - ale nie zakumali... Wszystko chcieli podawać w calach. Masakra. Z uporem pisali calowy rozmiar klucza 13/16"(sześciokąt). Nie potrafili zrozumieć, że jeśli nakrętka jest metryczna, to wszystkie wymiary są metryczne. I gwint, i sześciokąt. Zamieścili nawet zdjęcie krzyżaka, że u nich takie są do kół i tam był sześciokąt 13/16", czyli 20,64 mm. "Światowy" Transit Forda zamieszał im w głowach, te miary metryczne są dla nich jak inwazja wrogich sił... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 27-09-2018 o 14:56
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2018, 20:00   #16
pierozek44
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 16-08-2016
Skąd: Rzeszów
Model: transit
Silnik: 2.5 DI
Rocznik: 1995
Postów: 41
Domyślnie Odp: Odkręcenie tylnej piasty

Łożyska wymienione .Standardowa nasadka 56 pasuje do nakrętek piasty.Nakrętki w moim moście są samokontrujące i nie posiadają zaginanych podkładek zabezpieczających.Nakrętka w lewym kole ma wykładkę teflonową w kolorze żółtym zaś w prawym kole w kolorze zielonym.Co do momentu dokręcania nakrętki ,to ten książkowy wydaje się być właściwym (200-240Nm) .Wynika to z konstrukcji użytego tam łożyska.Dokręcenie większym momentem powoduje unieruchomienie koła i grozi zniszczeniem łożyska.Ale żeby nie było tak różowo to okazało się że uszczelniacz prawej półosi puszcza mi olej.Może już ktoś tu wymieniał tą część i wie jak się do niej dostać?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 169.jpg (91.8 KB, 17 wyświetleń)
pierozek44 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2018, 20:36   #17
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Odkręcenie tylnej piasty

Cytat:
Napisał pierozek44 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nakrętki w moim moście są samokontrujące i nie posiadają zaginanych podkładek zabezpieczających.
Dwie nakrętki względem siebie zakontrowane wymagają podkładki zabezpieczającej, tak jest to w mostach typu G, gdzie są dwa wałeczkowe łożyska stożkowe i wymagają regulacji luzu.
Cytat:
Napisał pierozek44 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dokręcenie większym momentem powoduje unieruchomienie koła i grozi zniszczeniem łożyska.
U Ciebie jest jedno łożysko kulkowe dwurzędowe, dokręcana nakrętka nr 4 na rysunku oddziaływuje tylko na wewnętrzny pierścień łożyska, dociskając go do końcówki pochwy mostu. Nie ma to żadnego wpływu na luzy samego łożyska i jego trwałość. Nakrętkę dokręca się takim sporym momentem dlatego, bo podczas jazdy dynamiczne siły osiowe tam występujące są bardzo duże i nie mogą powstać luzy pomiędzy wewnętrznym pierścieniem łożyska i mostem. To by doprowadziło do wybicia czopa i pierścienia łożyska. No i w poprzednich modelach takie same łożysko dokręcało się większym momentem i było ok.

Co do cieknącego simmeringu: w moście typu H są dwa simmeringi na stronę, na rysunku nr 1 i 2. Ten nr 1 jest praktycznie nie do ruszenia, jest montowany w fabryce kiedy dyfer jeszcze nie jest zmontowany. Kiedyś na Forum którys z userów upierał się, że to zrobił, że skonstruował specjalny przyrząd i dał radę - ale ja w to nie wierzę. Generalnie wystarcza wymiana simmeringu nr 2.
Tak jak dostałeś się do nakrętki, to po jej odkręceniu możesz ściągnąć piastę z czopa pochwy mostu, w piaście na wierzchu jest ten simmering, wydłubujesz go odpowiednio dużym śrubokrętem, dokładasz nieco świeżego smaru do łożyska, delikatnie wbijasz nowy simmering postukując po obwodzie lub lepiej jak masz stare łożysko to poprzez łożysko, i... już. Montujesz piastę, półoś, bęben.

Nawet jeśli simmering nr 1 jest uszkodzony, to szczelny simmering nr 2 nie puszcza oleju dalej na szczęki i bęben, a łożysko pracuje w mieszaninie smaru i oleju, ale to mu nic złego nie robi...
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Most H Timken.JPG (27.1 KB, 18 wyświetleń)
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 01-10-2018 o 09:20
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2018, 07:28   #18
pierozek44
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 16-08-2016
Skąd: Rzeszów
Model: transit
Silnik: 2.5 DI
Rocznik: 1995
Postów: 41
Domyślnie Odp: Odkręcenie tylnej piasty

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z lewej strony ma lewy gwint, z prawej prawy. Zabezpieczona jest kołnierzem zagniatanym w rowek. Sam ją odkręcałem.
Nakrętka ma potężny moment dokręcania - 440 Nm
My się chyba nie specjalnie zrozumieliśmy.Napisałem jasno że mam most H-34 z 95 roku,a co widać na załączonym zdjęciu nakrętka piasty jest samokontrująca.Co do momentu dokręcania,to co napisałem podtrzymuję, sprawdziłem organoleptycznie koło dokręcone momentem 400 zostało unieruchomione.Z tego co gdzieś tam czytałem dokręcanie powinno być mocniejsze i potem zluzowane o jakąś część obrotu.Zwykle wiem co mówię ,więc wiem że mogę się mylić.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nawet jeśli simmering nr 1 jest uszkodzony, to szczelny simmering nr 2 nie puszcza oleju dalej na szczęki i bęben, a łożysko pracuje w mieszaninie smaru i oleju, ale to mu nic złego nie robi...
Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć)
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję Nazwa: Most H Timken.JPG Wyświetleń: 1 Rozmiar: 27.1 KB ID: 97939
Skoro tak ,to nie wymieniam .Simeringi łożyska są w komplecie z łożyskami więc siłą rzeczy wymieniłem i je.
Cytat:
Napisał pierozek44 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Łożyska wymienione
Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.
pierozek44 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.