Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-07-2011, 20:51   #21
kuczol
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-06-2010
Skąd: Tychy
Model: Galaxy II
Silnik: 2.0 TDCI 115PS @ +++
Rocznik: 2008
Postów: 244
Domyślnie Odp: Dołożenie tempomatu

Nie ma tak źle - też się bałem, a poszło gładko (po 2 piwach się ręce nie trzęsły Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ). Komputer jest za akumulatorem, a kabel ... nie miałem nic pod ręką tylko kabel sieciowy - podszedł bez problemu. Rozpiska jak na zał. obrazkach. Tylko do odkręcenia kierownicy musiałem kupić odpowiedni klucz. I na czas odłączenia poduszki wszyscy zalecają odłączyć akumulator.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg kostka manetki.jpg (29.8 KB, 435 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Kostka ECU.jpg (52.7 KB, 743 wyświetleń)


Ostatnio edytowane przez kuczol ; 12-07-2011 o 20:53
kuczol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2011, 09:32   #22
xilebo
ford::beginner
 
Avatar xilebo
 
Zarejestrowany: 21-07-2007
Skąd: Warszawa
Model: MK2 galaxy
Silnik: 1.9 TDI 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 23
Domyślnie Odp: Dołożenie tempomatu

krótkie pytanie: pin nr 8 z rysunku to we wtyczce pin nr 6 (skrajny, pod pustym pinem 1 - było w innym wątku) - zgadza się?
Jeśli tak, to gdzie mam pociągnąć ten sygnał - czy do skrzynki bezpiecznikowej w schowku pod kierownica czy jest jeszcze gdzie indziej skrzynka czy możne gdzieś przy komputerze? Czy w takim razie dla tego pinu ciągnąć osobny kabelek, bo pozostałe mam w wiązce 6-żyłowej.
__________________
Jest: galaxy 1.9 TDI, 2001
Bylo: mondeo kombi 1.8, 2000
xilebo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2011, 22:09   #23
kuczol
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-06-2010
Skąd: Tychy
Model: Galaxy II
Silnik: 2.0 TDCI 115PS @ +++
Rocznik: 2008
Postów: 244
Domyślnie Odp: Dołożenie tempomatu

Takie coś znalazłem:
Rozpiska pinów do auta po 2000 roku
PIN manetki - Pin w Ecu
2 - 45
3 - 44
4 - 14
5 - 46
7 - 14
6 - (+) po zapłonie
ale to też 10-cio pinowa....
Szczerze powiedziawszy to nie będę strzelał - ja miałem manetkę nowy typ, z 10-cio pinową kostką.

Ostatnio edytowane przez kuczol ; 13-07-2011 o 22:11
kuczol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2011, 05:01   #24
sp9wlc
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-11-2009
Skąd: Rybnik
Model: Galaxy Diamant
Silnik: 1.9
Rocznik: 1996
Postów: 72
Domyślnie Odp: Dołożenie tempomatu

no i klops, jak przeczytałem temat o tempomacie, to zaraz pobiegłem do samochodu i niestety wiązki nie znalazłem, jest miejsce w przełączniku, ale wtyczni nie ma, szkoda bo miałem na tempomat wielka ochotę, musze obejść się smakiem
sp9wlc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2011, 22:30   #25
kuczol
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-06-2010
Skąd: Tychy
Model: Galaxy II
Silnik: 2.0 TDCI 115PS @ +++
Rocznik: 2008
Postów: 244
Domyślnie Odp: Dołożenie tempomatu

Cytat:
Napisał sp9wlc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
no i klops, jak przeczytałem temat o tempomacie, to zaraz pobiegłem do samochodu i niestety wiązki nie znalazłem, jest miejsce w przełączniku, ale wtyczni nie ma, szkoda bo miałem na tempomat wielka ochotę, musze obejść się smakiem
To nie jest takie trudne - na początku też miałem stracha że w komputerze coś źle podepnę - ale wystarczy dobrze czytać schemat i idzie gładko. A ile frajdy z niego jest.
kuczol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2011, 09:17   #26
DeVito
ford::beginner
 
Avatar DeVito
 
Imię: Deny
Zarejestrowany: 04-04-2011
Skąd: Gdańsk
Model: MK 2 Galaxy
Silnik: 2.8 V6 204 KM
Rocznik: 2002
Postów: 36
Domyślnie Odp: Dołożenie tempomatu

Witam szanowne gremium. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

I pytanie oczywiście: czy taki tempomacik da radę założyć do automatu?
(bo u mnie nie ma sprzęgła i czujnika o którym tak się rozpisujecie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)

Pozdrawiam i czekam na wieści. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
>>> Jeśli nie namieszałem, to pomogłem więc jak będziemy się mijać to głośno zatrąb!!! <<<

Ostatnio edytowane przez DeVito ; 19-07-2011 o 09:26
DeVito jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2011, 13:53   #27
sp9wlc
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-11-2009
Skąd: Rybnik
Model: Galaxy Diamant
Silnik: 1.9
Rocznik: 1996
Postów: 72
Domyślnie Odp: Dołożenie tempomatu

Cytat:
Napisał kuczol Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To nie jest takie trudne - na początku też miałem stracha że w komputerze coś źle podepnę - ale wystarczy dobrze czytać schemat i idzie gładko. A ile frajdy z niego jest.
Masz racje,ale strach na razie jest wiekszy niż chęć używania tempomatu, to jest jedyna rzecz, która zakładałem że samochód musi mieć a nie ma, kosztem jednak dobrego egzemplarza
sp9wlc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2011, 13:57   #28
sp9wlc
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-11-2009
Skąd: Rybnik
Model: Galaxy Diamant
Silnik: 1.9
Rocznik: 1996
Postów: 72
Domyślnie Odp: Dołożenie tempomatu

Cytat:
Napisał DeVito Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam szanowne gremium. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

I pytanie oczywiście: czy taki tempomacik da radę założyć do automatu?
(bo u mnie nie ma sprzęgła i czujnika o którym tak się rozpisujecie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)

Pozdrawiam i czekam na wieści. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na sprzęgle musi być, gdyż podczas wciskania musi się rozłączać tempomat, jeśli jednak w automacie tego sprzęgła (chodzi o pedał) to nie ma problemu, wystarczy że jest na "gazie" i hamulcu.
sp9wlc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2011, 16:15   #29
SC30 BEY
ford::amateur
 
Imię: Ja
Zarejestrowany: 08-05-2011
Skąd: Tarnów Huntigdon
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCI TITANIUM X
Rocznik: 2011 drugapołowa
Postów: 1
Domyślnie Re:tempomat

Witam panowie, ja natomiast mam tempomat ale nie działa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. po włączeniu kontrolka się zaświeca a nie jedzie, zwalnia. Oczywiście również po podłączeniu do komputera nie pokazał żadnego błędu, nie wiem gdzie szukać. Podpowiedzcie coś panowie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
SC30 BEY jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2011, 20:52   #30
ryju1468
ford::average
 
Avatar ryju1468
 
Imię: ryszard
Zarejestrowany: 21-05-2009
Skąd: muszyna
Model: ford galaxy
Silnik: 1.9tdi AHU 90km
Rocznik: 1998
Postów: 148
Domyślnie Odp: Dołożenie tempomatu

witam
rozkrec obudowe kierownicy moze na wtyczce nie ma styku,moze przewody popekaly,moze czujnik sprzegla i hamulca nie dziala(to mozna sprawdzic vag-iem)deaktywuj i ponownie aktywuj moze ruszy,szukaj przyczyn moze byc wiele
ryju1468 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.