Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit i Tourneo Connect
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-09-2016, 08:50   #11
Lza
ford::advanced
 
Avatar Lza
 
Zarejestrowany: 27-07-2015
Skąd: okolice Krakowa
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5 TDCI + PowerShift
Rocznik: 2016
Postów: 432
Domyślnie Odp: TPMS, zimówki, same opony czy koła

Samochód to jest jeden wielki bajer który jak szwankuje to ciągnie po portfelu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A jednak wszyscy je mamy..
A co do TPMS można popatrzeć z drugiej strony: dzięki temu że jest TPMS można
- zaoszczędzić tysiące zł na paliwie, (patrząc na całe "życie samochodu i setki tysięcy przejechanych km)
- złagodzić skutki stłuczki/wypadku, albo go uniknąć (zkładająć że słuchamy TMPS i zawsze mamy poprawnie napompowane opony)
Więc koszt 600zł za komplet nowych czujników, (gdyby się zepsuły) jest żaden.

Lza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2016, 14:15   #12
deejayslonio
ford::average
 
Avatar deejayslonio
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 15-08-2016
Skąd: Szeligi
Model: Tourneo Connect
Silnik: 1,5
Rocznik: 2016
Postów: 66
Domyślnie Odp: TPMS, zimówki, same opony czy koła

Czasy są takie, że w samochodach jest i będzie więcej elementów (głównie elektronicznych). A im więcej ich jest tym większe prawdopodobieństwo, że coś się zepsuje ale...

Na moim przykładzie z Meganki z czujnikami ciśnienia.
Poranny dojazd do pracy i komunikat o niskim ciśnieniu w jednym kole. Po dojeździe do pracy sprawdzenie wizualne i wkurzenie, że w młodym samochodzie zepsuł się czujnik. Powrót do domu i czujnik oszalał bo już nie tylko komunikat ale nakaz zatrzymania się i sprawdzenia ciśnienia bo jest zdecydowanie za niskie. Szybki parking, wizualne sprawdzenie i znowu nic! Każde koło wygląda jakby miało tyle samo ciśnienia. Kolejny postój na stacji benzynowej i kompresor elektroniczny - tam zdziwienie bo okazało się, że we wskazanym kole ciśnienie jest o 1 bar niższe niż powinno i niż w pozostałych kołach.
Wulkanizacja i śruba w oponie.
Bez czujników pewnie dopiero kolejnego dnia okazałoby się, że auto już stoi bez powietrza albo ruszyłbym do pracy i zdziwił na pierwszym zakręcie, że coś jest nie tak.
deejayslonio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2016, 06:35   #13
TuneFORCE
ford::professional
 
Avatar TuneFORCE
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 25-09-2009
Skąd: Wałbrzych/Poznań/Trójmiasto
Model: Focus RS
Silnik: 2.3EB
Rocznik: 2017
Postów: 1,350
Domyślnie Odp: TPMS, zimówki, same opony czy koła

Cytat:
Samochód to jest jeden wielki bajer który jak szwankuje to ciągnie po portfelu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A jednak wszyscy je mamy..
A co do TPMS można popatrzeć z drugiej strony: dzięki temu że jest TPMS można
- zaoszczędzić tysiące zł na paliwie, (patrząc na całe "życie samochodu i setki tysięcy przejechanych km)
- złagodzić skutki stłuczki/wypadku, albo go uniknąć (zkładająć że słuchamy TMPS i zawsze mamy poprawnie napompowane opony)
Więc koszt 600zł za komplet nowych czujników, (gdyby się zepsuły) jest żaden.
Tysiące zł na paliwie? Ja zrobiłem już setki tysięcy km-ów i jakoś bez tego wynalazku sobie radziłem, jak spadnie cisnienie to znaczy ze cos jest nie tak i trzeba dopompować powietrza lub najpierw załatać dziurę....chyba tylko jakoś idiota lub motoryzacyjny ignorant jezdzi na nieprawidłowym ciśnieniu .... ewentualnie przysłowiowa baba
Ja to g..o wyłączam, raz na dwa tyg. sprawdzam cisnienie i korona mi z głowy nie spada Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
TuneFORCE jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2016, 07:11   #14
Lza
ford::advanced
 
Avatar Lza
 
Zarejestrowany: 27-07-2015
Skąd: okolice Krakowa
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5 TDCI + PowerShift
Rocznik: 2016
Postów: 432
Domyślnie Odp: TPMS, zimówki, same opony czy koła

Pracowałem kiedyś w branży transportowej i spotkałem dziesiątki takich kiermanów, którzy uważali że są lepsi niż wszystkie systemy które mają w swoich ciągnikach, np podważali skuteczność ABS i go wyłączali, nie używali tempomatu itp. Potem trzeba było wynajmować dźwigi żeby ich zestawy wyciągać z rowów. Albo pomagać im rozwikłać zagadkę, dlaczego mają tak duże spalanie.

To samo jest w Twoim przypadku - podważasz skuteczność działania TPMS i robisz coś całkowicie przeciwnego. Zamiast kontrolować ciśnienie co kilka minut, robisz to co co 2 tygodnie. Czyli jest bardzo duża szansa, że tysiące kilometrów przejedziesz z ubytkiem ciśnienia i tracisz na paliwie. korzystając z ogólnodostępnych wykresów zależności zużycia paliwa od ciśnienia w oponach Łatwo wyliczyć, że w ciągu całego życia samochodu może to być 5-6 tyś zł w przypadku przeciętnego samochodu osobowego.

A nawet porzucając wyliczenia: Po co coś robić ręcznie, brudzić się, tracić czas, skoro mamy dostępna maszynę, która to zrobi lepiej, częściej, szybciej i bez brudzenia się?
Lza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2016, 16:55   #15
Lza
ford::advanced
 
Avatar Lza
 
Zarejestrowany: 27-07-2015
Skąd: okolice Krakowa
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5 TDCI + PowerShift
Rocznik: 2016
Postów: 432
Domyślnie Odp: TPMS, zimówki, same opony czy koła

W kudze ponoć komputer sam rozpozneje dodatkowy komplet kół. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

w fokusie też: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Czy w connekcie będzie tak samo?

Ostatnio edytowane przez Lza ; 30-10-2016 o 17:08
Lza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2016, 21:16   #16
aRTUR4660
ford::beginner
 
Imię: ARTUR
Zarejestrowany: 17-06-2016
Model: TURNEO CONEECT
Silnik: 1,6
Rocznik: 2015
Postów: 13
Domyślnie Odp: TPMS, zimówki, same opony czy koła

A ja kupiłem całoroczne Kleber Quadraxer 2
aRTUR4660 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2016, 23:20   #17
Lza
ford::advanced
 
Avatar Lza
 
Zarejestrowany: 27-07-2015
Skąd: okolice Krakowa
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5 TDCI + PowerShift
Rocznik: 2016
Postów: 432
Domyślnie Odp: TPMS, zimówki, same opony czy koła

Na Polski klimat chyba najlepsze są wielosezonówki. Ale jak już mnie ford ubrał w te parszywe lenie opony to dokupiłem zimówki. jak zużyję oba komplety to też się przesiądę na wielosezonówki.
Lza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2018, 23:04   #18
rp89
ford::amateur
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 15-10-2017
Model: transit connect sport van
Silnik: 1.5 tdci
Rocznik: 2017
Postów: 8
Domyślnie Odp: TPMS, zimówki, same opony czy koła

Rozważam kupno kół na lato:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
znalazłem również takie same tylko z offsetem ET55 i pytanie które lepsze?
Osobiście myślę że te z mniejszym ET będą lepiej pasować.
Druga sprawa to wczoraj sprawdzałem tabliczkę to ford zaleca max 17/215 i to chyba do grand connecta
jeśli się nie mylę i ciekaw jestem czy czasem nie będzie
opona gdzieś mi tarła o nadkole. Widziałem że co niektórzy mają 18" pozakładane a wy co myślicie?
rp89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2018, 23:13   #19
Lza
ford::advanced
 
Avatar Lza
 
Zarejestrowany: 27-07-2015
Skąd: okolice Krakowa
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5 TDCI + PowerShift
Rocznik: 2016
Postów: 432
Domyślnie Odp: TPMS, zimówki, same opony czy koła

Ja myślę, że robienie z dostawczaka auta sportowego to jakiś żart i to gruby, żeby nie powiedzieć że to otwarta kandydatura do tytułu wiocha tuning Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

No ale każdy ma swoje wyczucie gustu i nie śmiałbym stawać komukolwiek na drodze do tego tytułu ;P
Lza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2018, 18:20   #20
rp89
ford::amateur
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 15-10-2017
Model: transit connect sport van
Silnik: 1.5 tdci
Rocznik: 2017
Postów: 8
Domyślnie Odp: TPMS, zimówki, same opony czy koła

Myślę że to kwesta gustu ale na pewno nie wybierałem wersji sport po to żeby jeździć na 16 latem to po pierwsze,
a druga sprawa to czy ktoś odpowie mi na pytanie czy nie będę musiał wypychać nadkoli czasem?
rp89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.