Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-09-2018, 10:20   #11
MervinMinky
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-06-2018
Skąd: Strzelce Opolskie
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2009
Postów: 11
Domyślnie Odp: Zakup Focusa MK2

Cytat:
Napisał mistralx Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Foczka_23 - niby tak, tylko biorąc pod uwagę, że +/- 70% przebiegów robię w mieście, takie 2.0 pewnie i 11l potrafi wziąć przy włączonej klimie.
1.6 też ma takie możliwości Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

MervinMinky jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2018, 10:54   #12
mistralx
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Zakup Focusa MK2

W sumie jest jeden dość interesujący egzemplarz 2.0, wersja przedliftowa.

https://www.otomoto.pl/oferta/ford-f...tml#3ca3aa36cf
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2018, 11:38   #13
kulas25
ford::average
 
Avatar kulas25
 
Imię: Adi
Zarejestrowany: 24-04-2013
Skąd: Poznań
Model: Ford maverick xlt
Silnik: 2.3 pb + lpg
Rocznik: 2005
Postów: 143
Domyślnie Odp: Zakup Focusa MK2

Zmora dziuratec to chęć picia oleju i nieszczęsne klapki kolektora...
Przerabialem temat w mondeo mk3 z tym silnikiem...
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Oleju mi nie brał, ale klepał jak dizel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. klapki oczywiście można wywalić, ale w moim przypadku silnik miał bujanie obrotami przy odpaleniu ciut więcej palił. Warto odpalić, posłuchać, zdjąć wężyk podciśnienia, wsłuchać się w okolicach filtra powietrza czy nie ma charakterystycznego bulgotania...

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Wysłane z mojego LG-M250 przy użyciu Tapatalka
kulas25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2018, 08:54   #14
dabi1990
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-03-2016
Skąd: Piła
Model: Ford Focus mk2 fl
Silnik: 1.6 115 KM
Rocznik: 2008
Postów: 83
Domyślnie Odp: Zakup Focusa MK2

Szukaj foki z silnikiem 115 konnym, powyżej 4k obrotów w miarę się wkręca. W tych silnikach należy bardzo dbać o olej, zmienne fazy sterowane są ciśnieniem oleju silnikowego, lecz to żaden problem.
dabi1990 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2018, 10:08   #15
Foczka 23
ford::advanced
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 24-04-2011
Skąd: PŁocicz / Grudziądz
Model: Focus C-MAX
Silnik: Diesel 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 223
Domyślnie Odp: Zakup Focusa MK2

Zawsze decyzja należy do kupującego a 1.6 też potrafi w mieście nie mało spalić a w trasie zawsze brakuje mocy do wyprzedzania.
Foczka 23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2018, 00:37   #16
Mik3
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 26-06-2017
Model: Focus Mk2 Turnier FX Gold
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 2005
Postów: 26
Domyślnie Odp: Zakup Focusa MK2

W zakorkowanym mieście 1.6 i 2.0 palą prawie tyle samo, różnica jest w trasie bo w mniejszym można zejść poniżej 6l, a w większym będzie to bliżej 7l, ale i tak nie warto rezygnować z osiągów na rzecz trochę niższego spalania. Większym problemem w 2.0 są zapiekające się pierścienie olejowe, chociaż i to można ogarnąć za kwotę 1-1,5k, do tego jest dwumasa.
Mik3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2018, 13:48   #17
mistralx
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Zakup Focusa MK2

Panowie, odświeżam temat.

Właście wróciłem z urlopu - byłem na Korfu. Postanowiliśmy z dziewczyną zwiedzić wyspę i wypożyczłem... Focusa MK2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kobieta z wypożyczalni nie potrafiła mi powiedzieć jaka to wersja silnika, ale jestem prawie pewien, że było to 100 KM (albo i mniej).
Samo auto było w stanie opłakanym, ale mimo to, jestem pod dużym wrażeniem właściwości jezdnych... jeżeli ktoś był na Korfu, to wie jak wygląda tam ukształtowanie terenu - żeby dojechać z jednego końca wyspy na drugi, trzeba pokonać kilkadziesiąt kilometrów w górzystym terenie, z zakrętami przypominającymi literę "U", gdzie dwa Fordy Ka miałyby problem, żeby się wyminąć. Mimo to, Focusa prowadziło się naprawdę dobrze, czułem się na tej wymagającej trasie komfortowo.


Silnik - tutaj raczej przeciętnie, ale jestem praktycznie pewny, że nie jechałem wersją 115KM. Auto sobie poradziło - sporo redukcji, sporo piłowania (szczególnie na bardzo stromych wzniesieniach), ale było po prostu poprawnie.

Myślę, ze MK2 po lifcie w bogatej wersji wyposażenia mnie w pełni zadowoli, także pozwólcie, że jak będa pojawiać się jakieś ciekawe oferty, będę je tutaj prezentował i prosił o Wasze opinie.

Pozdrawiam!
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2018, 05:35   #18
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Zakup Focusa MK2

Nie od wczoraj wiadomo, że focus prowadzi się świetnie. Poza tym (oraz easy fuel w wersji poliftowej) innych zalet brak.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2018, 10:27   #19
mistralx
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Zakup Focusa MK2

No to pierwsza propozycja:
https://www.otomoto.pl/oferta/ford-f...tml#f355a6c1cc

VIN nie ma (czekam na maila), ale dajcie znać, co uważacie o tym egzemplarzu na pierwszy rzut oka.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.