Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-02-2013, 16:25   #1
sopel_snk
ford::amateur
 
Imię: Rafi
Zarejestrowany: 15-09-2011
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCI 115 km
Rocznik: 2004
Postów: 2
Domyślnie (nie) Typowy przypadek nierównej pracy diesla Mondeo 2.0 TDCI 115 KM

Witam, szukałem trochę w internecie i na forum, ale nie znalazłem mojego przypadku. Mianowicie , przy odpaleniu zimnego silnika auto pracuje równo, ma podwyższone obroty, ale to normalne przy tych temp. ale gdy juz wyłączy mu się ssanie silnik pracuje nierówno przenosi drgania na całe auto, dodam ze obrotomierz pracuje jednostajnie przy tych drganiach, żadna sprężynka się nie swieci, a za autem nie ma najmniejszego dymka , słychac natomiast w okolicach filtra paliwa cos w rodzaju brzdękania i mam wrażenie ze jest słabszy (na biegu 2 bez gazu po prostym ma problem wczesniej nie miał). Podczas pracy popuściłem dopływ do wtrysku pierwszego z lewej no i jak ręką odjął Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. zakreciłem i to samo , zrobiłem to samo z nastepnym i dokładnie było tak samo. Nie wiem co to, wtryski były regenerowane jakies 35 tys km temu cały czas jezdze na dobrym paliwie filtry zmieniane jakies 4 tys km temu . Nie ma problemu z odpalaniem . Gdy juz się silnik rozgrzeje pracuje równo i nie dymi, ale nadal jest słabszy.

Co waszym zdaniem dolega Mundkowi >?

Pozdrawiam

MK3 2004 2.0 TDCI 115 km

sopel_snk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2013, 00:01   #2
benio
ford::professional
 
Avatar benio
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 25-04-2008
Skąd: Scyzorykowo
Model: Mdo Mk3 i MK4 HB; Fiesta Mk7
Silnik: 2.0TDCi; 1,4Pb
Rocznik: 2006; 2009
Postów: 1,663
Domyślnie Odp: (nie) Typowy przypadek nierównej pracy diesla

Cytat:
Napisał sopel_snk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... ale gdy juz wyłączy mu się ssanie silnik pracuje nierówno przenosi drgania na całe auto ...
To nie wyłączaj mu ssania.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A tak na serio podłącz się do jakiegoś kompa, aby zdiagnozować przyczynę i luknąć byki ECM-a.
Nie odłączaj dopływu paliwa od wtrysku bo go uszkodzisz (paliwo jest jednocześnie substancją smarną dla wtryskiwaczy).

Ostatnio edytowane przez benio ; 26-02-2013 o 00:07
benio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2013, 06:59   #3
Wojtek
ford::expert
 
Avatar Wojtek
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 11-12-2005
Skąd: Warszawa , Łódz czasami...
Model: Mondeo Mk4 , Opel Movano
Silnik: 2.0 TDCI , 2.3 DCI-by V-tech 130KM / 170KM
Rocznik: 2008 , 2011
Postów: 3,636
Domyślnie Odp: (nie) Typowy przypadek nierównej pracy diesla

Przenoszę do działu Diesel.

Pozdrawiam
Wojtek
__________________
Liczą się ludzie - nie samochody.
Samochód jest tylko dodatkiem do człowieka i nigdy nie powinno być odwrotnie !


Nie ważne gdzie , nie ważne kiedy , nie ważne po co , ważne z kim.

KU PRZESTRODZE !
http://www.youtube.com/watch?v=PAWZHL46B9Q 18+ !!!
Wojtek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2013, 20:17   #4
sopel_snk
ford::amateur
 
Imię: Rafi
Zarejestrowany: 15-09-2011
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCI 115 km
Rocznik: 2004
Postów: 2
Domyślnie Odp: (nie) Typowy przypadek nierównej pracy diesla Mondeo 2.0 TDCI 115 KM

Witam, aby temat nie pozostał bez odpowiedzi to juz mowię co było, oprócz nietypowych objawów ktore mogłyby wykluczac np wtryski jak na złosc okazały się włąsnie one mechanik trzymał sie za głowe i mowił jak to mogło jezdzic było 0,4 przepływu jak powinno byc ok 1,6 takze roznica jest. Musiałem zmianiac w każdym zaworki cena za 4 szt . 1600 pln .
sopel_snk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.