Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-06-2018, 20:06   #1
Dejmian
ford::amateur
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 12-06-2018
Model: Fiesta
Silnik: 1.4
Rocznik: 2007
Postów: 8
Domyślnie Spalanie oraz inne informacje na temat silnika benzynowego 1.4 oraz 1.6

Witam wszystkich.
W związku ze stłuczką mojego pięknego Fiata Punto planuje zakupić na kolejne auto Forda Fieste MK6 z silnikiem benzynowym 1.4 lub 1.6.

Bardzo prosiłbym was o informacje na temat spalania tego silnika.
Na większości raportów o spalaniu oscylują wyniki w okolich 6,5-7l /100km.
Natomiast napotkałem też wiele opinii , że te silniki mogą palić po 9/11 na 100km.

Ile wam palą wasze kochane mk6 w tych silnikach ? Chodzi mi głównie o jazdę w mieście. Z dodatkowych zapytań - znacie jakieś problemy tego silnika ? Jakieś problemy ze świecami wlatującymi do środka, awarie typowe, fabryczne usterki ?
Dziękuje wszystkim i Pozdrawiam z góry!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
PS : Celuje w modele poliftowe z rocznika 2007/2008

Dejmian jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2018, 22:33   #2
90tomash
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Spalanie oraz inne informacje na temat silnika benzynowego 1.4 oraz 1.6

Ja mam 1.4 80.KM - robiłem ostatnio test na jazdę taka od punktu do punktu i po 200 km wyszło mi 5.5 l/100 , nie przekraczałem 100 km/h

Bump:
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2018, 00:18   #3
Dejmian
ford::amateur
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 12-06-2018
Model: Fiesta
Silnik: 1.4
Rocznik: 2007
Postów: 8
Domyślnie Odp: Spalanie oraz inne informacje na temat silnika benzynowego 1.4 oraz 1.6

Cytat:
Napisał 90tomash Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja mam 1.4 80.KM - robiłem ostatnio test na jazdę taka od punktu do punktu i po 200 km wyszło mi 5.5 l/100 , nie przekraczałem 100 km/h

Bump:
A w takim mieście ile komputer pokazuje albo jakie jest według Ciebie spalanie ?
Dejmian jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2018, 07:07   #4
90tomash
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Spalanie oraz inne informacje na temat silnika benzynowego 1.4 oraz 1.6

Mam wersję z 2005 więc nie mam komputera. Obliczyłem spalanie na podstawie zatankowania do pełna a potem przejechania jakiegoś dystansu i znowu zatankowania do pełna.
To raczej w miarę wiarygodna metoda. Margines błędu jest nie duży.
Używam auta w taki sposób, że mieszkam na wsi i mam jakieś 12-15 km dojazdu do większego miasta na zakupy, etc. Czasami jadę do Wrocławia, to mam 60 % trasy "eska" i autostrada.
W cyklu jazdy wokol komina wyszło mi jak napisalem 5.5l - strzelam w ciemno że miasto na pewno weźmie z 3 l więcej. Zależy od jazdy. Ktoś już tu pisał że ten silnik woli wyższe obroty czyli od 2.5 do 3.5k obrotów.
Na 4 biegu można i 80 kmph jechać
Lepiej się zachowuje.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2018, 09:37   #5
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,650
Domyślnie Odp: Spalanie oraz inne informacje na temat silnika benzynowego 1.4 oraz 1.6

Cytat:
Napisał Dejmian Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
planuje zakupić na kolejne auto Forda Fieste MK6 z silnikiem benzynowym 1.4 lub 1.6.
Miło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Bardzo prosiłbym was o informacje na temat spalania tego silnika.
Na większości raportów o spalaniu oscylują wyniki w okolich 6,5-7l /100km.
Natomiast napotkałem też wiele opinii , że te silniki mogą palić po 9/11 na 100km.
1.6 poza miastem 6,5 do 7 pali. W mieście, w Warszawie, 7,5 do 8,8 (te 8,8 to ruszanie dynamiczne spod świateł, do 5 tyś obr kręcenie silnika, itd)
edit: Powyżej 9 litrów nigdy nie nie spalał średnio.
Ten silnik też spokojnie do 170km/h żwawo się kręci i do max autostradowej jest zapas mocy na wyprzedzanie.
Cytat:
znacie jakieś problemy tego silnika ? Jakieś problemy ze świecami wlatującymi do środka, awarie typowe, fabryczne usterki ?
Dziękuje wszystkim i Pozdrawiam z góry!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Opisane masz tu: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez slawomirro ; 13-06-2018 o 09:40
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2018, 19:08   #6
PrzemKo80
ford::advanced
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 12-05-2017
Skąd: Częstochowa
Model: Fiesta Trend Sync
Silnik: 1.4 96km
Rocznik: 2017
Postów: 200
Domyślnie Odp: Spalanie oraz inne informacje na temat silnika benzynowego 1.4 oraz 1.6

Silnik 1.4 96 kucy:
lato: miasto 8,5, trasa 6
zima: miasto 9,5, trasa 6,5
klima nonstop

Tyle że mój rocznik 2017...
PrzemKo80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2018, 21:07   #7
Dejmian
ford::amateur
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 12-06-2018
Model: Fiesta
Silnik: 1.4
Rocznik: 2007
Postów: 8
Domyślnie Odp: Spalanie oraz inne informacje na temat silnika benzynowego 1.4 oraz 1.6

Cytat:
Napisał PrzemKo80 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Silnik 1.4 96 kucy:
lato: miasto 8,5, trasa 6
zima: miasto 9,5, trasa 6,5
klima nonstop

Tyle że mój rocznik 2017...
Mając pieniądze na roczniki już młodsze to bym brał 1.0 Ecoboost, ponoć pali ledwo 5 przy w miare spokojnej jeździe.
Dalej mam rozterke co do 1.4 i 1.6 przy mk6 :>
Dejmian jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2018, 21:51   #8
PrzemKo80
ford::advanced
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 12-05-2017
Skąd: Częstochowa
Model: Fiesta Trend Sync
Silnik: 1.4 96km
Rocznik: 2017
Postów: 200
Domyślnie Odp: Spalanie oraz inne informacje na temat silnika benzynowego 1.4 oraz 1.6

Cytat:
Napisał Dejmian Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mając pieniądze na roczniki już młodsze to bym brał 1.0 Ecoboost, ponoć pali ledwo 5 przy w miare spokojnej jeździe.
Dalej mam rozterke co do 1.4 i 1.6 przy mk6 :>
Wątpię w te 5 litrów. Nie ma szans.
PrzemKo80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2018, 22:36   #9
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,650
Domyślnie Odp: Spalanie oraz inne informacje na temat silnika benzynowego 1.4 oraz 1.6

Cytat:
Napisał Dejmian Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dalej mam rozterke co do 1.4 i 1.6 przy mk6 :>
1. Spalanie: Licz średnio litr więcej dla 1.6. Dodatkowo klimatyzacja dla 1.4 może bardziej obciążać
silnik i zwiększać spalanie niż w 1.6.

2. LPG: 1.4 ma oficjalne wsparcie Forda dla LPG, 1.6 nie ma.
(jeżdżą 1.6 z LPG, ale Ford do 1.4 ma LPG montował, a do 1.6 odradzał montaże)

3. Moc: 1.4 ma 20KM mniej i 42Nm mniej, co przekłada się na mniejszą prędkość i gorsze przyśpieszenie.
W mieście ma to małe znaczenie, na trasie przy wyprzedzeniu już bardzo duże.
Tu masz wykresy mocy obu silników (dane referencyjne, rysunek mój):

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


4. Awaryjność: oba silniki mają takie same usterki.
Jakie? Nie mają. Bez LPG uchodzą za bezwaryjne. Co dla 1.6 mogę potwierdzić.

5. Skrzynia biegów. Obie takie same, ale z innymi przełożeniami. Dla 1.6 skrzynia jest dłuższa,
ale I bieg krótszy. Reszta biegów taka sama.
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2018, 20:02   #10
Dejmian
ford::amateur
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 12-06-2018
Model: Fiesta
Silnik: 1.4
Rocznik: 2007
Postów: 8
Domyślnie Odp: Spalanie oraz inne informacje na temat silnika benzynowego 1.4 oraz 1.6

1.Czyli przy spokojnej jeździe w mieście niezbyt zakorkowanym jak Kraków, Katowice czy Warszawa a raczej takie mniejsze miasto ~60.000 mieszkańców, dojeżdzajac do światel bez gazu, nie hamując gwałtownie hamulcami co chwila tylko staranie sie silnikiem jestem w stanie wycisnąć 6/6,5 l ?
2.LPG mnie nie interesuje ale już czytałem, że silniki fiesty nie przepadająca nim.
3.Dzięki za informacje
4.Dzięki ponownie
5.Dzięki jeszcze raz.
Dejmian jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
awarie , silnik , spalanie


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.