Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-10-2016, 08:18   #41
Gosia01
ford::average
 
Avatar Gosia01
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 19-01-2010
Skąd: wielkopolska
Model: Focus MK 3 Kombi
Silnik: 1,6 Benzyna
Rocznik: 2015
Postów: 154
Domyślnie Odp: Jaki macie rozmiar opon w swoim samochodzie?

Dzięki za wszystkie opinie, teraz to dopiero mam problem po tym co przeczytałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Gosia01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2016, 08:39   #42
rrubens
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-08-2011
Skąd: Warszawa
Model: Fusion
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 155
Domyślnie Odp: Jaki macie rozmiar opon w swoim samochodzie?

Tutaj muszę się zgodzić Frigo 2 są stosunkowo głośne, ale Fusion z małym ropniakiem nie należy do cichych samochodów. Frigo 2 mi przeszkadzały w innym samochodzie, który jest znacznie cichszy. Jest na to lekarstwo - głośniej radio.

Stoję również przed dylematem jakie opony kupić na przyszły sezon. Nie mam jeszcze pojęcia. Najbardziej irytujące są te wszystkie opinie na tych forach oponiarskich. Czasami widać jak są naciągane i słodzone. Następnie czyta się opinie osób, które używają takie gumy przez miesiąc i zachwalają. Niestety wyważona opinia może powstać gdzieś po 2 latach (po 2 sezonie) kiedy guma nie jest już idealna.

Moja decyzja na temat Frigo 2 była podjęta po rozmowie ze znajomymi, którzy już jakiś czas jeździli. Cena jest całkiem spoko (adekwatna do jakości).

Teraz mam jeszcze jedno pytanie dotyczące letnich opon. Na 2 samochodach mam jakieś polskie nazwy i modelu nie podam bo muszę sprawdzić (LIPA JAKICH MAŁO - głośne, nie równo się zużywają i jedna para miała wadę materiałową bo się ząbkowały mimo sprawnego zawieszenia, a dodatkowo na mokrym 1.6HDI zrywa momentalnie przyczepność nawet po zmianie na 2 podczas ruszania). Na Fordzie Uniroyal RainExperty 2 generacji i powiem, że byłem pod wrażeniem (są już dość mocno zużyte i ich własności się pogorszyły). Poszukuję teraz deszczowych opon na przyszły sezon i jak na razie nie mam faworyta. Może by ktoś coś napisał na ten temat. Wiadomo, że są to opinie subiektywne bo będzie to informacja o odczuciach ale zawsze jest jakiś punkt zaczepienia. Dobrze by jeszcze został mniej więcej napisany przebieg (lub czas użytkowania) opon.
rrubens jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2016, 22:51   #43
przemsky
ford::average
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Tychy
Model: CLIO IV GT
Silnik: 1.2 T
Rocznik: 2014
Postów: 85
Domyślnie Odp: Jaki macie rozmiar opon w swoim samochodzie?

Frigo 2 w Fusion 1.6 TDCi prod. 2006r.
Używane przez 3 sezony, rocznie pokonuje ok 20/22 tys. km. Zużycie ok, jeszcze na jeden sezon z pewnością założyłbym.

W mieście i poza miastem Frigo 2 były zupełnie wystarczające. Wypady na narty w góry bez problemu, a na autostradach też OK (hałas/stabilność)

Z Dębicy byłem i jestem nadal zadowolony że nadal ich używam w Fieście 2011r. Tylko tym razem Dębica Presto na lato.
przemsky jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2016, 09:27   #44
ced105
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Jaki macie rozmiar opon w swoim samochodzie?

U mnie letnie są na wykończeniu (standardowe 195/60/15 Fulda Carat Progresso), a zimówki mam 185/65/15 Klebery Krisalp HP2, to również ich ostatni sezon. Zamierzam sprzedać koła alu i kupić Micheliny CrossClimate lub Vredestein Quatrac 3 na wiosnę i mieć już tylko 1 komplet na cały rok.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2016, 17:35   #45
Tomos
ford::average
 
Avatar Tomos
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 16-07-2011
Skąd: Ożarów Maz.
Model: Ford Fusion Ambiente Silver X
Silnik: 1.4 80 KM
Rocznik: 2008
Postów: 91
Domyślnie Odp: Jaki macie rozmiar opon w swoim samochodzie?

Cytat:
Napisał Gosia01 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Odświeżam temat, co polecacie z zimówek 195/60/15 bo nie wiem co kupić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja właśnie w tym tygodniu kupiłem nowe opony Fulda Kristall Montero 3 w takim rozmiarze, jakim sam podałeś. Jak będą się sprawować, zobaczymy. Gdy pieniądze się odkłada i nie wydaje na bzdury to potem stać cię na takie rzeczy. Teraz mam zamiar zbierać kasę na opony letnie, i prawdopodobnie też będą to marki Fulda.
__________________
2008 FordFusion Ambiente Silver X 1.4 80 KM (Salon Polska [Po FL])

Ostatnio edytowane przez Tomos ; 20-10-2016 o 17:39
Tomos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2016, 08:14   #46
rrubens
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-08-2011
Skąd: Warszawa
Model: Fusion
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 155
Domyślnie Odp: Jaki macie rozmiar opon w swoim samochodzie?

Jeżeli chodzi o opony fuldy na dwóch samochodach firmowych były zamontowane. Niestety nie jestem w stanie się ustosunkować bo nie na moim. W tym roku je wymieniamy bi KUPA a nie guma.
rrubens jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2016, 18:23   #47
Przemaz
ford::average
 
Imię: Przemo
Zarejestrowany: 04-06-2016
Skąd: Bytom
Model: Duratec
Silnik: 1,4
Rocznik: 2006
Postów: 124
Domyślnie Odp: Jaki macie rozmiar opon w swoim samochodzie?

Właśnie jestem po zmianie kapci na zimowe
Fabryczny rozmiar 195/60 R15 Daytony - zimowe
Te same opony rozmiar R13 w matizie strasznie huczały
w Fusionie ich nie słyszę
Przemaz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2016, 13:16   #48
michail6
ford::average
 
Avatar michail6
 
Zarejestrowany: 30-03-2006
Skąd: Kraków
Model: Ford Fusion
Silnik: 1.4L B + LPG
Rocznik: 2005 FL
Postów: 90
Domyślnie Odp: Jaki macie rozmiar opon w swoim samochodzie?

Jaki model tej opony, jaki wskaźnik nośności?
michail6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2016, 11:40   #49
irosz
ford::average
 
Imię: Ireneusz
Zarejestrowany: 07-06-2011
Skąd: Katowice
Model: B-max, Grand C-max
Silnik: 1.0 Pb, 1.6 Pb
Rocznik: 2017, 2011
Postów: 123
Domyślnie Odp: Jaki macie rozmiar opon w swoim samochodzie?

Jak kupowałem fuzie to miałem 195/60/15 i letnie i zimowe. Teraz po zmianie opon mam obydwa komplety 195/65/15 poza zmianą wizualną nie odczuwam żadnej zmiany w prowadzeniu. A dzięki temu że takie rozmiar kupiłem to gumy pasują do focusa mk2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. no i było taniej.
irosz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2016, 14:43   #50
ghost1982
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 22-12-2016
Model: Fusion
Silnik: 1.6
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Dobor opon

Witam,

Czy opony 205/55 lub 205/60 przy kolach 15" zmieszczą się się w Fusion bez ocierania o nadkola? Czy ma ktoś takie u siebie?
ghost1982 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
felgi , fusion , opony , rozmiar



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.