Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-02-2020, 13:10   #51
derkss
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-11-2010
Model: S-max, Focus FF3 FL
Silnik: 190 KM Ecoblue, 180KM TDCi
Rocznik: 2020, 2016
Postów: 44
Domyślnie Odp: Zmiana mocy 150->180 KM Forscanem

A jak to wygląda w przypadku FF3 FL, tam są jeszcze inne wersy.

derkss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2020, 07:04   #52
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,028
Domyślnie Odp: Zmiana mocy 150->180 KM Forscanem

Cytat:
Napisał Przemek ST Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...a co do Forda Fusion to jest go też kilka wersji silnikowych na EB 2.0 200KM i 240KM w którym podobnie zmienia się moc. ...
Panie Przemku - z całą życzliwością dla Pana - to akurat jest BZDURA!
Amerykanie mają jedną zasadę - silnik zawsze ma JEDNĄ moc i zawsze tyle, ile bezpiecznie może mieć (2.0EB w Stanach ma ZAWSZE 240/250KM). W amerykanach MOCY SIĘ NIE PRZESTAWIA - tylko chiptuning ewentualnie.

Druga BZDURA to ta, że w "2.0EB moc się przestawia tak samo jak dieslach"... Niestety, ale w benzynach przestawienie mocy robi się przez KOMPLETNĄ WYMIANĘ (ogranie od nowa) INNEGO SOFTU STEROWNIKA SILNIKA.

Życzliwa rada: przed napisaniem- więcej czytać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Tadeusz

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 07-02-2020 o 07:13
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2020, 19:41   #53
Przemek ST
ford::amateur
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 17-09-2018
Skąd: Kielce
Model: Mondeo mk5 kombi
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2017
Postów: 1
Domyślnie Odp: Zmiana mocy 150->180 KM Forscanem

To tylko jak wpadnie mi w ręce jakieś 2,0EB to pokaże na YT jak się go przestawia forscanem a potem ucds. Z całym szacunkiem jeszcze miesiąc temu bzdurom było to żeby ktoś zmienił moc w Fordzie forscanem (za 50zł za rok). Też była narracja że to trzeba odpowiedzialnie robić bo to wgrywanie nowej mapy. To że ktoś ma UCDS i zarobił na niewiedzy innych kilka tysięcy złotych nie czyni go fachowcem. Tak samo za chwilę pryśnie tajemnica wgrywania nowych softów do licznika IPC i skąd ta wiedza wypłynie do Ruskich czy może od Amerykanów? Podpowiem kto kupuje Liczniki od EU do swoich Fusionów bo od Linkolna mkZ nie pasuje ? Tak jak pisałem Ford to Amerykańska marka a Mondeo to Klon Fusiona z małymi modyfikacjami i tam trzeba szukać wiedzy. Ba dużo kodów do BCMii AS Built pasuje od forda F150, Mustanga czy Exploera ciekawe dla czego? Człowiek coś odkryje dzieli się wiedzą A tu takie hieny (ktoś kto bił kasę na niewiedzy innych ) będą obrażały że źródła nie podał że ściemnia. To jak w z UCDS-ami macie taką wiedzę do dlaczego nie ujawniliście tego wcześniej ? Żal ściska teraz że nie da się ludzi w balona robić i zaczyna się agresywny marketing.
Przemek ST jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2020, 19:58   #54
totek2
FCP member
 
Avatar totek2
 
Zarejestrowany: 23-10-2012
Skąd: Gdańsk/Zgorzelec
Model: Mondeo MK5 ST Line X AWD
Silnik: 2.0 180KM-> ~205
Rocznik: 2018
Postów: 2,893
Domyślnie Odp: Zmiana mocy 150->180 KM Forscanem

Od zawsze było wiadomo że w dieslu się przełącza, nikt nie mówił że trzeba wgrywać. Teraz na siłę próbujesz zwiększyć sobie oglądalność i zamieszałeś się już co jak się robi.
__________________
Trzeba być wytrwałym żeby się ze mną skontaktować, oczywiście nie gwarantuje to możliwości spotkania
totek2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2020, 20:03   #55
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,028
Domyślnie Odp: Zmiana mocy 150->180 KM Forscanem

Cytat:
Napisał Przemek ST Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Żal ściska teraz że nie da się ludzi w balona robić i zaczyna się agresywny marketing.
Ponieważ to na razie Pan wykazuje jakąś niezrozumiałą nerwowość a ja jestem cały czas nader spokojny - to pokażę Panu dlaczego o 2.0EB Pan nie wie NIC a ja sporo...
Soft do wersji 203KM w MK5 to np. FS7A-14C204-AEE a do wersji 240KM to np. FS7A-14C204-ADE. Może Pan próbować to "zamienić kodami FORScana".
Natomiast jak już Pan wreszcie zauważy, że to ślepa uliczka - może Pan wykorzystać podane powyżej info o sofcie do zamiany. Par softów jest więcej.
Sytuacja błądzenia oraz solidnej wiedzy może być tu jeszcze eksploatowana w dowolnym kontekście...
Jak się wie o co w tym chodzi (ma wiedzę...), to dochodzenie do niezbędnych informacji nie jest trudne, choć ciągle wymaga czasu i doświadczenia.

Z tego powodu ja biorę za swoje usługi pieniądze i nie kryję się z tym. Pana amatorskie działania nie mają dokładnie żadnego wpływu na to, że ludzie ciągle do mnie dzwonią i umawiają się na usługi. Powód jest bardzo prosty - u mnie NIGDY nie pada "nie wiem dlaczego tak jest"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja wiem dlaczego lub przynajmniej umiem powiedzieć jakie czynniki mogą mieć wpływ na dany efekt.

Tak więc nie mam żadnych negatywnych odczuć w stosunku do Pana działań. Są mi obojętne.
Jednak doradzam odrobinę refleksji nad tym - jeśli ktoś komentuje, że brak wiedzy prowadzi Pana do pisania bzdur - to sugeruję po prostu pochylić się nad Internetem czy czym tam jeszcze i odrobić lekcję...
Może Pan ją wtedy sfilmować i zbierać swoje "łapki".
Jak Pan może zauważył - jak nie mija się Pan z prawdą w tych filmach - to pochwalę. A jak mija się Pan grubo - to jasno to wskażę.
Powodzenia.

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 07-02-2020 o 20:10
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2020, 17:07   #56
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,028
Domyślnie Odp: Zmiana mocy 150->180 KM Forscanem

Cytat:
Napisał Woytas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...
wrzucanie komuś , że jak zmieni forscanem to jest amatorka a UCDS pełna profeska...
Nigdzie nie jest napisane nic takiego. FORScan i UCDS to tylko narzędzia. Profesjonalizm i amatorszczyzna to zaś sposoby wykonywania zadania.
Też dość często używam FORScana - choć akurat nie do kodowania.
Amatorskie podejście wiąże się zwykle z brakiem wiedzy ("nie wiem dlaczego tak jest...", "przestawię moc w 2.0EB FORScanem...", "poprawię działanie BLIS czyszcząc czujniki parkowani"... i wiele różnych innych przykładów).
To, że pokazywane jest "naciskanie opcji" na filmie nijak mnie na przykład nie przeszkadza.
Nawet pomaga - zaczęli pojawiać się klienci typu "widziałem na YT, że coś-tam-można - czy mogę to u Pana zrobić"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Tak więc - brawo Panie Przemku @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - proszę dalej działać... Oczywiście ucząc się i jeszcze raz ucząc...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

BTW - @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ja też kiedyś kupiłem sobie maszynkę do wyrabiania i pieczenia chleba.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Parę razy ją użyłem - chleb był nawet smaczny...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jednak nadal po bułki i chleb podążam co dzień do piekarni Kłos.
Tak więc z tytułu tych filmików rynek nijak się nie kurczy. Okoliczne ASO i zaprzyjaźnione warsztaty nie "rzuciły się na FORScana" a i Ci co byli wcześniej jakoś nadal swoim znajomym polecają takich jak ja...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 09-02-2020 o 17:10
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2020, 19:21   #57
Jogi150
ford::amateur
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 22-02-2020
Skąd: Kołobrzeg
Model: Grand C-MAX
Silnik: 2.0TDCi
Rocznik: 2015
Postów: 4
Domyślnie Zmiana mapy . FORscan ELS-27

Witam

Czy ktoś z użytkowników próbował zmieniać seryjną mape FORscanem z 150KM na 170-180KM tak jak robią to w mondeo mk5 i trwa to kilka minut. Chodzi o silnik 2.0tdci 150KM . Grand C-max II 2015 Lift

Pozdrawiam
Karol

Ostatnio edytowane przez Jogi150 ; 25-02-2020 o 06:50
Jogi150 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2020, 19:32   #58
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Zmiana mapy . FORscan ELS-27

próbuj, zawsze musi byc ten pierwszy.. w dw10c byly mocne jaja z cmaxem, zrezsta niedawno ktos pisal nawet.
Ps. nie zebym odradzal itd, ja sie tym nie zajmuje, no czasem ale mam narzedzia.
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2020, 21:00   #59
olek.maicher
ford::amateur
 
Imię: Olek
Zarejestrowany: 18-09-2010
Skąd: silesia
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2015
Postów: 5
Domyślnie Odp: Zmiana mocy 150->180 KM Forscanem

Przeczytałem całą, emocjonalną, dyskusję. Być może nie wyłapałem ale chciałbym zapytać: czy ktoś z kolegów/koleżanek zmienił tym sposobem mapę, w oparciu o els27 i forscan z sukcesem?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
olek.maicher jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2020, 11:47   #60
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,449
Domyślnie Odp: Zmiana mocy 150->180 KM Forscanem

Z cmaxem były jaja przez długi czas, był problem nawet ze zmianą konfiguracji....Rosjanie długo nie reagowali, kiedyś nie wierzyłem w ich "długie" Weryfikowanie informacji ale sam pierwsze logi z błędami wysyłałam ponad rok temu a dopiero kilka tygodni temu odpisali że problem został naprawiony w ostatniej aktualizacji. Czy coś się zmieniło nie wiem.
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.