Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-03-2016, 23:53   #1
dabi1990
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-03-2016
Skąd: Piła
Model: Ford Focus mk2 fl
Silnik: 1.6 115 KM
Rocznik: 2008
Postów: 83
Domyślnie Błąd P0420 i inne z tym związane,katalizator, sonda lambda, zbyt bogata mieszanka Pb

Witam.

Mogę kupić Focusa 115km benzynka 2009r. Autko serwisowane do końca w ASO, dobrze się prowadzi, dobrze pracuje, na stacji diagnostycznej zawieszenie w eleganckim stanie, suchy silnik.
Pytanie dotyczy katalizatora. Właściciel auta mówi, że raz na 3-6 miesięcy zapala się check i wywala błąd kataliztora.
W 2013 roku wymieniany był katalizator ( koszt katalizatora 420zł) ponieważ wywalało błąd. Sprzedający auto mówił, że pojeździł jakiś czas na nowym katalizatorze ( może rok, może więcej) i znowu wyskoczył błąd. Powtarza się to co jakiś czas do dnia dzisiejszego.
Co myślicie o takich zachowaniu auta, dodam że dzisiaj podczas próbnej jazdy check nie świecił się. Mechanik który wymieniał katalizator twierdzi, że problem leży po innej stronie.
Warto się pchać a takie auto? Jaka cena katalizatora. Dodam, że mam około 2 tysięcy na włożenie w auto.


Ostatnio edytowane przez dabi1990 ; 23-03-2016 o 08:04
dabi1990 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2016, 23:36   #2
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,352
Domyślnie Odp: Błąd katalizatora wyskakujący co 3-6 miesięcy

Jaki to był błąd? Bo jeśli P0420 to daj znać. Powiem tylko i jak bo sam walczylem już dwa razy i mam swoją "teorie"
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2017, 23:20   #3
kln1920
ford::professional
 
Avatar kln1920
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-10-2017
Skąd: Świętochłowice
Model: Focus MK3.5/Fiesta MK7.5
Silnik: 2.0 TDCI 180KM/1.25 82KM
Rocznik: 2016/2013
Postów: 1,973
Domyślnie Błąd przy teście samochodu pod OBD2

Witam. W zeszłym tygodniu w czasie jazdy wyskoczyła mi kontrolka check engine (Duratec 1.6 100KM). Po podpięciu pod Torque wykasowałem błąd P0420 (wydajność katalizatora poniżej progu), od tego czasu mam spokój, kontrolka nie świeci. Jednak zrobiłem dziś skanowanie samochodu i jedna pozycja świeci się na czerwono, mianowicie:
MID: $01 TID:$02
O2 Bank 1 Sensor 1
Lean to Rich sensor threshold voltage (constant)
Min: 7,426V Max: 1,315V
Current: 3,593V.
Ma ktoś pomysł, co to może oznaczać?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Screenshot_20171206-175305.jpg (10.6 KB, 116 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez kln1920 ; 06-12-2017 o 23:28
kln1920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2017, 12:41   #4
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,352
Domyślnie Odp: Błąd przy teście samochodu pod OBD2

Tak. Przejrzeć forum bo tydzień temu kolega pytał o to samo i mniej więcej raz na miesiąc ktoś pyta o ten sam błąd (Sensor 01 Bank 01 P0420)
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2017, 12:57   #5
kln1920
ford::professional
 
Avatar kln1920
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-10-2017
Skąd: Świętochłowice
Model: Focus MK3.5/Fiesta MK7.5
Silnik: 2.0 TDCI 180KM/1.25 82KM
Rocznik: 2016/2013
Postów: 1,973
Domyślnie Odp: Błąd przy teście samochodu pod OBD2

Cytat:
Napisał edmun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak. Przejrzeć forum bo tydzień temu kolega pytał o to samo i mniej więcej raz na miesiąc ktoś pyta o ten sam błąd (Sensor 01 Bank 01 P0420)
Ja pytałem o ten błąd, póki co się z nim uporałem. Pytanie dotyczy tej konkretnej informacji wyświetlonej przy teście samochodu.
kln1920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2017, 15:17   #6
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,352
Domyślnie Odp: Błąd przy teście samochodu pod OBD2

Wybacz, ale screenshot jest tak mały że ledwo widziałem o co chodzi.
Jeśli rozwiązałeś, to w jaki sposób ? taka informacja na pewno ułatwi dalsze rozpoznanie błędu.
O ile znasz angielski to znalazłem coś podobnego w Skodzie:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Wygląda jak lambda do wymiany, chyba że własnie wymieniłeś to będzie coś innego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2017, 15:41   #7
Maver2
ford::average
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-05-2016
Skąd: Olsztyn
Model: Fousion
Silnik: 1,4 80 KM
Rocznik: 2006
Postów: 59
Domyślnie Odp: Błąd przy teście samochodu pod OBD2

Kolega edmun ma chyba rację, przerabiam ten temat tyle tylko że w Fuzji.
Poleciała Ci pierwsza sonda lambda, czyli ta przed katem. Najprawdopodobniej gdzieś coś nie łączyło najczęściej grzałki i pojawił się błąd. Skasowałeś go i się nie pojawia czyli sobda jeszcze działa, nie padła całkowicie, ale już sie nadaje do wymiany.
Napięcia na sondzie w Voltach (jeśli to ten parametr) wyglądają tak jak byś miał strasznie bogatą mieszankę, czyli sonda podaje złe wskazania a układ pakuje paliwa ile może, tak to przynajmniej wygląda, . . . ale mogę się mylić, ja tylko "Frankiem" jeżdżę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Maver2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2017, 16:23   #8
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,352
Domyślnie Odp: Błąd przy teście samochodu pod OBD2

No właśnie mnie zastanawia jak kolega "naprawił" u siebie P0420, bo jeśli jest tak jak mówi, że wykasował błąd,
to ja nie wiem jak pomóc komuś kto uważa, że kasowanie błędów to "naprawa".
To jakbyś pojechał do wulkanizatora, żeby Ci dopompował koła kiedy masz wbitego gwoździa.
Nikt Ci nie zabroni pompować, tylko to nie rozwiązuje problemu.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2017, 16:27   #9
kln1920
ford::professional
 
Avatar kln1920
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-10-2017
Skąd: Świętochłowice
Model: Focus MK3.5/Fiesta MK7.5
Silnik: 2.0 TDCI 180KM/1.25 82KM
Rocznik: 2016/2013
Postów: 1,973
Domyślnie Odp: Błąd przy teście samochodu pod OBD2

Hmm
Cytat:
Napisał Maver2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolega edmun ma chyba rację, przerabiam ten temat tyle tylko że w Fuzji.
Poleciała Ci pierwsza sonda lambda, czyli ta przed katem. Najprawdopodobniej gdzieś coś nie łączyło najczęściej grzałki i pojawił się błąd. Skasowałeś go i się nie pojawia czyli sobda jeszcze działa, nie padła całkowicie, ale już sie nadaje do wymiany.
Napięcia na sondzie w Voltach (jeśli to ten parametr) wyglądają tak jak byś miał strasznie bogatą mieszankę, czyli sonda podaje złe wskazania a układ pakuje paliwa ile może, tak to przynajmniej wygląda, . . . ale mogę się mylić, ja tylko "Frankiem" jeżdżę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zobacz teraz screen. Napięcie w voltach mieści się między max i min, mimo wszystko uważasz, że poleciała sonda?

Bump:
Cytat:
Napisał edmun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No właśnie mnie zastanawia jak kolega "naprawił" u siebie P0420, bo jeśli jest tak jak mówi, że wykasował błąd,
to ja nie wiem jak pomóc komuś kto uważa, że kasowanie błędów to "naprawa".
To jakbyś pojechał do wulkanizatora, żeby Ci dopompował koła kiedy masz wbitego gwoździa.
Nikt Ci nie zabroni pompować, tylko to nie rozwiązuje problemu.
Wykasowałem błąd, zatankowałem pb98 i solidnie przegoniłem auto po autostradzie.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Screenshot_20171207-162545-01.jpg (16.7 KB, 87 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez kln1920 ; 07-12-2017 o 16:30
kln1920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2017, 17:13   #10
Maver2
ford::average
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-05-2016
Skąd: Olsztyn
Model: Fousion
Silnik: 1,4 80 KM
Rocznik: 2006
Postów: 59
Domyślnie Odp: Błąd przy teście samochodu pod OBD2

No właśnie kolego, informacja o napięciach raczej nie podaje prawidłowego zakresu Min. i Max TYLKO ZMIERZONY oraz wartość napięcia / prądu ???? na sondzie, tak to przynajmniej wygląda.
Tak jak pisałem, najprawdopodobniej pojawił Ci się błąd pierwszej sondy lambda wskutek jakiejś małej usterki, może jakiś niewielki nagar na sondzie, może styli przewodów, a może coś jeszcze innego. Skasowałeś błąd, skoro się nie pojawia powtórnie tzn, że jeszcze chyba nie jest tak tragicznie, ale to nie oznacza że wszystko jest OK. Mnie by to zastanowiło i sprawdził bym przy najbliższej okazji w dobrym warsztacie na porządnym sprzęcie z wykresami pracę sondy.
Być może to jednorazowa sprawa a być może nie. Informacja podaje, że sensor, (sonda) zmierzyła, dostała (wysokie) napięcie przekraczające stały próg (normę??), nie znam dokładnie angielskiego, ale coś w tym stylu.
Powodów mogło być kilka np. chwilowe zatkanie dopływu powietrza do cylindrów było podawana bardzo bogata mieszanka ( to tak z sufitu) żeby zobrazować, ale najczęściej jest to wina sondy.

Ostatnio edytowane przez Maver2 ; 07-12-2017 o 17:24
Maver2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
benzyna , przepływomierz , sonda , spalanie , wtryski


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.