Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-07-2023, 08:26   #11
23bula02
ford::amateur
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 28-06-2023
Skąd: Kalisz
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 pb 240km
Rocznik: 2013
Postów: 8
Domyślnie Odp: 2.0 ecoboost 240 KM przerywa

Tak chłodnica czysta w sumie to nowa wymieniałem jakoś 4 miesiące temu wody i klimy zastanawia mnie czy jak była pęknięta obudowa od katalizatora i spaliny uciekały gdzieś bokiem i było dobrze a teraz jest wszystko szczelne to czy katalizator nie jest zapchany i przez to taki objaw ? Jest taka możliwość ?

Bump: U mnie na zimnym lepiej chodzi . Chłodnica nowa klimy i wody płyn jak powinno być problemy się zaczęły po wymianie kolektora wydechowego i tak się zastanawiam czy np katalizator nie bd zapchany i czy przez to mogły by być takie objawy? Bo np przy wyższej prędkości albo mocnym przyspieszeniu się dławi ?

Bump: U mnie na zimnym lepiej chodzi . Chłodnica nowa klimy i wody płyn jak powinno być problemy się zaczęły po wymianie kolektora wydechowego i tak się zastanawiam czy np katalizator nie bd zapchany i czy przez to mogły by być takie objawy? Bo np przy wyższej prędkości albo mocnym przyspieszeniu się dławi ?

23bula02 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2023, 10:53   #12
23bula02
ford::amateur
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 28-06-2023
Skąd: Kalisz
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 pb 240km
Rocznik: 2013
Postów: 8
Domyślnie Odp: 2.0 ecoboost 240 KM przerywa

Chłodnica nowa zakładana wraz z chłodnica klimy na początku roku samochód stoii w serwisie tydzień czasu już dziś byłem odebrać 15 min jazdy pedał w ziemię komunikat usterka silnika wrócił na serwis czekam dalej.. komunikat błędu coś z ciśnieniem turbiny (nowa) jak problem się rozwiąże dam znać co było
23bula02 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2023, 15:24   #13
23bula02
ford::amateur
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 28-06-2023
Skąd: Kalisz
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 pb 240km
Rocznik: 2013
Postów: 8
Domyślnie Odp: 2.0 ecoboost 240 KM przerywa

Witam problem rozwiązany założyli mi turbo z kolektorem jakiegoś chińczyka nie dało się turbo wykariblowac z tad te szarpanie . Założyli mi inne oczywiście musiałem dopłacić ale problem znikł . Wszystko działa jak na leży . Dziękuję wszystkim za rady pozdrawiam !
23bula02 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2024, 15:20   #14
MKV
ford::beginner
 
Avatar MKV
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 29-01-2023
Skąd: Kajetany
Model: S-Max Titanium S manual
Silnik: EcoBoost 2.0 240KM (269KM/392Nm)
Rocznik: 2013
Postów: 16
Domyślnie Odp: 2.0 ecoboost 240 KM przerywa

W moim przypadku S-Max 2.0 EcoBoost 240KM z 2013r. ale dodam do tematu ku pamięci, że podobne objawy miałem po ponownym chiptuningu na nowej turbosprężarce/kolektorze - dodatkowo powyżej 2tys. obr. odczuwalnie malało jakby doładowanie aż do 5tys.
Naprawili to podczas strojenia na drodze a nie na hamowni - zapłon cofnęli o 2 stopnie względem wcześniejszych ustawień oraz zmniejszyli przerwę świecy z 0.8 do 0.55mm. Zalecają też ciepłotę świecy minimum 7.
To rozwiązało problem.

Co do kolektora wydechowego to razem z regenerowaną turbosprężarką jakieś 2 miesiące temu kosztował 3500zł. Chwilę wcześniej też wymieniałem zawór sterujący ciśnieniem doładowania.
MKV jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2024, 18:17   #15
23bula02
ford::amateur
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 28-06-2023
Skąd: Kalisz
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 pb 240km
Rocznik: 2013
Postów: 8
Domyślnie Odp: 2.0 ecoboost 240 KM przerywa

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.po ciezkiej batalii z warsztatem temat rozwiązany . zalozyli chinskie zaminenniki turbo i kolektora przelozyli stare turbo na nowy kolektor i auto szarpalo przy przyspieszeniu na wysokich obrotach udalo sie zdobyc nowy orginalny kolektor i turbo (komplet ) zalozone wszystko ok . Dziekuje za pomoc i porady
23bula02 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.