Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-10-2020, 16:19   #91
Andrzej_K
ford::professional
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 16-10-2010
Skąd: Białystok
Model: Focus MK3 Kombi Titanium
Silnik: 1,5 TDCI Duratorq 120 KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,198
Domyślnie Odp: Geometria tył ,pochylenie kół

Cytat:
Napisał Fulara Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale tu kombinujecie, (...)
Oni tu "kombinowali" ponad 4 lata temu. Jak ten wątek 'odgrzebałeś' i w jakim celu odpowiadasz to dopiero trzeba 'nakombinować' aby się dowiedzieć. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
Pozdrawiam, Andrzej_K
"Gdy choć co drugi z Twoich pomysłów wyda Ci się genialny... dopij wódkę i idź spać."
Andrzej_K jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2020, 17:07   #92
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Geometria tył ,pochylenie kół

nie wiem, jakoś tak mi wpadło pod rękę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2021, 11:22   #93
maxweil
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-02-2017
Model: V50
Silnik: 2.0
Rocznik: 2006
Postów: 1
Domyślnie Odp: Geometria tył ,pochylenie kół

Witam Fordowiczów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Opiszę w skrócie historię mojego tylnego zawieszenia. Auto: V50 2.0d 2006r. Jak wszyscy wiemy tylny zawias pochodzi od Forda i jest lekko nieudany. Auto zakupiłem w 2017 i już wtedy koła stały lekko / \ ale nie rzucało się to zbyt mocno w oczy i nie cięło jeszcze opon zbyt mocno. W trakcie używania auta koła stopniowo poszły mocniej /\ i pojawił się już problem zbyt szybkiego cięcia opon. Jakieś dwa miesiące temu postanowiłem ogarnąć temat i wymieniłem wszystkie tuleje na nowe w tylnym zawiasie. W tak zwane banany i kości poszły tuelej Lemforder. W wahacz poprzeczny dolny (ten większy że sprężyną) poszly tuleje Tedgum (wiem firma szajs). Miałem też pod ręką tuleje Delphi ale okazało się że mają około 1mm średnicy mniej i pewnie by przeleciały przez otwory wahacza. Wszystko robiłem sam - nie to że jestem jakimś super mechesemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale coś tam potrafię i wykonałem to naprawdę dobrze. Na każdym kroku robiłem zdjęcia i pomiary starych wahaczy przed wymianą i zachowałem wszystkie parametry po montażu nowych tuleji.
Dodam że miałem także pod ręką nowe całe wahacze: banany i kości (poprzeczny górny ten mały) i porównywałem wymiary nowych wahaczy ze starymi które dostały nowe tuleje. Wszystkie wymiary się pokrywały co do milimetra i uznałem że niema sensu wymieniać wahaczy.
Poskładałem wszystko do kupy i w sumie poza uzyskaniem możliwości regulacji śrubami mimośrodowymi nie osiągnąłem zamierzonego celu czyli wyprostowania tylnych kół ||.
Zamówiłem nawet z Chin śruby mimosrodowe niefabryczny które montuje się w wahaczy tzw. bananie. Można wtedy uzyskać dodatkowa regulacje pochylenia kół... ale i to nie wiele dało.
Trochę już mi ręce opadają bo nie wiem co robić dalej aby ogarnąć koła do pionu.

Ma ktoś jakieś sugestie?
maxweil jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2021, 12:26   #94
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Geometria tył ,pochylenie kół

kości dałeś nowe tak jak mówiliśmy ?

poza tym, nie dążysz do | | tylko do negatywu zawierającego się w granicach normy

jak nie robiłeś pomiarów pochyłu to wrzuć fotkę jak to wygląda z tyłu z daleka, bo subiektywizm jest różny
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2021, 12:20   #95
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: Geometria tył ,pochylenie kół

Zrób pomiar geometrii. Tył ma zawsze negatyw. Wysokość zawieszenia ustawiałeś?
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2021, 08:26   #96
damianisko5
ford::professional
 
Zarejestrowany: 07-03-2012
Skąd: małopolska/Kraków
Model: Focus MKI, Fiesta MK5
Silnik: 1,6/1,25
Rocznik: 2004/2000
Postów: 1,224
Domyślnie Odp: Geometria tył ,pochylenie kół

Max. Z tego co mi wiadomo, banan nie ma regulacji. Są dwie wersje: do kombi oraz do HB. Poza tym wątek dotyczy mk1 a Ty opisujesz mk2. Coś tu chyba namieszałeś.
Regulacje mimośrodem ma jedynie wahacz poprzeczny, ten z gniazdem na sprężynę.

tu pokazane do kombi.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg wachacze kom.jpg (64.8 KB, 16 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez damianisko5 ; 02-09-2021 o 08:32
damianisko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2021, 08:51   #97
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Geometria tył ,pochylenie kół

Damian

jest ustawianie tzw. ustawianie pozycji wysokości zawieszenia, ale kto to robi....

dałem nowe zawieszenie, ustawiłem zbieżność, kąty są w normie, -1,43 lewe -1,85 prawe. wyszło ? wyszło. tolerancja do -2,39

oczywiście skręcane wszystko pod obciążeniem a nie "na psa"

po drugie - regulację zbieżności ma wahacz główny ( nośny ) pod sprężynę. wahacze poprzeczne żadnej regulacji nie mają. ich stan odpowiada za kąt pochylenia koła, ten znienawidzony negatyw w fokach.
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2021, 10:17   #98
damianisko5
ford::professional
 
Zarejestrowany: 07-03-2012
Skąd: małopolska/Kraków
Model: Focus MKI, Fiesta MK5
Silnik: 1,6/1,25
Rocznik: 2004/2000
Postów: 1,224
Domyślnie Odp: Geometria tył ,pochylenie kół

Łukasz. Dokładnie jest tak, jak napisałeś.
damianisko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.